شهرستان بهار

نشست مشترک فرماندار و نماينده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شوراي اسلامي با شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر بهار

شناسه خبر: ۲۸۶۲
نشست مشترک فرماندار و نماينده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شوراي اسلامي با شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر بهار

جذب سرمايه گذار در اولويت کار شهرداري قرار گيرد| شهرداري با همفکري شوراي اسلامي شهر به دنبال درآمد پايدار براي ديار آيت اله بهاري باشند| قرار گرفتن اين شهر در بزرگراه کربلا از ديگر مزيتهاي شهر بهار مي باشد| خليلي از ايجاد شهر ماشين سنگين در بهار خبر داد

در اين نشست ابتدا نماينده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شوراي اسلامي گفت :شهرداري بعنوان مديريت شهري بايد در توسعه شهر تلاش نمايد و با اجراي پروژه هاي گونانون و عام المنفعه در پيشرفت شهر بکوشد .

محمد علي پور مختارافزود : با توجه به اينکه کارکنان شهرداري با گروه هاي مختلف شهرداري و با تفکرات متفاوت سرو کار دارند بايد برخورد مناسب و دلسوزانه داشته باشند و خدمت بي منت به مردم سرلوحه کارها قرار گيرد . وي اضافه کرد: به افراد کم بضاعت بايد نگاه ويژه اي داشته باشيم تا بتوانيم بعنوان خادمان شهروندان بهاري در توسعه و پيشرفت شهر نقش موثري داشته باشيم.

 پور مختار اضافه کرد : جذب سرمايه گذار در اولويت کار شهرداري قرار گيرد چرا که شهرداري براي اجراي پروژه هاي گوناگون نيازمند مشارکت مي باشد.

پورمختار توصيه کرد : شهرداري با همفکري شوراي اسلامي شهر به دنبال درآمد پايدار براي ديار آيت اله بهاري باشند زيرا براي توسعه شهر اعتبارات ويژه اي بايد در اختيار داشته باشند. رييس کميسيون اصل 90 خبرداد: براي شروع به کار احداث ساختمانئ متقاضي مي بايست هزينه بيمه پروژه را به صورت صد در صدي خود پرداخت نمايد که با توجه به مصوبه اخير مجلس شوراي اسلامي اين مبلغ به 12 درصد کاهش يافته است و اين قانون لازم الاجراست .

سپس فرماندار بهارگفت : با توجه به اينکه شهر بهار در دروازه ورودي مرکز تاريخ و تمدن از سمت غرب قرار گرفته و به دليل نزديکي به مرکز استان ايجاد مجتمع 30هکتاري در توسعه استان بسيار موثر است و شهرداري بهار گامهاي مثبتي را در راستاي توسعه شهر بهار برداشته است . 

محسن مرادي پناه اضافه کرد : امروز همدلي در استان حاکم شده و مسئولين در صدد حل مشکلات مردم مي باشند و سرمايه گذاران بايد از ظرفيت و پتانسيل موجود در استان به ويژه شهر بهار که نزديک مرکز استان است استفاده کنند و کليه امور زير بنايي در اين شهر فراهم است که بايد مسئولين استان و سرمايه گذاران به شهر بهار توجه ويژه اي نمايند و قرار گرفتن اين شهر در بزرگراه کربلا از ديگر مزيتهاي شهر بهار مي باشد که بايد به سمتي پيش رويم و پروژه هايي را در شهر بهار در نظر بگيريم که جوابگوي نياز مرکز استان نيز باشد .

در ادامه شهردار بهار با بيان اين مطلب که در سالجاري بودجه شهرداري بهار پنج ميليارد تومان است، گفت: از ميزان بودجه اختصاص يافته به اين شهرداري در سالجاري، دو ميليارد و 400 ميليون تومان صرف هزينه هاي جاري و خدماتي و مابقي که معادل دو ميليارد و 600 ميليون تومان مي باشد نيز صرف پروژه هاي عمراني خواهد شد.

 علي اصغر خليلي با اشاره به اينکه هدف اصلي شهرداري بهار خدمات رساني بهينه و مطلوب به مردم اين شهر است، اظهار داشت: شهرداري بهار با تعامل شوراي شهر و همکاري شهروندان، در حال حاضر بيش از 4 ميليارد تومان در حوزه عمران هزينه کرده است که بيش از تعهد خويش بوده است.

شهردار بهار با بيان اين مطلب که همکاري و مشارکت مردم با اين ارگان در امور مربوطه سبب رشد بودجه شهرداري در سالجاري بوده است، عنوان داشت: رشد 35 درصدي بودجه شهرداري در سالجاري نشان از همکاري و مشارکت مردم با اين ارگان و تلاش شبانه روزي مجموعه شهرداري است و اين در حالي است که تا پايان سال تلاش مضاعفي در حوزه درآمد خواهيم داشت. شهردار بهار از اجراي همزمان 22 پروژه در شهر بهار خبر داد و گفت: شهرداري بهار در راستاي خدمت به شهروندان از ابتداي سالجاري تا کنون اقدام به خريد و توزيع بيش از شش هزارتن آسفالت در معابر سطح شهر به دو روش دستي و ماشيني کرده است که مقدار مذکور با هدف حل مشکل و توزيع اعتبار و کار در سطح شهر به صورت گسترده و متوازن در همه نقاط شهر انجام شده است.

 وي اظهار داشت: اصلاح تقاطع هندسي سطح شهر، ساخت پل فلزي در خيابانها، ساماندهي طرح ترافيک و علائم و خط کشي ها، تامين روشنايي معابر، احداث پروژه المان شهدا با اعتبار 100 ميليون تومان در فاز اول جهت نصب در پارک فرهنگيان، اجراي جدول به طول بيش از دو و نيم کيلومتر، پياده رو سازي در سطح شهر به صورت جاليز فرش و سنگ فرش، خريد اولين پل عابر پياده جهت نصب در روبروي بيمارستان آيت ا... بهاري با اعتبار 250 ميليون تومان، احداث سرويس بهداشتي در 12 چشمه واقع در مسجد امام خميني (ره) پليس راه با اعتبار 100 ميليون تومان، آغاز مراحل ساخت المان شهداي شهر جهت نصب در ميدان شهدا با اعتبار 60 ميليون تومان، تکميل فاز دوم توسعه پارک لاله به مساحت شش هزار مترمربع، احداث پارک خيابان نوبهار به مساحت پنج هزار مترمربع، آغاز مراحل ساخت دو پارک محله اي در سطح شهر، اجراي پروژه دفع آبهاي سطحي در نقاط آبگير سطح شهر از جمله اين پروژه ها است.

خليلي اظهار داشت: احداث ساختمان موتوري که شامل دو دستگاه سوله براي پارک ماشين آلات شهرداري است، اجراي ديوارکشي فضاي پيراموني ساختمان موتوري شهرداري، خريد و نصب وسايل بازي در پارکهاي سطح شهر، خط کشي معابر و نصب علائم راهنمايي رانندگي در سطح شهر، احداث مجتمع تجاري شامل 4 باب مغازه در داخل پروژه مسکن مهر با اعتبار 180 ميليون تومان، خريد يک دستگاه کاميون مکانيزه حمل زباله با اعتبار 280 ميليون تومان، ادامه اجراي سنگ فرش در بلوار شهيد بهشتي، تملک زمين براي بازگشايي و توسعه معابر شهري، خريد و کاشت گونه هاي مناسب انواع درخت در فضاهاي سبز سطح شهر به تعداد بيش از پنج هزار اصله، بازسازي کامل ساختمان شوراي شهر، خريد يک واحد مهمانسرا در مشهد مقدس، خريد و کاشت بيش از 13 هزار و 500 درختچه از گونه هاي مختلف در سطح شهر، کاشت دو نوبت گلهاي زينتي در سطح معابر و پارکهاي شهر، تأمين روشنايي معابر و خريد مبلمان شهري و سم پاشي درختان موجود در سطح شهر در دو نوبت از ديگر پروژه هاي عمراني شهرداري بهار در سالجاري است که در دست اجرا مي باشد.

 خليلي با اشاره به فعاليت هاي شهرداري بهار در حوزه فرهنگ نيز اظهار داشت: اين ارگان در حوزه فرهنگي نيز با هدف ايجاد محيطي شاد و مفرح براي شهروندان در مناسبت هاي مختلف و ارتقاء سطح فرهنگ جامعه اقدام به برگزاري مراسمات جشن در اعياد مختلف، آذين بندي سطح شهر، تجليل از زنان شاغل به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)، مشارکت در برگزاري پياده روي خانوادگي، برپايي ايستگاه صلواتي در اعياد، همکاري و مشارکت با سپاه ناحيه بهار در اعزام زائران به مرقد امام راحل، برگزاري همايش روز جوان، برگزاري جشن نيمه شعبان، ديوار نويسي و زيبا سازي سطح شهر، احداث ساختمان مهمانسراي شهرداري نموده است.

 وي اظهار داشت: شهرداري بهار در صورت نصب ساختمان و وسايل پارک آبي در جزيره شادي، با هزينه خود 2 حلقه چاه را تملک و در اختيار اين شرکت قرار خواهد داد و شهرداري و شوراي اسلامي شهر بهار آماده همکاري براي به نتيجه رسيدن پروژه جزيره شادي مي باشد.

 وي اظهار داشت: براي آبياري فضاي سبز شهر بهار 2 تانکر آب به صورت دو شيفته و دو دستگاه کمپرسي به صورت يک شيفتي در نظر گرفته شده و به دليل کمبود شديد آب ورود و خروج تانکرهاي آب بررسي مي شود. وي از نصب 2 دستگاه برج نور در ورودي شهر بهار در سال آينده خبر داد و گفت: براي تامين روشنايي پارک ورودي شهر واقع در پليس راه 2 دستگاه برج نور نصب خواهد شد. وي به تملک زمين براي احداث بازارچه محلي در شهر بهار اشاره کرد و گفت: عليرغم تملک زمين توسط شهرداري بهار جهت احداث بازارچه، مالک قبلي از تحويل زمين امتناع مي کند که شهرداري بهار منتظر حکم قضايي در اين رابطه است.

وي به ساماندهي مرقد آيت ا... بهاري اشاره کرد و گفت: شهرداري و شوراي اسلامي شهر بهار آماده کمک در اين راستا مي باشد و تاکنون اقدامي از سوي ادارات متولي صورت نگرفته است.وي تصريح کرد: ترمينال مسافربري برون شهري بهار در حال احداث توسط بخش خصوصي است و اقدامات اجرايي آن در حال انجام است.

وي از ساماندهي مسيرهاي تاکسي درون شهري بهار خبر داد و گفت: نصب ايستگاه، تابلو و علائم در حال انجام است و توزيع جابجايي مسافر در سطح شهر به سمت مطلوب پيش مي رود و در اين مسيربندي همه مسائل اعم از شرايط رانندگان تاکسي و مسافر در نظر گرفته شده است.

وي خواستار مشخص شدن حريم شهر بهار شد و تصريح کرد : حريم شهر بهار و محدوده خدماتي بايد از سوي مسوولين استاني مشخص شود.

خليلي از ايجاد شهر ماشين سنگين در بهار خبر داد و گفت : با بخش خصوصي رايزني لازم صورت گرفته و طرح شهر ماشين تهيه شده که به دنبال مجوزات مربوطه هستيم و عمليات اجرايي اين پروژه به زودي در 20 هکتار آغاز خواهد شد./فرمانداری بهار

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر