شهرستان بهار

رونمایی از دو اثر جدید حوزه هنری/حرف های هگمتانه و خمپاره های سرگردان

شناسه خبر: ۳۲۰
رونمایی از دو اثر جدید حوزه هنری/حرف های هگمتانه و خمپاره های سرگردان

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:  شامگاه دوشنبه سینما قدس همدان میزبان محفل علاقه مندان به شعر ونویسندگی بود تا شاهد رونمایی از دو کتاب “حرف های هگمتانه” و “خمپاره های سرگردان” باشند و در

IMG16481520

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:  شامگاه دوشنبه سینما قدس همدان میزبان محفل علاقه مندان به شعر ونویسندگی بود تا شاهد رونمایی از دو کتاب “حرف های هگمتانه” و “خمپاره های سرگردان” باشند و در پای سخن گردآوردندگان آنها بنشینند.

ادبیات وسیله ای برای اقتصاد وسیاست نیست

معاون فرهنگی حوزه هنری استان همدان در این آیین گفت: ادبیات وسیله ای برای اقتصاد وسیاست نیست.

تیمور آقامحمدی عنوان کرد: در زندگی هر یک از انسان ها برخی مسائل وجود دارد که بدیهی به نظر می رسد به همین دلیل از کنار آنها به سادگی می گذریم.

وی با اشاره به پایه گذاران ادبیات در کشورمان، ادامه داد: شاعران دوران باستان کشورمان هرگز تصور نمی کردند کاری که آنان آغاز خواهند کرد جزئی از زندگی بشریت شود.

ادبیات کالایی تزئینی نیست

وی اذعان داشت: ادبیات کالایی تزئینی نیست و جهان بدون آن را نیز نمی توان تصور کرد چرا که از حقوق اولیه بشریت به حساب می آید.

وی با تاکید براینکه ادبیات می تواند انسان را با حقیقت زندگی آشنا کند، ادامه داد: علم بدون ادبیات، بی فرهنگی است.

 وی بیان داشت: آرمان ها می تواند تهدید ها را به فرصت تبدیل کند و وقتی شاعری اثری را خلق می کند، جهان مخاطبان را گسترش می دهد و خرد را به دیگران هدیه می کند.

آقامحمدی بیان داشت: گرچه در حوزه ادبیات استان همدان با مشکلاتی چون بحران مخاطب، نشروسختی کار مواجه هستیم اما اگر جدیت در خلق آثار ادبی وجود داشته باشد این سختی ها نیزساده خواهند شد.

به دنبال خلق آثاری بی بدیل در ادبیات فارسی هستیم

معاون فرهنگی حوزه هنری استان همدان اذعان داشت: در این نهاد نهضت تولید آثار ادبی آغاز شده و به دنبال خلق آثاری بی بدیل در ادبیات فارسی هستیم.

وی عنوان کرد: در سال های گذشته در حوزه هنری استان کتاب های بایک پسر ایرانی، غربت انسان،  شبی با خورشید، احترام گلها، کاکتوس های صمیمی به نگارش در آمده است.

وی با اشاره به اینکه از کتاب های “سرچشمه های هنر” و”شاهد نامه”به زودی رونمایی خواهند شد، گفت: نشریه پرنیان نیز به زودی با رویکرد جدیدی عرضه خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت : دفترآفرینش های حوزه هنری به دنبال  معرفی آثار  نویسندگان وشاعران استان همدان است.

در این مراسم بهناز رنجر ضرابی زاد هو سید مهرداد موسویان اقدام به قرائت بخشی از کتاب خمپاره های سرگردان  که خود نویسنده آن بودند، کردند.

گفتنی است کتاب خمپاره های سرگردان مجموعه ای از هفت داستان کوتاه در حوزه دفاع مقدس است که توسط سه نویسنده برجسته حوزه ادبیات جنگ در استان همدان به نگارش در آمده است.

کتاب حرف های هگمتانه نیز مجموعه ای ۵۰ شعر است که توسط ۲۵ شاعر جوان استان همدان سروده شده است وهم اکنون در دسترس علاقه مندان در استان قرار داد./ مهر

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر