سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11815
رفع مشکل راکدی ۱۸ ساله شهرک‌های صنعتی اورقین و شیرین‌سو، بررسی وضعیت شهرک صنعتی ویان، ایجاد شهرک کامیون و همچنین شهرک ترشیجات و شوریجات در شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ با قرارگیری در شمال غربی استان همدان و دارابودن ظرفیت‌هایی در بخش‌های منابع طبیعی، کشاورزی و نیروی انسانی توانایی داشتن مناطق صنعتی مختلف را دارند تا علاوه بر اشتغالزایی برای اهالی بومی، ارزآوری فراوانی هم برای این شهرستان‌ها رقم بخورد.

در این باره فتح‌الله توسلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، به بیان وضعیت نواحی صنعتی بهار و کبودراهنگ پرداخت و اظهار داشت: در شهرستان کبودرآهنگ دو ناحیه صنعتی عملا راکد است و با وجود آنکه 18 سال از صدور مجوز آن‌ها می‌گذرد، اقدام موثری برای فعالیت آن‌ها صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: این نواحی شامل ناحیه 21 هکتاری اورقین که بخشی از زیرساخت‌هایش آماده شده و دیگری ناحیه صنعتی 50 هکتاری شیرین‌سو است که فقط یک تابلو دارد و فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و توسعه آن باید در اولویت مسئولان استانی قرار گیرد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش گل‌تپه یکی از بزرگترین بخش‌های استان همدان است، با این وجود هیچ اقدامی برای ایجاد نواحی صنعتی یا مجتمع صنعتی انجام نشده و عملا توسعه این منطقه متوقف شده است.

ظرفیت بالای شهر مهاجران در بحث شوریجات و ترشیجات

وی افزود: در شهر مهاجران با توجه به ظرفیت بالایی که در بحث شوریجات و ترشیجات دارد، قریب به دو هزار نفر به صورت خانگی و پراکنده مشغول به کار هستند و با وجود اینکه در سند توسعه استان هم  ایجاد ناحیه صنعتی دیده شده تاکنون اقدامی صورت نگرفته و در جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی استان همدان خواستار ایجاد آن شدم.

توسلی بیان کرد: با توجه به ظرفیت شهر صالح‌آباد در حوزه حمل‌و‌نقل، ایجاد یک شهرک کامیون در این شهر ضروری است.

وی با اشاره به تعطیلی 40 درصدی واحدهای شهرک صنعتی ویان گفت: مراحل فعالیت فاز دوم شهرک صنعتی لاله‌جین در حال پیگیری است و همچنین در بخش مجموعه کارگاهی هم مدنظراست که یک بخش از کارگاه‌های کوچک خانگی که در حوزه سفال نیستند راه‌اندازی شود.

انعقاد 15 قرارداد در شهرک صنعتی اورقین

در ادامه محمدرضا بادامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، نیز اظهار داشت: در ناحیه 400 هکتاری ویان، از 96 واحدی که به بهره‌برداری رسیده در حال حاضر 20 واحد راکد است که علاوه بر این‌ها تعدادی واحد نیمه‌کاره هم وجود دارد.

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی