شهرستان بهار

گرگ صورت چوپانی را زخمی کرد/ در اردیبهشت ماه مردم بهار و کبودراهنگ هر سال با حمله گرگ ها مواجه می شوند

شناسه خبر: ۳۱۹
گرگ صورت چوپانی را زخمی کرد/ در اردیبهشت ماه مردم بهار و کبودراهنگ هر سال با حمله گرگ ها مواجه می شوند

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:  قربانعلی محمدپور اظهار کرد: چوپانی عصر روز گذشته در حال چرای گوسفندان خود در اراضی امزاجرد بوده که با حمله گرگ به گوسفندانش مواجه می شود. وی ادامه داد: این چو

images

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:  قربانعلی محمدپور اظهار کرد: چوپانی عصر روز گذشته در حال چرای گوسفندان خود در اراضی امزاجرد بوده که با حمله گرگ به گوسفندانش مواجه می شود.

وی ادامه داد: این چوپان برای دفاع از گوسفندانش با گرگ مقابله کرده که در نهایت گرگ علاوه بر دریدن یکی از گوسفندانش به سمت چپ صورت چوپان حمله ور شده است.

محمدپور افزود: مجموعه یگان حفاظت محیط زیست به محض اطلاع توسط دهیار منطقه امزاجرد به منطقه رفتند اما گرگ بعد از دریدن گوسفند و زخمی کردن صورت چوپان فرار کرده بنابراین هیچ احتمالی برای هار بودن و عدم هار بودن گرگ مورد نظر وجود ندارد.

وی تاکید کرد: این چوپان ۳۰ سال سن دارد که کم تجربگی وی نیز یکی دیگر از عوامل حمله این گرگ بوده بنابراین به روستاییان توصیه می شود از چوپانانی با تجربه استفاده کنند.

مدیر کل محیط زیست همدان خاطرنشان کرد: مجموعه محیط زیست نمی تواند به ازای هر چوپان یک محیط بان در اختیار قرار دهد بنابراین روستاییان باید خودشان مراقب باشند.

وی اضافه کرد: در اردیبهشت ماه مردم بهار و کبودراهنگ هر سال با حمله گرگ ها مواجه می شوند که قبل از وقوع این حادثه مجموعه محیط زیست در این زمینه هشدار داده است.

محمدپور گفت: قلمرو زیستی گرگ ها در نظر گرفته نمی شود بنابراین یکی از علتهای حمله اصلی گرگها و حیوانات وحشی تجاوز به قلمرو آنان است.

وی ادامه داد: چوپانی که مورد حمله قرار گرفته وضعیت حیاتی اش خوب است اما از ناجیه صورت آسیب دیده است.

وی در پایان گفت: تحقیقات برای هار بودن یا نبودن گرگ مورد نظر غیر ممکن است چرا که این گرگ بعد از حمله فرار کرده است.(ایسنا)

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر