سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11672
از ابتدای شیوع ویروس کرونا، برای کاهش انتقال این بیماری از سوی ستاد مقابله با کرونا دستورالعمل و محدودیت‌های مختلف لحاظ شد، اما چیزی که بیشتر از همه مورد انتقاد قرار می‌گرفت منع رفت‌وآمد شبانه بود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از همدان پیام،  بر همین اساس علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا گفته بود که منع تردد شبانه تأثیری در کاهش کرونا ندارد این طرح همچنان ادامه داشت تا اینکه بحث واکسیناسیون شبانه‌روزی مطرح شد موضوعی که موجب شد این طرح پرحاشیه لغو شود.

در این راستا علیرضا رئیسی سخنگوی ستادملی مقابله با کرونا از لغو محدودیت‌های تردد شبانه در شهرهایی که واکسیناسیون شبانه‌روزی دارند، خبر داد و اعلام کرد که هر محدودیتی که ایجاد می‌شود برای حفظ سلامتی مردم است و اگر منع تردد شبانه ایجاد شده برای این بوده که دورهمی‌ها و به دنبال آن انتشار بیماری صورت نگیرد، البته این طرح بی‌فایده به دلیل نبود واکسیناسیون شبانه‌روزی همچنان در همدان ادامه دارد هرچند که در برخی موارد دیده شده که به درستی هم اجرا نمی‌شود.

رئیس‌پلیس راهنمایی‌ورانندگی شهرستان همدان در این‌باره نیز گفت: هنوز دستورالعمل و بخشنامه‌ای مبنی بر لغو محدودیت تردد شبانه(ساعت ۲۲ تا 3 بامداد) به پلیس راهور ابلاغ نشده و تا زمان اعلام رسمی و کتبی موضوع از طریق مبادی ذی‌ربط، این محدودیت همچنان اعمال می‌شود.

فرخ جمالی بیان کرد: لغو محدودیت تردد شبانه منوط به اعلام کتبی ستادمقابله با کروناست که هنوز هیچگونه دستورالعمل و بخشنامه‌ای در این‌خصوص به پلیس راهور استان همدان ابلاغ نشده است.

وی افزود: برخی از استان‌ها به علت انجام کار واکسیناسیون به صورت شبانه‌روزی، خواستار لغو محدودیت تردد شبانه بودند که اعمال این محدودیت تردد تنها در این مناطق و شهرستان‌ها مورد موافقت قرار گرفته است.

رئیس‌پلیس راهنمایی‌ورانندگی شهرستان همدان در گفت‌وگو با همدان‌پیام، گفت: کار تزریق واکسن در پایگاه‌های واکسیناسیون استان همدان از ساعت 7.30 دقیقه تا 19.30 انجام می‌شود و اعمال محدودیت تردد شبانه نیز از ساعت ۲۲ تا 3 بامداد است که هیچ تداخلی با یکدیگر ندارند.

جمالی بیان کرد: نقض محدودیت تردد شبانه با حضور مأموران پلیس راهور و همچنین دوربین‌های هوشمند نظارتی ثبت و خودروی متخلف ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.
علی خضریان یکی از نمایندگان مجلس هم در انتقاد به این طرح نیز گفته بود که مجلس شورای اسلامی باید پیگیر اجرای عدالت در کشور باشد. برخی تحت عنوان جریمه تعیین شده با پرداخت آن شب‌ها به گشت‌و‌گذار می‌پردازند، اما یک خانواده که بخواهد بیمار خود را به بیمارستان ببرد علاوه بر هزینه‌های درمان باید جریمه بپردازد.

 

 

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی