شهرستان بهار

برگزاری جشنواره سیب زمینی برای اولین بار در بهار/ طرحی از کانون فرهنگی اجتماعی بازتاب

شناسه خبر: ۲۷
برگزاری جشنواره سیب زمینی برای اولین بار در بهار/ طرحی از کانون فرهنگی اجتماعی بازتاب

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: در روز چهارشنبه دوم مرداد ماه جلسه ای با حضور جمعی از کشاورزان بهاری و تعدادی از اعضای انجمن فرهنگی اجتماعی بازتاب و معاونت فرمانداری بهار در مکان فرمانداری ت

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: در روز چهارشنبه دوم مرداد ماه جلسه ای با حضور جمعی از کشاورزان بهاری و تعدادی از اعضای انجمن فرهنگی اجتماعی بازتاب و معاونت فرمانداری بهار در مکان فرمانداری تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه آقای محمدی با اشاره به وجود سازمان های مردم نهاد فعال در سطح شهر بهار سازمان های مردم نهاد را بازوی قدرتمند دولت خوانده و تاثیر این سازمان ها بر سطح فرهنگ  شهر را محسوس خواند.

همچنین آقای سلطانی معاونت فرمانداری با اشاره به طرح جشنواره سیب زمینی ارائه شده از سوی کانون بازتاب آن را نوعی جرات والا خوانده وآن را  طرح بزرگی خواند.  در ادامه  طرح برگزاری جشنواره سیب زمینی از سوی کانون بازتاب ارائه شد و با توجه به اینکه سیب زمینی یکی از محصولات استراتژیک مردم شهرستان بوده و این محصول  ارتباط مستقیم  با اقتصاد مردم شهر دارد ،عنوان شد که: جای خالی این جشنواره در شهرستان احساس می شود. خانم فزونی دبیر کانون بازتاب این جشنواره را یک جشنواره مردمی خوانده و تعدادی از سازمان های مردم نهاد را مجری این طرح خواند.

در ادامه گروهی از کشاورزان شهر ، تعدادی از اعضای جهاد کشاورزی و اعضای تعاونی سیب زمینی کاران به صحبت در زمینه برگزاری جشنواره سیب زمینی پرداخته و به نقد و بررسی این برنامه پرداختند و با ارائه پیشنهادهایی  همچون تقدیر از کشاورزان نمونه ، آگاه سازی کشاورزان نسبت به کمبود ذخایر آب و خاک و مضرات کودهای شیمیایی و… در جشنواره، برگزاری این چنین برنامه هایی را در شهر بهار ضروری خواندند.

همچنین مسئول امور بانوان فرمانداری نیز در این جلسه به بعد فرهنگی این جشنواره اشاره کرده و با توجه به مناسب بودن وضعیت اقتصادی کشاورزان در سال جاری به ایجاد کارگاه ها و کارخانجات کوچک و سرمایه گذاری کشاورزان در این بخش اشاره کرد و این جشنواره را امکانی برای ایجاد شور و نشاط در بین مردم شهر و کشاورزان خواند.

در پایان معاونت فرمانداری بهار و دیگر مسئولین و کشاورزان موافقت خود را با برگزاری این جشنواره اعلام کرده و جهت همکاری برای برگزاری جشنواره اعلام آمادگی کردند.

این جشنواره در پایان شهریور ماه برگزار خواهد شد.

photo1046 Photo1047 photo1048 photo1045

 

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر