شهرستان بهار

ثبت ۱۲ وقف جدید در همدان

شناسه خبر: ۱۰۵۲۶
ثبت ۱۲ وقف جدید در همدان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از ثبت ۱۲ وقف جدید در استان همدان طی امسال خبر داد.

به گزارش نشاط شهر حجت الاسلام رضا حاجی زینالعابدینی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان، از ثبت ۱۲ وقف جدید در استان همدان طی امسال خبر داد و اظهار کرد: اخیرا در شهرستان اسدآباد دو باب مغازه وقف شد.

وی با اشاره به اینکه ورثه مرحوم شیرمحمد دهقانیان یک باب مغازه را در در روستای کَمَکسفلی به نیت روضهخوانی وقف کردند گفت: فرد خیری نیز به نام کیومرث کرمی مغازهای را برای کمک به نیازمندان شهر اسدآباد وقف کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از وقف یک قطعه زمین از طرف مردم برای ساخت فاطمیه در اسدآباد به ارزش 100 میلیون تومان خبر داد و با بیان اینکه یک باب ساختمان نیز در شهرستان بهار برای ساخت حسینیه توسط علی حسنی وقف شد افزود: علی اکبر حسنی نیز یک ساختمان برای ساخت خانه عالم در این شهرستان وقف کرد.

وی با بیان اینکه یکی از اهالی روستای گنج تپه ۲۵ هزار مترمربع زمین برای دفن اموات و غسالخانه وقف کردند خاطرنشان کرد: در روستای ساربانلر، ۱۰ هکتار زمین کشاورزی، برای خیرات و مبرات و جلسات قرآن از سوی عیسی ندری وقف شد.

زین العابدینی با بیان اینکه عباس رزانی یک قطعه زمین به مساحت ۲۰۰ مترمربع برای خیرات و مبرات و روضه خوانی در شهرستان تویسرکان وقف کرد: در شهرستان ملایر نیز اختربانو کریمی روزبهانی، یک باب خانه را به نیت خیرات و مبرات و روزضهخوانی وقف کرد.

وی با اشاره به اینکه خانواده امیدی در شهرستان نهاوند یک قطعه زمین را برای ایتام فقرا، تامین هزینههای درمانی نیازمندان و معیشت طلاب وقف کرده است تصریح کرد: ذبیح الله سوری، یک قطعه زمین برای ساخت حسینیه به ارزش 120 میلیون تومان وقف کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه در شهرستان همدان یک قطعه زمین برای ساخت حسینیه توسط فرزندان عباس زمانی وقف شد گفت: وقف چشمه همیشه جاری است و انسان در این دنیا و آخرت از اثرات این کار خیر و نیک بهرهمند خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر