شهرستان بهار

۹۳۹ نفر اشتغال‌زایی در بهار انجام گرفت

شناسه خبر: ۳۳۶۶
۹۳۹ نفر اشتغال‌زایی در بهار انجام گرفت

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهار از اشتغالزایی ۹۳۹ نفر در بهار خبر داد و گفت: آمار بیمه شدگان اجباری، از ابتدای سال ۹۳ تاکنون در مجموع ۸۹۶ نفر در شعب بهار و لالجین است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از تسنیم، جمال حداد همدانی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان به آخرین وضعیت طرح‌های دارای بدهی معوق اشاره و اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر مسئولان، از 49 طرح دارای بدهی معوق در شهرستان بهار 39 طرح توسط بانکهای کشاورزی، صادرات، تجارت و ملت تعیین تکلیف شده و 10 طرح بلاتکلیف است.

وی افزود: دو هزار و 787 طرح در دستگاه‌های اجرایی شهرستان بهار بررسی و دو هزار و 772 طرح به سیستم بانکی معرفی شده است.

حداد همدانی بیان کرد: از این شمار دو هزار و 183 طرح از محل طرحهای جدید به مبلغ 80 میلیارد تومان و 6 طرح از محل طرحهای بدهی معوق به مبلغ 3 میلیارد و 375 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی اعلام کرد: میزان اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان بهار در امسال 939 نفر بوده و بیشترین اشتغال ثبت شده در سامانه، مربوط به کمیته امداد بوده است.

حداد همدانی تسهیلات خود اشتغالی را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: تسهیلات خوداشتغالی از سهمیه سال 92، مبلغ سه میلیارد و 477 میلیون تومان بوده که به طور میانگین 83 درصد پرداخت شده است و باقیمانده تسهیلات از همین محل قابل پرداخت است.

وی افزود: تسهیلات خوداشتغالی دستگاههای اجرای شهرستان در سال 93 در مجموع سه میلیارد و 231 میلیون تومان بوده که از این مبلغ دو میلیارد و 105 میلیون تومان به بانک‌ها معرفی و یک میلیارد و 455 میلیون تومان معادل 45 درصد نسبت به سهمیه پرداخت شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اظهار داشت: از سهمیه مشاغل خانگی سال 92 به مبلغ 621 میلیون تومان، به طور میانگین 45 درصد پرداخت شده و دستگاههای اجرایی شهرستان باید از دستگاههای اجرایی استان پیگیری‌های لازم را به عمل آورند.

وی به عملکرد کمیته نظارت بر اشتغال اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها با هماهنگی 4 نفر متشکل از نماینده دستگاه اجرایی، اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری و بانک عامل بر طرحها نظارت دارند.

حداد همدانی افزود: از پایان تیرماه امسال تاکنون 208 طرح (170 طرح در مناطق شهری و 38 طرح در مناطق روستایی) با اشتغال‌زایی 215 نفر مورد بازدید قرار گرفته است که این وام‌ها صددرصد در راستای ایجاد اشتغال هزینه شده است.

وی اظهار داشت: امسال 19 طرح پشتیبان برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند که 17 طرح با اعتبار یک میلیارد و 315 میلیون تومان مصوب و به صندوق کارآفرینی امید برای اخذ ضمانت و دریافت تسهیلات ارجاع شد.

حداد همدانی به آمار بیمه شدگان تأمین اجتماعی شهرستان بهار اشاره کرد و گفت: آمار بیمه شدگان اجباری، از ابتدای سال 93 تاکنون در مجموع 896 نفر در شعب بهار و لالجین بوده است.

وی اظهار داشت: شناسایی و تفکیک بنگاههای اقتصادی شهرستان بهار توسط جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است.

حداد همدانی افزود: تعداد کل واحدهای صنعت، معدن و تجارت 348 مورد، فعال 231 مورد و غیرفعال 57 مورد بوده و تعداد کل واحدهای جهاد کشاورزی 218 مورد، فعال 169مورد و غیرفعال 49 مورد بوده و تعداد تعاونی‌های شهرستان 155 مورد، تعاونی فعال 107 مورد و غیرفعال 31 مورد بوده است.

وی بیان کرد: نیاز به سرمایه در گردش، نبود بازار فروش، تغییر کاربری، بدهکاری به بانک و مصادره، عدم تمایل فعالیت، فوت مدیر عامل، اختلاف بین سهام داران از مهمترین مشکلات بنگاه‌های اقتصادی شهرستان بهار است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر