شهرستان بهار

امسال ۳ شهرک صنعتی جدید در همدان افتتاح می‌شود

شناسه خبر: ۲۵۵۳
امسال ۳ شهرک صنعتی جدید در همدان افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان از افتتاح ۳ شهرک صنعتی در سال ۹۳ خبر داد و گفت: با راه اندازی این شهرک ها ۲۰۰ هکتار به فضای شهرک های استان افزوده می شود.

کیوان گردان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار کرد: امسال شهرک های صنعتی فامنین، شیرین سو و بوعلی 2 افتتاح می شود که با بهره برداری از این شهرک ها، تعداد شهرک های فعال استان به 23 واحد می رسد.

وی با بیان اینکه این شهرک ها صنفی هستند، افزود: به طور میانگین برای هر یک از شهرک ها بین 500 تا یک میلیارد تومان باید هزینه شود که عوامل مختلفی در هزینه های شهرک ها موثر است.

گردان با اشاره به اینکه ایجاد تصفیه خانه در شهرک های صنعتی دارای فرمول خاص خود است، تصریح کرد: باید برای سه شهرک صنعتی سهند، سامن و بوعلی تصفیه خانه ایجاد شود که به زودی عملیات اجرای تصفیه خانه سامن و بوعلی آغاز می شود.

وی اعلام کرد: عملیات اجرایی تصفیه خانه سهند نیز در ماه های آینده اجرایی می شود، بر اساس قانون در هر شهرکی تصفیه خانه ایجاد نمی شود چرا که در برخی شهرک های صنعتی میزان پساب تولیدی توجیه ایجاد تصفیه خانه را ندارد.

گردان با اشاره به اینکه هم اکنون هشت شهرک تخصصی در استان همدان فعالیت می کنند که دارای 14 زیر گروه اصلی صنعتی است، بیان کرد: از هفت شهرک فن آوری و 7 مرکز کسب و کار و 8 منطقه ویژه، مبتنی بر فن آوری یکی در استان همدان وجود دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان از وجود 32 ماده معدنی در استان همدان خبر داد و افزود: با توجه به عصر ارتباطات تدابیر ویژه صنعتی برای استفاده از صنعت و دستیابی به بازار جهانی اندیشیده شده است.

وی عنوان کرد: نقش صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی در کنترل تورم و ایجاد اشتغال در جامعه نقش محوری و تاثیر گذار است، ایجاد واحد های تولیدی منتج به ایجاد اشتغال در جامعه می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک ‌های صنعتی استان همدان با بیان اینکه همدان پایلوت پرداخت تسهیلات به خوشه‌های صنعتی در کشور است، گفت: در این زمینه حدود 200 واحد شناسایی و برای دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه شرکت شهرک‌ها تسهیلات زیادی برای واگذاری به واحدهای صنعتی در اختیار ندارد، تصریح کرد: تسهیلات محدودی در راستای اقداماتی مانند بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات و تکمیل طرح‌ها پرداخت می‌شود.

گردان با اشاره به اقدام جدید در راستای ارائه تسهیلات بیان کرد: امسال همدان به عنوان پایلوت پرداخت تسهیلات به خوشه‌های صنعتی در کشور انتخاب شده و این در حالی است که همدان سه خوشه صنعتی شامل قطعات لاستیکی رزن، سفال لالجین و مبل و منبت ملایر دارد./تسنیم


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شکرالله :
  در تاریخ ۱۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۶:۲۱
  همدان لیاقت بهترینها را دارد
  خدا کند که ما را هم بعنوان نگهبان در یکی از این کوچه پس کوچه های شهرک قبول کنند _ آمین
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر