سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان از اختصاص ۱۰ هزار و ۳۰۰ قطعه زمین رایگان برای متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای استان همدان خبر داد.

شناسه خبر: 13992

 

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا افزود: در پنجمین نشست شورای عالی مسکن، مصوب شد یک میلیون قطعه زمین در سطح روستاهای کشور شناسایی و با هدف طرح تامین مسکن معیشت محور به طرح هادی روستاها اضافه شود.

 

وی اظهار کرد: امسال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در کشور به این طرح اختصاص داده شده است که سهم استان همدان برای سال جاری ۱۰ هزار و ۳۰۰ قطعه است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده ۴۸۰ هکتار از زمین‌های منابع ملی مورد نیاز این طرح در ۲۹ روستای استان شناسایی و در مراحل اداری و نقل و انتقال برای اجرا است.

 

وی ادامه داد: سهم بخش مرکزی شهرستان از این طرح هنوز مشخص نشده است و در صورت شناسایی زمین، اعلام عمومی می شود.

 

رضایی تاکید کرد: این زمین ها به صورت انفرادی برای ساخت واحدهای مسکونی تک واحدی به سرپرستان خانوارهایی که در طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند واگذار می‌شود.

 

وی افزود: افرادی که قصد مهاجرت معکوس از شهر به روستا را دارند شامل این طرح می ‌شوند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان بیان کرد: متراژ زمین‌های در نظر گرفته شده بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ مترمربع است و برای ساخت و تکمیل آن متقاضیان با بهره مندی از تخفیفات در نظر گرفته شده، از ۳۵۰ میلیون تومان وام ساخت مسکن روستایی بهره‌مند خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: تعدادی از این زمین ها نیز به خانواده‌های دارای شرایط خاص و معلول واگذار شده و در حال تکمیل است.

 

 بیش از ۱۲۱ هزار نفر در استان به عنوان متقاضی طرح نهضت ملی مسکن، از ابتدای بازگشایی سامانه ثبت نام وزارت راه و شهرسازی در این طرح نام‌نویسی کرده‌اند.

 

دولت سیزدهم قرار است در طول چهار سال در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای استان همدان بسازد.

 

بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ استان همدان پس از استان‌های تهران، البرز، مازندران، گیلان و قم در رده ششم پر تراکم‌ترین استان‌های کشور قرار دارد.

 

بر اساس این آمار، شهر همدان با تراکم ۱۱۴ نفر در هکتار، یکی از پر تراکم‌ترین شهرهای کشور است؛ در حالی که این عدد برای شهرهای یزد ۱۴ و زنجان ۱۹ نفر در هکتار ثبت شده است.

 

استان همدان با وسعتی نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده است.

 

هم اینک برای ۱۶ شهر از ۳۲ شهر استان همدان زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.

 

ساخت و تحویل چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال و در طول فعالیت دولت سیزدهم انجام خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی