شهرستان بهار

مسئول آرامستان بهار :

تعداد فوتی ها از ۱۵ نفر در ماه به ۲۵ نفر در ماه رسیده است

شناسه خبر: ۱۰۱۲۷
 تعداد فوتی ها از ۱۵ نفر در ماه به ۲۵ نفر در ماه رسیده است

علی قاسملو، مسئول آرامستان شهر بهار تعداد متوفیان یک ماه اخیر در این آرامستان را ۲۷ نفر برشمرد و گفت: تعداد متوفیان در یکی دو ماه گذشته از ۱۵ نفر در ماه به ۲۵ رسیده است.

به گزارش نشاط شهر، علی قاسملو، روحانی و طلبه مسجد ابوالفضل شهر بهار است که مسئولیت آرامستان شهر بهار را نیز بر عهده دارد.
در بازدیدی که از آرامستان شهر بهار داشتیم گفتگویی با این روحانی در خصوص تعداد متوفیان شهر بهار داشتیم. وی در این باره به خبرنگار ما گفت: به طور متوسط در ماه ۱۵ نفر فوتی در آرامستان بهار به خاک سپرده می شوند که این تعداد بین ۱۰ تا ۱۷ نفر در نوسان است.

قاسملو ادامه داد: در یکی دو ماه اخیر این تعداد افزایش یافته و به طور متوسط به ۲۵ نفر در ماه رسیده به طوریکه ماه قبلی ۲۷_۲۸ نفر فوتی و این ماه ۲۲_۲۳ نفر فوتی داشتیم که البته اکثرا دارای سن بالای ۵۰ بودند، به طور مثال امروز ۳ نفر فوتی در یک روز داریم که همه به علت کهولت سن فوت شدند.

وی افزود: تجربه نشان داده که وقتی به فصل سرد سال وارد می شویم تعداد متوفیان به دلیل بیماری های مختلف بیشتر می شود، یعنی در فصل پاییز، زمستان و اوایل بهار بیشترین مرگ و میر را داریم که شیوع کرونا نیز در این فصل مزید بر علت شده است.

وی در مورد تعداد متوفیان کرونایی در این آرامستان گفت: در طی یک ماه اخیر تعداد ۱۲ _ ۱۳ متوفای کرونایی داشتیم و این مسئله زنگ هشداری برای مردم ماست که از تجمعات بپرهیزند تا شیوع بیماری کمتر شده و کمتر شاهد مرگ عزیزانمان بر اثر این بیماری باشیم.

مرضیه کریمی راد پور

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر