سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

تاریخ انتشار: 1401/11/4 09:23:41
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

فتح الله توسلی: اروپایی‌ها تبعات امنیتی رفتار سیاسی‌شان را نمی‌فهمند

سپاه بخشی از حاکمیت ماست یعنی بخشی از تامین امنیت ملی به سپاه واگذار شده است و در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است، و اگر اتحادیه اروپا اقدامی انجام داده است به قانون اساسی و حوزه حاکمیتی ما تعرض کرده است.

شناسه خبر: 13134

 

فتح الله توسلی با اشاره به اقدام پارلمان اتحادیه اروپا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی گفت: سپاه بخشی از حاکمیت ماست یعنی بخشی از تامین امنیت ملی به سپاه واگذار شده است و در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است، و اگر اتحادیه اروپا اقدامی انجام داده است به قانون اساسی و حوزه حاکمیتی ما تعرض کرده است. 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خود اروپایی ها نیز می دانند که زمانی که انگلیس به جنوب عراق آمد و عراق را اشغال کردند، آن جریانی که با داعش جنگید و در عراق با تروریست ها مقابله کرد، سپاه بود.

 

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هزاران شهید در حوزه مقاومت تقدیم کرده است، گفت: تروریست که فقط با ما مشکل ندارد با اروپایی ها نیز مشکل دارد. در جریان تحولات لبنان به چند کلیسا تعرض کردند و این سپاه و جریان مقاومت بود که از آنها حمایت کرد. اگر قرار است آنها سیاه و سفید را کنار هم بگذارند شک نکنند که ضرر می کنند. نمی شود نیروی قدرتمندی همانند سپاه که با تروریست مقابله کرده است نامش را در کنار گروه های تروریستی گذاشت.

 

 توسلی خاطرنشان کرد: اروپایی ها رفتارشان پر از این تناقضات است، منافقان را در کشورشان مورد حمایت قرار می دهند به آنها پایگاه می دهند یعنی به گروهی که 17 هزار شهید از ما گرفت، کمک می کنند اما سپاه پاسداران را که همواره با تروریست مقابله کرده است در لیست گروه های تروریستی قرار می دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: اروپایی ها رفتار سیاسی‌ای انجام می دهند که تبعات امنیتی آن را نمی فهمند. قطعا عقلای اروپا اجازه نمی دهند که این طرح تصویب شود.

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی