شهرستان بهار

چهار هزار و 580 کارمند مجرد دراستان همدان وجود دارد

شناسه خبر: ۳۲۲۸
چهار هزار و 580 کارمند مجرد دراستان همدان وجود دارد

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان گفت: چهار هزار و 580 کارمند مجرد در استان همدان وجود دارد که در این راستا باید علت عدم تمایل ازدواج جوانان در اقشار مختلف بررسی و و موانع برطرف شود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از همدان نیوز اسدالله ربانی مهر در جلسه مجمع خیرین ازدواج همدان اظهار داشت: مسائل اقتصادی، مسکن، تورم، اشتغال و مشکلات فرهنگی از جمله معضلات جامعه در بحث ازدواج، بالا رفتن سن ازدواج و افزایش طلاق است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان افزود: همچنین در برخی موارد با وجود تمکن مالی برخی جوانان به علت مشکلات فرهنگی تن به ازدواج نمی دهند به طوری که هم اکنون چهار هزار و 580 کارمند مجرد دراستان همدان وجود دارد که در این راستا باید علت عدم تمایل ازدواج جوانان در اقشار مختلف بررسی و و موانع برطرف شود.
وی با بیان اینکه مهمترین بحث در حوزه ازدواج جوانان مباحث اقتصادی است، عنوان داشت: در این راستا سال گذشته 20 هزار و 500 فقره وام ازدواج از طریق بانک های عامل پرداخت شد که این میزان در نه ماهه سال جاری به 32 هزارفقره رسید که نزدیک به دو برابر شد است. 
ربانی مهر اضافه کرد: مجمع خیرین ازدواج به طور متمرکز در حوزه ازدواج جوانان فعالیت می کند و قرار است شرایط فعلی جامعه را در بحث ازدواج پیگیری کند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان بیان داشت: همچنین از خرداد ماه سال جاری دستورالعمل تشکیل مجمع خیرین ازدواج برای تمام شهرستان های استان همدان ابلاغ شده که تاکنون در شش شهرستان این مجمع تشکیل شده است .

وی در ادامه گفت: ارتقا و گسترش فرهنگ نیکوکاری در امر ازدواج، برنامه ریزی و سازماندهی و جذب کمک های مردمی، ایجاد سایت های اطلاع رسانی و بستر سازی مناسب جهت مشارکت در امر تهیه جهیزیه، مسکن و اشتغال زوجین و غیره از اهداف تشکیل مجمع خیرین ازدواج است.

ربانی مهر ابراز داشت: بر اساس دستوالعمل و اساسنامه در انتخابات مجمع خیرین ازدواج هفت نفر به عنوان عضو اصلی، دو نفر به عنوان عضو علی البدل معرفی می شوند و انتخابات این مجمع در جلسه بعدی انجام خواهد شد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی را در حل مشکلات ازدواج جوانان موثر دانست و گفت: هیچ دستگاهی در استان همدان به تنهایی متولی بحث ازدواج جوانان نیست بلکه هر دستگاهی در حد توان خود باید در این زمینه تلاش کند.
یکی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه همایش های زیادی در راستای ازدواج برگزار شده است، اذعان داشت: اما باید توجه داشته باشیم که این همایش ها آنچنان نتیجه مطلوبی نداشته اند.

سید احمد حسنی حلم با بیان اینکه سن ازدواج در جامعه بالار فته است، تصریح کرد: باید به جوانب امر در این راستا پرداخته شود و جوانانی هستند که به سن ازوداج رسیده اند و منتظر هستند افرادی برای ازدواج آنها فکری کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات در راستای ازدواج اشتغال است، اظهار داشت: باید اشتغال پسران در اولویت اول قرار گیرد و جایی که نیاز به حضور بانوان از جمله مدارس و بیمارستان ها بود اشتغال بانوان انجام شود.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر