شهرستان بهار

دستگاه‌های غیر مرتبط اظهار نظر نکنند!

شناسه خبر: ۳۹
دستگاه‌های غیر مرتبط اظهار نظر نکنند!

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: کشت دیم گندم همدان امسال با عدم بارش کافی ۱۰۰ درصد از بین رفت و همین باعث شد تا کشاورزان دوره بی‌آبی امسال را به شدت احساس کنند | جلوگیری از کشت دوم سیب‌زمینی

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: کشت دیم گندم همدان امسال با عدم بارش کافی ۱۰۰ درصد از بین رفت و همین باعث شد تا کشاورزان دوره بی‌آبی امسال را به شدت احساس کنند | جلوگیری از کشت دوم سیب‌زمینی که همه ساله در این فصل کشت می‌شد نیز از دیگر آثار کم بارشی در سال جاری بود که به نوعی در همدان نمود پیدا کرد | اظهار نظر برخی از دستگاه‌های غیر تخصصی در کشاورزی صحیح نیست.

کاهش بارندگی در کشور به ویژه در همدان امسال این استان را دچار مشکل کم‌آبی کرد و در مواردی موجب بروز خسارت به بخش‌هایی از جمله کشاورزی شد.

کشت دیم گندم همدان امسال با عدم بارش کافی ۱۰۰ درصد از بین رفت و همین باعث شد تا کشاورزان دوره بی‌آبی امسال را به شدت احساس کنند.

جلوگیری از کشت دوم سیب‌زمینی که همه ساله در این فصل کشت می‌شد نیز از دیگر آثار کم بارشی در سال جاری بود که به نوعی در همدان نمود پیدا کرد.

این در حالی است که شرکت آب و فاضلاب همدان نیز چندی پیش از جهاد کشاورزی همدان خواست که با لغو کشت دوم برخی محصولات کشاورزی از جمله سیب‌زمینی در مصرف آب صرفه‌جویی شود که با پذیرفتن این امر از سوی استاندار و جهاد کشاورزی از کشت دوم کشاورزان جلوگیری شد.

در همین راستا رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان با اشاره به اینکه الگوی کشت صحیح باید در سطح کلان کشوری تعریف شود، بیان داشت: الگوی کشت صحیح از طریق برنامه‌ریزی سیاست‌های استان و ارجاع به وزارت جهاد کشاورزی در کشت سراسر کشور اعمال می‌شود به طوری که تعادل در محصولات باید انجام شود.

علیرضا رنجبرضرابی با اشاره به اظهار نظر شرکت آب و فاضلاب در خصوص جلوگیری از کشت دوم کشاورزان به علت بی‌آبی افزود: اظهار نظر برخی از دستگاه‌های غیر تخصصی در کشاورزی صحیح نیست.

وی بیان داشت: سازمان جهاد کشاورزی، سازمان گسترده‌ای است که خود چگونگی مدیریت در هر برهه زمانی را در دستور کار قرار می‌دهد و نباید یک بخش غیر تخصصی در این زمینه اظهار نظر کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان تصریح کرد: جهاد کشاورزی نیز مخالف کشت دوم است و از انجام این کار جلوگیری کردیم اما سیاست الگوی کشت را به وزارت کشاورزی منتقل کردیم تا بخشی از آن تغییر کند.

وی اضافه کرد: کشت دوم نیاز به آب دارد و با توجه به کمبود آبی که استان با آن مواجه است، به منابع آبی ضربه می‌زند.

با جلوگیری از کشت دوم که موجب صرفه‌جویی در آب می‌شود، همچنان مردم باید مصرف بهینه آب را مد نظر داشته باشند.

شرکت آب و فاضلاب بر آن است که اگر مردم تنها ۱۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، قطعی و جیره‌بندی آب در همدان نخواهیم داشت.

همچنین با توجه به اینکه امسال بارندگی نسبت به سال گذشته حدود ۴۴ درصد کاهش داشته است، اگر مردم استان به ویژه شهرستان همدان حداقل ۱۰ درصد از مصارف روزانه‌ خود را کاهش دهند، تأمین آب در همدان با مشکل مواجه نخواهد شد.(فارس)

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر