سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

رئیس کمیسیون دانشجویی و خوابگاه‌های استان همدان با تشریح علت دو هفته تاخیر در شروع حضوری کلاس‌های دانشگاه‌ها‌ی همدان گفت: ‌آن طور که باید در بخش رفاهی و خوابگاه‌ها، دانشگاه‌ها برای پذیر‌ش دانشجویان آمادگی لازم را نداشتند.

شناسه خبر: 12844

به گزارش نشاط شهر، مسلم مخفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان درباره تعطیلی دانشگاه‌های استان همدان اظهار داشت: از ابتدای تابستان امسال به منظور آمادگی هر چه بیشتر دانشگاه‌ها با حضور روسای دانشگاه‌های استان و دستگاه‌های مرتبط جلسات کمیسیون دانشجویی به صورت منظم برگزار شده و بنا بر توصیه وزارت کشور و ریاست جمهوری ظرفیت و توان دیگر دستگاه‌های اجرایی برای کمک به دانشگاه‌ها با این هدف که دانشجویان سال تحصیلی خوبی را آغاز کنند به کار گرفته شد.

وی افزود: با توجه به تعطیلی دو ساله دانشگاه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا و با وجود اینکه اقدامات خوبی در دانشگاه‌ها انجام شد اما با شروع سال تحصیلی احساس شد آن طور که باید در بخش رفاهی و خوابگاه‌ها، دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان آمادگی لازم را نداشته و باید اقدامات بیشتری انجام شود.

دبیر کمیسیون دانشجویی و خوابگاه‌های استان همدان ادامه داد: با توجه به مباحث ذکر شده، تعطیلی‌هایی که در روزهای نخستین مهرماه وجود داشت و همچنین مشکلاتی که در بخش آب رخ داده است، با نظر اعضای کمیته دانشجویی مقرر شد سال تحصیلی در دانشگاه‌های استان با دو هفته تاخیر شروع شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌هایی که آمادگی داشته باشند می‌توانند فعالیت خود را زودتر آغاز کرده و کلاس‌ها را مجازی برگزار کنند مطرح کرد: هر ساله دانشگاه‌ها از ظرفیت خوابگاه‌های بخش خصوصی استفاده می‌کردند متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و استیجاری بودن مکان‌ها، بسیاری از خوابگاه‌ها تغییر کاربری داده و همین موضوع سبب شد دانشگاه‌ها بیشتر از ظرفیت خود و دیگر دستگاه‌ها استفاده کنند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان توضیح داد: پیش بینی می‌شود با توجه به ورود خوب دولت به عرصه ساخت خوابگاه‌های مالکیتی در سال‌های آینده مشکلی در حوزه خوابگاه‌ها نخواهیم داشت.

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی