شهرستان بهار

هیات های ورزشی از اعتبار خاصی برخوردار نیستند.

شناسه خبر: ۱۴۷۵
هیات های ورزشی از اعتبار خاصی برخوردار نیستند.

علی حقیقی سرپرست اداره تربیت بدنی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نشاط شهر به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد این اداره در یک سال گذشته پرداخت. / ما دچار مشکلاتی با هیات بسکتبال آقایان شده ایم و در مورد هیات بسکتبال آقایان تاکنون برای سه نفر به عنوان رئیس هیات حکم ابلاغ زده ایم که هر سه استعفا داده اند .

علی حقیقی سرپرست اداره تربیت بدنی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نشاط شهر به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد این اداره در یک سال گذشته پرداخت. وی با اشاره به اینکه ۳۲ هیأت ورزشی در شهرستان بهار فعالیت دارد، عنوان داشت: از این تعداد هیأت ها ۲۵ هیأت در حال فعالیت بودند که در طول یک سال گذشته هفت هیأت دیگر نیز فعالیت خود را آغاز نمودند.

حقیقی اظهار داشت: در سال جاری تا کنون دو هزار و ۶۰۰ بیمه ورزشی توسط اداره تربیت بدنی شهرستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه اکثریت هیأت های ورزشی در سالن های ورزشی متعلق به تربیت بدنی مستقر بوده و فعالیت دارند، اظهار داشت: در مجموع ۲۰ سالن ورزشی در سطح شهرستان وجود دارد که با مدیریت بخش خصوصی در اختیار تیم های ورزشی با رشته های متفاوت است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اختصاص بودجه به هیات های ورزشی گفت: هیأت های ورزشی شهرستان در حال حاضر با کمک تجهیزاتی اداره تربیت بدنی و درآمد ناشی از آموزش و دریافت شهریه از ورزشکاران اداره می شوند و از اعتبار خاصی برخوردار نیستند.

وی عنوان داشت: از آنجا که سطح درآمد این هیأت ها پائین است اداه تربیت بدنی در پرداخت هزینه های حامل های انرژی نیز مختصر کمک مالی به آنها دارد ولی مسلما تا اعتبار خاصی در کمیته برنامه ریزی برای اداره هیئات ورزشی اختصاص نیابد، مدیریت و ادامه فعالیت برای آنها مشکل خواهد بود.

حقیقی در خصوص قدیمیترین سالن ورزشی شهرستان، سالن شهید فهمیده اظهار داشت: سالن شهید فهمیده شهر بهار یکی از اولین  سالن های ورزشی شهرستان است که در چند ماه اخیر به علت نواقص تأسیسات و تجهیزات خود سالن غیر قابل استفاده شده است تا جائیکه بدون انجام تعمیرات قابل استفاده نخواهد بود و اجرای این تغییرات نیز بودجه صد میلیونی را می طلبد که با وضعیت بودجه های فعلی انجام شدنی نیست و در صورت انجام تعمیرات پیشنهاد شده که به نام خانه پینگ پنگ شهرستان نامگذاری شود.

وی در مورد اعتراضات برخی از ورزشکاران به وضعیت بهداشت استخر سرپوشیده شهر بهار نیز اعلام داشت: استخر سرپوشیده شهر که در دوسانس به آقایان و خانم ها ارائه خدمات می کند از نظر بهداشتی مشکلی ندارد چرا که کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در هفته سه روز برای نظارت به این مکان مراجعه و وضعیت بهداشتی را بررسی می کنند. وی همچنین افزود: فقط سیستم گرمایش آب این استخر ایراد داشت که این مشکل امروز مرتفع شده است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد هیات بسکتبال و اینکه احتمال منحل شدن این هیات می رود گفت: هیات بسکتبال بانوان با مسئولیت خانم خودبابایی اداره می شود اما ما دچار مشکلاتی با هیات بسکتبال آقایان شده ایم و در مورد  هیات بسکتبال آقایان  تاکنون برای سه نفر به عنوان رئیس هیات حکم ابلاغ زده ایم که هر سه استعفا داده اند و حال نیز با انتخاب خود اعضا آقای قره خانی را به عنوان رئیس هیات معرفی کرده ایم و تا چند روز آینده نیز حکم ایشان را ابلاغ خواهیم کرد و امیدواریم که دیگر مشکلی در این خصوص وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا با گذشت 15 ماه هنوز حکم ایشان از سرپرست به مدیریت تغییر نکرده و این در حالی است که اکثر هیات های ورزشی نیز خواستار این مسئله شده اند، اظهار کرد: ابلاغ حکم منوط به این است که بنده بتوانم مدرک کارشناسی خود را دریافت کنم و من هم اکنون ترم 5 هستم و هنوز دو سالی باقی است تا بتوانم مدرک کارشناسی خود را دریافت کنم. اما درخواست موافقت با مدرک کاردانی را داده ایم که با عوض شدن وزیر و تغییر سیاست ها امکان موافقت با این مسئله وجود دارد و اگر با مدرک فوق دیپلم من موافقت شود حکم از سوی وزارتخانه ابلاغ خواهد شد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • ورزشکار :
  در تاریخ ۵ آذر ۹۲ ساعت ۱۰:۰۰
  اگه اومد شما تو ترمها مشروط شدی حتما آینده ورزش با آینده تحصیلی شما پیوند خورده.فقط باید بگم متاسفم برای ورزشکاران شهریستانم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر