سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان: در جهت تحقق شعار سال «مهار تورم و رشد تولید» در هفته ای که بنام هفته جهاد کشاورزی نام گرفته همایش آموزشی ترویجی و معرفی محصولات کودی در تاریخ ۲۳ خرداد سالجاری با هدف حمایت از تولید برگزار شد.

شناسه خبر: 13477

 

به گزارش نشاط شهر، بهروز الیاسی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گفت: در جهت تحقق شعار سال «مهار تورم و رشد تولید» در هفته ای که بنام هفته جهاد کشاورزی نام گرفته همایش آموزشی ترویجی و معرفی محصولات کودی در تاریخ ۲۳ خرداد سالجاری با هدف حمایت از تولید برگزار شد.  

 

الیاسی افزود: در این همایش 20 شرکت تولیدی که تعدادی از آنها دانش بنیان هستند از سراسر کشور به روزترین محصولات کودی خود را به کشاورزان ، باغداران و بهره برداران بخش کشاورزی عرضه می کنند. 

 

 

وی با بیان اینکه این همایش به همت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برگزار شد، گفت: خوشبختانه با استقبال خیلی خوب مسئولین، باغداران، کشاورزان، گلخانه داران و کسانی که به نوعی در امر کشاورزی فعالیت دارند مواجه شد و ارتباط موثری بین تولیدکننده و مصرف کننده برقرار و محصولات کودی متنوعی در آن عرضه شد.

 

وی اظهار کرد: این شرکت بعنوان مجری طرح خودکفایی کشور در کودهای کشاورزی با تعامل با معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات خاک و آب، توانست کودهای ترکیبی و غیرشیمیایی مانند کود آلی فسفاته و کود میکروبی فسفاته به سبد کودی خود اضافه کند که در این نوع همایش ها به جامعه هدف معرفی می‌شود.

 

الیاسی اضافه کرد: یکی از اقدامات اصلی که می تواند در مهار تورم و ثبات قیمت ها نقش اساسی خود را درحوزه ی نهاده های کشاورزی خاص کودهای کشاورزی ایفا کند، افزایش تولید می باشد که همایشی که برگزار شد با هدف حمایت از تولید که در آن هم افزایش تولید اتفاق می افتد که منجر به کنترل تورم می شود و هم کشاورز و باغدار و... با جدیدترین محصولات کودی آشنا می‌شوند که افزایش بهره وری را بدنبال خواهد داشت.

 

 

وی افزود: امسال شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان مبادرت به تولید کودهای غیر شیمیایی و جدید کرده است که با تعداد بیش از 130 تولیدکننده  با 1100 محصول تولیدی که ۱۳ شرکت آن دانش‌بنیان هستند، تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است تا پل ارتباطی باشد بین تولیدکننده و مصرف کننده و محصولات تولیدی که تائیدیه استاندارد از آزمایشگاه مجهز شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را دریافت کرده اند، در اختیار کشاورز و باغدار قرار بگیرد.

 

الیاسی یکی از استراتژی‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را توسعه کودهای ترکیبی و غیرشیمیایی عنوان کرد که نقش مهمی در افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی دارد گفت خوشبختانه علی رغم مشکلات بسیار توانستیم نزدیک به 90 درصد کودهای کشاورزی یارانه ای در استان را از تولیدات داخلی تامین و توزیع نماییم.

 

الیاسی در پایان، با تاکید بر اهمیت داخلی سازی تامین و توزیع کودهای کشاورزی مورد مصرف بخش کشاورزی گفت: این امر ضریب خوداتکایی و خودکفایی کشور را افزایش داده و در کنترل قیمت کودهای کشاورزی و نهایتا محصولات کشاورزی بسیار مهم و موثر است که برگزاری این قبیل همایش ها در جهت رسیدن به این هدف می باشد.

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
اجتماعی، اقتصادی