شهرستان بهار

اشتغال، ازدواج و تامين مسکن جوانان از موضوعاتی است که باید توجه ویژه به آنها شود.

شناسه خبر: ۲۹۳۶
اشتغال، ازدواج و تامين مسکن جوانان از موضوعاتی است که باید توجه ویژه به آنها شود.

اشتغال، ازدواج و تامين مسکن از عمده موضوعاتي است که بايد در ستاد ساماندهي امور جوانان توجه ويژه اي به آنها گردد.| ترويج فرهنگ ازدواج آسان و ارائه برنامه هاي آموزشي قبل، حين و بعد از ازدواج يکي از محورهاي اساسي ستاد ساماندهی امور جوانان است.

ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان بهار در محل فرمانداري تشکيل جلسه داد. در اين جلسه ابتدا معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان، مهمترين وظيفه اين ستاد را توجه به مسائل و مباحث مربوط به جوانان دانست.

اسدالله رباني‌مهرتوجه به اوقات فراغت جوانان را بسيار مهم ارزيابي کرد و گفت: غني‌سازي اوقات فراغت نياز به همکاري همه دستگاه‌ها دارد. رباني‌مهر خاطرنشان کرد: با توجه به سامانه پورتال جامع اوقات فراغت در استان همدان شاهد آن بوديم که در بين تمام دستگاه‌هاي استاني، 90 درصد دستگاه‌ها وارد کار عملياتي در بحث اوقات فراغت شدند.

 معاون اداره امور جوانان در استان همدان ادامه داد: انتظار داريم ستاد ساماندهي امور جوانان در شهرستان به طور منظم برگزار شود. وي مشکل اصلي جوانان را اشتغال دانست وگفت: فضاي فعلي در استان وشهرستان فضاي اقتصادي است واستاندار محترم هم بر حمايت از توليد واشتغال بر اين مهم تاکيد ويژه داشتند.

در ادامه فرماندار بهار گفت:‌ اين ستاد داراي ظرفيت هايي است که مي‌تواند منشاء خدمات خوبي به جوانان باشدومحل تصميم‌گيري در مورد امور جوانان اين ستاد است.محسن مرادي پناه با اشاره به اهميت حوزه ازدواج و طلاق، اظهار داشت: ترويج فرهنگ ازدواج آسان و ارائه برنامه هاي آموزشي قبل، حين و بعد از ازدواج يکي از محورهاي اساسي اين ستاد است.

 وي خاطرنشان کرد: ارائه الگوهاي صحيح زندگي مشترک براي زوج هاي جوان و ترسيم تبعات اخلاقي و اجتماعي طلاق در قالب نمايشگاه هاي هنري و ايجاد وب سايت اختصاصي ازدواج، مي تواند از برنامه هاي ستاد ساماندهي امور جوانان باشد. وي ادامه داد: مديران بايد به گونه اي برنامه ريزي کنند که فعاليت هايشان زياد وابسته به پول و بودجه نباشد و در اين زمينه لازم است که مديران دست به کار شده و با ايده هاي جديد در پي تحولات عظيم در حوزه جوانان باشيم.

فرماندار بهاربا بيان اينکه غني سازي اوقات فراغت را نبايد تنها مختص تابستان دانست، گفت: دستگاه ها بايد توجه داشته باشند که در تمامي فصول سال به فکر اوقات فراغت جوانان و نوجوانان بوده و همواره براي ايجاد شور و نشاط در بين اين قشر تلاش کنند.وي ادامه داد: در بحث اختتاميه اوقات فراغت برنامه مشترکي 30 شهريور در فرهنگسراي آيت اله بهاري برگزار خواهد شد.

مرادي پناه ادامه داد: در بحث جوانان نخبه ايجاد بانک اطلاعاتي امري ضروري است که اداره ورزش و جوانان در اين زمينه تلاش نمايد. فرماندار بهار حضور و مشارکت اقشار مختلف جوانان در ساماندهي امور مرتبط به خود را از عوامل تاثيرگذار در موفقيت طرح ها و برنامه هاي امور جوانان عنوان کرد و افزود: اشتغال، ازدواج و تامين مسکن از عمده موضوعاتي است که بايد در ستاد ساماندهي امور جوانان توجه ويژه اي به آنها گردد.

 فرماندار بهار بهره گيري از فکر و ايده جوانان در برنامه ريزي ها را مورد تاکيد قرار داد و گفت: مي توان با تشکيل اتاق هاي فکر در دستگاههاي دولتي و خصوصي از ظرفيت و استعداد و از فکر و ايده هاي نو و خلاقانه جوانان در برنامه ريزي و تصميم گيري ها استفاده نمود. در ادامه سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار با اشاره به برنامه هاي اين ستاد براي برگزاري مناسب هفته ازدواج آسان گفت: برگزاري برنامه هاي بزرگداشت و نمايشگاه، برگزاري نشست هاي تخصصي در زمينه ازدواج، تشکيل اتاق فکر، ساماندهي کانون هاي ازدواج آسان در نقاط مختلف شهرستان و تشکيل مجمع خيران ازدواج از مهم ترين اقدامات اين ستاد براي اين هفته است .

علي اصغر بهمني ادامه داد: مصر هستيم که اين مجمع خيريه را هر چه زودتر راه اندازي کنيم زيرا همواره مشاهده کرده ايم بخش خصوصي هر کجا وارد عمل شده توانمندتر از بخش دولتي عمل کرده است. وي افزود: برنامه هاي اين هفته در محور، توانمندسازي جوانان در امر ازدواج، تسهيل امر ازدواج و ساماندهي، هدايت و هماهنگي مراکز مشاوره و ازدواج خواهد بود.

وي گفت: با توجه به اينکه جامعه هدف اين ستاد گروهي نقش پذير، تاثيرگذار و پر انرژي است کليه دستگاه ها بايد اهميت موضوع را درک و با همکاري و تعامل بيش از پيش در پيشبرد اهداف ستاد همت کنند.وي پايش مسائل و مشکلات جوانان را از اهداف اصلي ستاد ساماندهي امور جوانان عنوان کرد و افزود: دست يابي به اهداف کلي در اين ستاد نيازمند همکاري کليه جنبش هاي اجتماعي فعال در اين حوزه است. / فرمانداری بهار

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • تورپاق :
  در تاریخ ۲۵ شهریور ۹۳ ساعت ۰۴:۴۷
  شما آقايون عزيز و مسئول مثل اينكه خطر را احساس نكرده ايد . مشكل بيكاري جوانان مخصوصا جوانان شهر بهار يك مشكل بسيار بزرگي است كه بايد با جلب نظر افراد متخصص و كاري و جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي و صرف ساعت هاي زياد و برنامه ريزي مدون و علمي اين مشكل را حل نمود شما مسئولان محترم دنبال اوقات فراغتيد ؟ شما با جذب سرمايه ي سرمايداران بهار و سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف توليدي و خدماتي مي توانيد مشكل بيكاران شهر بهار را حل كنيد اما بايد در اولين قدم دلتان به حال اين جوانان بيكار بسوزد ! طبق گفته ي آقاي نوبخت براي اشتغال يك جوان 24 ميليون تومان نياز است حال شما سرمايه ي سرمايداران بهار مثل آقاي حاج منصور سهرابي را اگر حساب كنيد و تقسيم بر 24 ميليون نماييد متوجه مي شويد كه اگر اين آقايان سرمايه دار همت بكنند بيكاري در سطح شهر باقي نمي ماند چه برسد به اوقات فراغت ! ما مي توانيم اگر بخواهيم و به فكر آخرت مان باشيم
  با تشكر
 • ماشاا... :
  در تاریخ ۲۵ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۳۱
  تورپاق قچي مثل اينكه تو خيلي همه فن حريفي همه خبرها رو مي خوني و بايد سرك بكشي
  واقعا آدم حيفي هستي بايد يه سر اعزامت كنن عراق وشام مشكلات رو حل كني برگردي
 • تورپاق :
  در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۳ ساعت ۰۳:۰۲
  آقاي ماشاالله ! اولا سايت را گذاشتند كه اخبار شهر را بخواني و شايد چيزي به فكرت برسد و شما هم نظرت را بدهي ثانيا اگر شما نظري بهتر از من داريد بسم الله وگرنه چرا افراد را تخريب مي كنيد هر كسي حق داره اظهار نظر بكنه درضمن من همه فن حريف نيستم اما حاضرم جانم را در عراق يا شام يا هرجايي فداي خدا بكنم و حاضرم كل زندگي ام را براي اشتغال جوانان شهرمان فنا كنم اما سرمايه ندارم از اون گذشته تو تلوزيون و در برنامه هاي مختلف مردم هم نظر مي دهند حالا بايد مردم را بفرستيم عراق يا شام ؟ يا نمايندگان مجلس در هر موردي نظر مي دهند حالا بايد اين افراد را بفرستيم شام يا عراق ؟ من و شما خيلي مرد باشيم و شهرمان را نجات بدهيم عراق و شام راهم خدا خودش نجات خواهد داد و آخر اينكه شما كه اينقدر هوش و ذكاوت داريد شماكه از ما حيف تريد و كامل تريد پس ايشاالله بريد به عراق و شام كه ما اندر خم كوچه ي شهرمان مانده ايم
  هركسي آن درود عاقبت كار كه كشت
  با تشكر
 • احمد گنج تابش :
  در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۳ ساعت ۱۸:۴۰
  قبول کنیم که ارزشهای جامعه از بین رفته!
  جوان ها هم چاره ای ندارند! چند سال پیش دانشجو بودن جایگاه ویژه ای بین افراد داشت و لی در حال حاضر با ۲۷ درصد بیکاری ( البته فعلا و طبق چیزی که میگن ) واقعا چه کسی همچین ریسکی می کند که ۴ سال از با ارزشترین عمر زندگی اش را صرف درس و تحصیل کند +‌ کلی هزینه در آخر هم معلوم نیست جواب بدهد با نه!
  الان هرچه مدرکت پایینتر باشه راحت تر استخدام میشی! واسه ازدواج هم که حداقل ۱۵۰ میلیون تومان باید کنار بذاری! با این مراسمات و بدعت هایی هم که بهاری ها میذارند و چشم تو هم چشمی هایی که هست مشکلات جوانان دو چندان میشه!
  با این شرایط جوان ها هم حق دارند! ولی ارزشها واقعا عوض شده. این مشکل نه تنها در شهرستان بهار بلکه در کل ایران وجود داره و باید فکر اصولی کرد و با برنامه ریزی پیش رفت!
 • تورپاق :
  در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۳ ساعت ۲۰:۵۱
  آقاي گنج تابش شما يكي از صدها جوان با استعداد و تحصيلكرده بهاري و حال ما را بهتر مي داني شما مي دانيد كه تحصيل چقدر سخته و يك جوان كه عمرش را براي تحصيل و علم گذاشته و سن ازدواجش گذشته در حال حاضر چه حالي دارد ! حالا مسئولان ما مي خواهند مثلا راهكار اشتغال ارائه دهند و مي گويند بيكاران ما بايد فني و حرفه اي بروند و عملا كاري ياد بگيرند بابا اگر قرار بود ما خودمان كار پيدا كنيم و فني و حرفه اي يادبگيريم از همون دوره راهنمايي مارا به سمت فني حرفه اي مي برديد الان كه سنمان از سي سال گذشته و حال و حوصله ي نان خريدن هم نداريم آخه انصافه كه از اول شروع بكنيم ؟ بعدش هم آقايون مي دانند كه واحد هاي بزرگ توليدي كشور يا ورشكست شده اند و تعطيلند يا با ظرفيت نصف دارند كار مي كنند حالا ما با ده ميليون وام چطور مثلا اشتغالزايي بكنيم ؟ واحدهايي هستند كه چندين ماهه كه حقوق كارگران بيچاره را پرداخت نكرده اند و كارگران مجبور به اعتصاب و اعتراض شده اند . آقاي گنج تابش كاش ما مثل روستاها و شهرهاي ديگه بوديم و به شهر مان به خاطر صنعت و فناوري افتخار مي كرديم نه سيب زميني . مثل اراك يا اصفهان ! در اين سي چهل سال فقط سال 92براي كشاورزان خوب بوده و اگر يادتان باشه سيب زميني ها را در رودخانه مي ريختيم .
  در مورد سرمايه داران بايد بگويم كه اگر اين افراد كاري نمي كنند يك علتش برمي گرده به عدم حمايت دولت از اين ها .توضيح اينكه هزينه ي توليد با اجراي هدفمندي يارانه ها به شدت رفته بالا و اگر دولت بخشي از هزينه هارا به صورت يارانه به اين واحد ها تزريق نكند كارخانه دار يا صاحب واحد توليدي ورشكست مي شوند حالا سرمايه دار مرض نداره كه هم پول بزاره هم اشتغالزايي بكنه و هم ورشكست بشه ! كشور چين اومد از واحد هاي توليدي حمايت كرد از هر نظر و يكي از حمايت ها يش كمك به صادرات محصولات اين واحدها بود .مثلا يك واحد توليدي اسباب بازي درجه دو توليد مي كنه دولت مي آد محصول توليد شده ي اين واحد را صادر مي كند كه اين باعث رشد چند برابر ي سرمايه ي اين واحدها ميشود اما كشور ما چه كار مي كند ؟عمري سيب زميني كاشتيم وناخواسته به آباداني شهرمان ضربه زديم ؛ ضربه اي كه طي صد سال هم جبران نخواهد شد !
  با تشكر
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر