شهرستان بهار

پورمختار از راه اندازی خبرگزاری خبر داد.

شناسه خبر: ۲۸۳۹
پورمختار از راه اندازی خبرگزاری خبر داد.

به مناسبت روز خبرنگار در نشستی صمیمی، از خبرنگاران و فعالین عرصه خبر دو شهرستان بهار و کبودراهنگ در دفتر ارتباطات مردمی نماینده بهار و کبودراهنگ، محمدعلی پورمختار تجلیل شد.| پورمختار از انتشار دوهفته نامه روایت پیروزی و سایت خبری روایت نیوز خبر داد.

به مناسبت روز خبرنگار در نشستی صمیمی، از خبرنگاران و فعالین عرصه خبر دو شهرستان بهار و کبودراهنگ در دفتر ارتباطات مردمی نماینده بهار و کبودراهنگ، محمدعلی پورمختار تجلیل شد.  

در اين نشست نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي با گراميداشت ياد و خاطره شهداي خبرنگار گفت: امکان آگاهي مردم بدون تلاش خبرنگاران محقق نخواهد شد و بايد کار آنان قدر دانسته شود. محمدعلي پورمختار اضافه کرد: اين نشست  با هدف ارتقاي سطح خبررساني در دو شهرستان و از حيث نشان دادن زواياي پنهان و تاريک از مسائل اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي جامعه و نحوه اطلاع رساني و بررسي مشکلات خبرنگاران برگزار شده است.

وي با تاکيد بر تعامل اصحاب رسانه با مسئولان گفت: با استفاده از توانمندي خبرنگاران مي توانيم در جهت پيگيري و حساس کردن مسئولين و پاسخگويي آنان و رفع مشکلات گام برداريم و اغلب در کمیسیون اصل نود ، با رسانه اي کردن برخي موضوعات و کمک گرفتن از خبرنگاران شاهد حل خود به خودی برخی مشکلات بوده ایم.

وی همچنین ادامه داد: کار خبرنگاری کاری بسیار خطیر است و این کار همچون راه رفتن بر روی لبه شمشیر است. چرا که گاهی ممکن است مسئولی از بیان واقعیت خوشش نیاید و اقدام به شکایت از خبرنگار کند.

پورمختار  ادامه داد: اصل و اساس کار خبرنگاری بیان واقعیت هاست، ولی شاید در خیلی از مواقع بیان تمام مسائل لازم نباشد و حتی در برخی موارد بیان و بازگویی بعضی اخبار باعث ایجاد تنش در جامعه کند؛ اما اصل در آزادی خبرنگار و اطلاع جامعه از اخبار است.

پورمختار در ادامه از انتشار دو هفته نامه روایت پیروزی در سطح کشوری و ملی و به صورت ویژه نامه استانی خبر داد و گفت: در نشر مجازی نیز اقدام به راه اندازی یک سایت خبری با عنوان روایت نیوز کرده ایم که قرار است این سایت را به خبرگزاری تبدیل کنیم و در این راه از تمامی خبرنگاران و فعالان عرصه خبر در دو شهرستان بهار و کبودراهنگ دعوت به همکاری می کنیم.

وی همچنین از تغییر و به روز شدن تارنمای شخصی محمدعلی پورمختار خبر داد و گفت: این سایت نیز به روز شده و تمامی اخبار مربوط به مجلس و جلسات بر روی این سایت قرار خواهد گرفت.

رئيس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مطرح بودن طرح تفکيک حوزه انتخابيه بهار و کبودراهنگ گفت: هر 10 سال يک بار 20 نماينده به نمايندگان مجلس اضافه مي شود که تلاش بر تفکيک حوزه انتخابيه بهار و کبودراهنگ است چراکه اين جدايي به نفع مردم دو شهرستان بهار و کبودراهنگ است ولي اين طرح فعلاً در کميسيون است و دولت نيز لايحه اي نداده است.

در ادامه نبود امنيت شغلي براي خبرنگاران، عدم بيمه نمودن خبرنگاران، نبود امکانات در شهرستان ها، عدم برگزاري دوره هاي خبرنگاري و نبود مسکن خبرنگاران از جمله مشکلاتي بود که توسط خبرنگاران عنوان شد.

در پايان از خبرنگاران دو شهرستان تجليل شد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • ناظم :
  در تاریخ ۱۹ امرداد ۹۳ ساعت ۰۴:۴۲
  اینم از رقیب جدید... دیگه نشاط شهر چی میخواد؟
  معلومه که نشاط شهر تونسته حساسیت و نفوذش در بین مردم رو به مسئولین نشون بده.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر