شهرستان بهار

پیشرفت همدان در گرو توسعه صنعت گردشگری است

شناسه خبر: ۲۲۳۰
پیشرفت همدان در گرو توسعه صنعت گردشگری است

استاندار همدان گفت: توسعه این استان در گرو توسعه صنعت گردشگری و سیاست‌های ملی و استانی نیز مبتنی بر این اصل است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از صبح الوند، محمدناصر نیکبخت در آیین افتتاح پیست اسکی ارسباران در دهکده تفریحی، توریستی و فرهنگی گنج‌نامه با بیان اینکه اخیراً سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری ابلاغ شده و بر این مبنا نیز منشور توسعه استانی و کشوری تبیین شده است، اظهار داشت: عزم تمام مسئولان و قوای کشور در راستای تحقق این سیاست‌هاست چرا که بر اساس تکالیفی که در اقتصاد مقاومتی دیده شده، می‌طلبد همه در راستای اجرای آن ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه ضمن اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی و نظارت درست و شایسته نیز باید دیده شود، افزود: بر اجرای این مهم علاوه بر تمام قوا، رهبری نیز نظارت دارند چرا که اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست و برخی این دو را به اشتباه به هم تشبیه می‌کنند.

استاندار همدان تأکید کرد: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به نحو احسن از ظرفیت‌های داخل کشور استفاده کرد و در عین حال نیز به نحوه توسعه و تکنیک دنیا نیز توجه داشت.

وی، اقتصاد مقاومتی را منشوری از راهکارهای توسعه کشور دانست و گفت: در سیاست‌های این نوع اقتصاد، همه ابعاد ضروری دیده شده و در آن پویایی و درون‌زایی وجود دارد.

نیکبخت با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی نگاه به همه ظرفیت‌های داخلی باید وجود داشته باشد، تصریح کرد: در این نوع اقتصاد برون‌گرایی و استفاده از پیشرفت‌های علمی دنیا نیز باید باشد و از همه مهم‌تر باید کار جهادی دیده شود.

وی با بیان اینکه در استان همدان ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد، ابراز داشت: بسیار خوشحالم که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده تا ظرفیت‌های استان همدان نیز به فعلیت برسد چرا که این استان ظرفیت‌های بالقوه بسیاری داشته و دارای مزیت‌های برجسته در بخش گردشگری است.

استاندار همدان با اشاره به شرایط مهم استان همدان در راستای توسعه بخش گردشگری، گفت: این ظلم به استان همدان است که استان اول گردشگری کشور نباشد، مگر کدام استان این همه آثار تاریخی و گردشگری دارد.

وی با بیان اینکه در دنیا تنها یک شهر سفال وجود دارد، آن هم لالجین است، افزود: همدان بهترین شرایط گردشگری کشور را دارد و باید به طور شایسته از این شرایط استفاده کنیم.

نیکبخت با بیان اینکه کشاورزی استان همدان قابل توجه و دارای اولویت است، گفت: این مهم نباید با افزایش سطح زیر کشت‌ دنبال شود چون استان کم آبی هستیم و با این وجود حدود 97 درصد از آب استان در بخش کشاورزی استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر دیگر، جای توسعه سطح زیر کشت‌ در بخش کشاورزی را نداریم باید در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی در استان کار کنیم.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه مجاز به افزایش سطح زیر کشت‌ در بخش کشاورزی نیستیم، اذعان داشت: باید از آب موجود بیشترین استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه صنعت قابل اهمیت است، اظهار داشت: صنعت جزو مزیت‌های اکتسابی استان همدان است اما مزیت‌های نسبی موجود این استان، گردشگری و کشاورزی است که باید به این دو توجه ویژه شود.

نیکبخت با بیان اینکه از فرصت نزدیکی استان همدان و دسترسی به مرکز کشور باید استفاده شود، افزود: از صنعت استان نیز به خوبی حمایت می‌کنیم اما اولویت‌ها را باید رعایت کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت موجود رضایت بخش است اما در بخش گردشگری باید تلاش وسیع‌تری صورت گیرد، خاطرنشان کرد: آنچه در گردشگری استان همدان و حتی برای محیط گنج‌نامه در نظر داریم شاید در توان یک سرمایه‌گذار نگنجد.

استاندار همدان اضافه کرد: بر این اساس بهتر است سرمایه‌گذاران جدید به استان آورده شوند تا توسعه گردشگری بهتری رقم بخورد.

وی بار دیگر با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: در استفاده و اجرای این مهم، تکیه بر بخش خصوصی و کار آمدی این بخش ضروری است.

وی با بیان اینکه برای بخش خصوصی باید فرش قرمز پهن کرد، بیان داشت: اجرای اقتصاد مقاومتی و توسعه استان و کشور منوط به رویکرد استفاده از بخش خصوصی است که در این راستا بخش خصوصی باید در سرمایه‌گذاری‌ها احساس امنیت داشته باشد که در این زمینه دولت حمایت می‌کند.

نیکبخت با بیان اینکه گفتمان دولت، بهبود وضعیت اقتصادی، شرایط کسب و کار و حمایت از سرمایه‌گذار و بخش خصوصی است، افزود: در حال حاضر استان همدان آمادگی کامل در حمایت از بخش خصوصی به‌ویژه در بخش گردشگری را دارد.

وی خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان گفت: در راستای توسعه امر گردشگری در استان همدان هر میزان پروژه که نیاز است تعریف کرده و ارائه کنید تا بر مبنای دعوت از سرمایه‌گذاران جدید بتوانیم از فرصت و ظرفیت گردشگری موجود بیشترین استفاده را داشته باشیم.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان باید در ارتباط با گردشگری، بین‌المللی شود، افزود: دنیا باید ظرفیت‌های این استان را بشنود و بشناسد.

وی با بیان اینکه فرصت‌های گردشگری استان همدان باید شناسایی و ظرفیت‌سازی شود، افزود: این مهم پیگیری می‌خواهد.

نیکبخت با بیان اینکه زمستان همدان کمتر از سایر فصل‌های این استان نیست بر لزوم جذب گردشگری در چهار فصل از سال تأکید کرد و تحقق این مهم را منوط به سرمایه‌گذاری هدفمند دانست.

وی بر لزوم میزبانی مناسب از گردشگران نوروز نیز صحه گذاشت و این مهم را گامی ارزشی در راستای جذب گردشگری در سایر فصول قلمداد کرد.

استاندار همدان با بیان اینکه باید برای معرفی ظرفیت‌های استان همدان تبلیغات مناسبی صورت گیرد، گفت: کار زیادی در این زمینه داریم و باید همدان به کشور و جهان به صورت مناسبی معرفی شود.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر