شهرستان بهار

وضعیت زمین‌های وقفی لالجین بزودی مشخص می‌شود

شناسه خبر: ۲۹۰۴
وضعیت زمین‌های وقفی لالجین بزودی مشخص می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه تاکنون 17 جلسه در راستای اجرایی کردن تبدیل به احسن زمین‌های وقفی شهرستان کبودراهنگ برگزار شده است، گفت: جمعیت شهر لالجین کمتر از 25 هزار نفر است و بنیاد مسکن نقشه پلان های ثبتی را احصا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی ظهر چهار شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه یکی از مباحث مسئله تبدیل به احسن کردن شهرستان کبودرآهنگ و لالجین است، اظهار داشت: بنا به دعوت رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس، جسله‌ای د راستای تبدیل به احسن کردن زمین‌های وقفی دو شهر کبودرآهنگ و لالجین در مجلس در کمیسیون اصل 90 مجلس تشکیل و در پایان منجر به صورت جلسه‌ای با پنج بند شد.

وی با بیان اینکه در بند نخست آمده که فرایند تبدیل به احسن کردن شهر کبودرآهنگ براساس مجوز صادره از سوی مقام معظم رهبری اجرایی شود، بیان کرد: در بند دوم نیز آمده که فرایند تبدیل به احسن کردن در مدت زمان شش ماهه انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه آغاز شش ماه از زمان اعلام نظر کارشناس در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در مدت تعیین شده اگر نسبت به تبدیل به احسن اقدام نشود پس از انقضا این مدت سند اجاره تنظیم می‌شود.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی با بیان اینکه تاکنون 17 جلسه در راستای اجرایی کردن تبدیل به احسن شهرستان کبودراهنگ برگزار شده است، عنوان کرد: شهر لالجین به علت اینکه کمتز از 25 هزار نفر جمعیت دارد مقرر شد بنیاد مسکن نقشه پلان‌های ثبتی را احصا کند.

وی با بیان اینکه از سمت سازمان اوقاف و امور خیریه هیچ مانعی برای تبدیل به احسن وجود ندارد، ادامه داد: در شهر کبودراهنگ پنج هزار و در شهر لالجین دو هزار رقبه وجود دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه یکی از مسائل مانع دریافت اخذ سند مالکیت مسئله اختلاف با منابع طبیعی بود، اظهار داشت: تفاهمنامه‌ای بین اوقاف و منابع طبیعی تنظیم شد و توافقاتی صورت گرفت که یکی از توافقات، پس گرفتن شکایت هر دو سازمان از یکدیگر است.

حجت‌الاسلام رضا حاجی زین‌العابدینی با بیان اینکه یکی دیگر از توافقات این بود که بقاع متبرکه‌ای که در اراضی ملی واقع شده‌اند حداقل پنج هکتار از اراضی برای امامزاده در نظر گرفته شود، بیان کرد: اداره ثبت تاکنون 13 مورد در راستای این توافقنامه سند ثبت صادر کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 54 پلاک تعیین تکلیف شده است، ادامه داد: اطلاع رسانی خوب سبب شده امسال چند موقوفه در استان همدان ایجاد شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه 20 شهریور امسال بلواری در شهر ملایر به نام وقف مزین می‌شود، عنوان کرد: یکی از ویژه برنامه ها مهر تندرستی است و یکی از دغدغه های مردم و مقام معظم رهبری این است که اگر کسی بیمار شد دغدغه‌ای برای هزینه نداشته باشد.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی با بیان اینکه هر موقوفه ای که نیت دارو و درمان دارد درامد موقوفه براساس نیت واقف در قالب مهر تندرستی اجرا می شود، بیان کرد: همچنین ویژه برنامه مهر تحصیلی نیز در راستای کمک به تحصیل افراد بی بضاعت از محل موقوفات با این نیت نیز اجرا می شود.

وی با بیان اینکه یکی از سنت های حسنه بحث ازدواج است که در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در قالب طرح پیوند آسمانی اجرا می شود، افزود: تمام موجودی حساب هایی که نیت آنها به نحوی به ازدواج مربوط می شود براساس نیت واقف در راه ازدواج هزینه می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه در بحث بقاع متبرکه یکی از دغدغه ها و مشکلات مسئله عدم ساماندهی هیئت امنا است، اظهار داشت: ساماندهی هیئت امنا در حال انجام است و هیئت امنا ملزم هستند تمام اخلاقیات و شئونات دینی را اجرا کنند.

حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدینی با بیان اینکه ویژه برنامه دوره آموزشی مسئولان روابط عمومی ادرات اوقاف کشور از تاریخ 17 تا 20 شهریور در همدان انجام می شود، ادامه داد: در کنار اجرایی کردن دوره آموزشی مسئولان روابط عمومی مسئولان با شرایط و پتانسیل های استان همدان آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه 17 طرح جامع بقاع متبرکه به تصویب رسیده است، بیان کرد: در صورت تامین اعتبار بازسازی بقاع متبرکه انجام خواهد شد.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر