شهرستان بهار

ویروس کرونا به مشکل بیکاری اصحاب فرهنگ و هنر، و رسانه افزود

شناسه خبر: ۱۰۰۰۷
ویروس کرونا به مشکل بیکاری اصحاب فرهنگ و هنر، و رسانه افزود

نشست اعضای انجمن های فرهنگی، به مناسبت بیست و هشتمین دوره کتاب و کتابخوانی با فرماندار شهر بهار

به گزارش نشاط شهر اعضای انجمن های فرهنگی، به مناسبت بیست و هشتمین دوره کتاب و کتابخوانی با فرمانداربهار دیدار کردند.
اعضای حاضر در این جلسه برخی از مشکلات خود را چنین مطرح و از فرماندار و رئیس اداره ارشاد تقاضا کردند تا مشکلات را بررسی و پیگیری کنند : نبود چاپ خانه در شهر بهار، وجود واسطه ها در حوزه چاپ، حمایت از حوزه فرهنگ و هنر ، و همچنین بهره گیری از وام هایی با درصد پائین

رئیس اداره ارشاد حبیب شهنوازیان با اشاره به وضعیت قرمز در سراسر کشور و شدت شیوع ویروس کرونا خاطر نشان کرد : به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس و رعایت پروتکل های بهداشتی، امسال برنامه های فرهنگی را با دعوت برخی از هنرمندان برگزار کردیم، و امیدوارم در آینده ای نزدیک بعد از ریشه کنی این ویروس منحوس بتوانیم در خدمت دیگر انجمن های هنری نیز باشیم و به شایستگی از آنان تقدیر کنیم.

حبیب شهنوازیان از آسیب کرونا به حوزه فرهنگ و هنر خبر داد و تصریح کرد : اقتصاد فرهنگ و هنر اگر چه اقتصاد کوچکی نیست، اما برای اصحاب هنر و فرهنگ بسیار اساسی و مهم است، خسارت کرونا با کاهش آگهیهای تبلیغاتی در حوزه رسانهای ضرر و زیان وارد کرده و امسال بسیاری از انجمن های هنری ما تعطیل شدند و این مشکل به تعطیلی های فصلی افزود.

احسان قنبری فرماندار بهار در این نشست با تبریک هفته کتاب و کتاب خوانی عنوان کرد : زیربنای پیشرفت این شهرستان، ارتقای حوزه فرهنگی است زیرا برای پیشرفت این شهرستان باید فرهنگ جامعه را توسعه داد در حال حاضر همه نگاهها در مقوله توسعه به طور کامل متوجه بخش دولتی است و مردم کمتر آن را دنبال میکنند. و در هر زمینهای که ورود پیدا کنیم، با مسائل فرهنگی روبهرو میشویم.

قنبری اظهار داشت : نبود انتشاراتی باعث شد اکثر کارهای چاپی کتاب از سوی مولفین به خارج از شهر بهار برده شود، و یکی دیگر از آسیب هایی که به این حوزه وارد شده است وجود شبکه های مجازی، و پیشرفت علم و تکنولوژیست ولی همچنان در عصر حاضر از جایگاه مطلوبی برخوردار است.

فرماندار افزود : در اوایل شیوع کرونا ۱۱ میلیارد اعتبار به آسیب دیدگان کرونا تخصیص پیدا کرد که تاکنون شش میلیارد به متقاضیان پرداخت شده است؛هم اکنون وام های قرض الحسنه با درصد پائین نیز وجود دارد به شرط اینکه بخواهیم اشتغالزایی جدید ایجاد کنیم.

در انتهای این نشست با اهداء لوح و هدیه از هنرمندان تقدیر به عمل آمد.

فردوس نبی پور

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر