شهرستان بهار

شرکت 69.2 درصد واجدین شرایط حوزه بهار و کبودراهنگ در انتخابات مجلس

شناسه خبر: ۴۹۱۵
شرکت 69.2 درصد واجدین شرایط حوزه بهار و کبودراهنگ در انتخابات مجلس

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: 58.1 درصد واجدین شرایط در انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان شرکت کردند.

محمدابراهیم الهی تبار ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح نتایج نهایی به دست آمده از انتخابات پرداخت و اظهار کرد: باید حماسه انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی و پنجمین مجلس خبرگان رهبری را تبریک و تهنیت بگوییم.

وی با تأکید بر اینکه برآیند انتخابات، پیروزی نظام و مردم است، افزود: مردم پیام همدلی و همزبانی را که مقام معظم رهبری، سال 94 را به این نام مزین فرمودند در عرصه داخلی نشان دادند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه مردم با حضور در انتخابات پیام استقامت خود را به جهانیان رساندند، تصریح کرد: مردم سخنان و پیامهای خود را در پای صندوق رأی اعلام میکنند.

وی با اشاره به اینکه تجلیل افکار عمومی جهان از حضور مردم، از ویژگیهای این دوره از انتخابات بود، ادامه داد: مردم از آغازین ساعات صبح حضوری پررنگ داشتند و باید از همه عوامل تأثیرگذار چون هیأت اجرایی و نظارت، کاندیداها و رسانهها در حضور پرشور مردم قدردانی کرد.

الهیتبار با بیان اینکه در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ 214 هزار و 113 نفر واجد شرایط رأی دادن هستند، اظهار کرد: 148 هزار و 133 تعداد آراء مأخوذه در دو شهرستان بهار و کبودراهنگ است که نشان از مشارکت 69.2 درصدی مردم در انتخابات دارد.

وی افزود: محمدعلی پورمختار با 39 هزار و 725 رأی به عنوان منتخب مردم دو شهرستان بهار و کبودراهنگ وارد مجلس شورای اسلامی در دوره دهم شد.

الهیتبار با بیان اینکه بیشترین نرخ مشارکت به محدوده سنی 26 تا 35 سال با 38 درصد مشارکت بازمیگردد، اظهار کرد: 635 نفر که دارای سن بالای 96 سال هستند در استان همدان در انتخابات شرکت کردند.

وی افزود: 4 هزار و 319 نفر از مشارکتکنندگان بین 86 تا 95 سال سن داشتند و 129 هزار و 681 نفر در محدوده سنی 18 تا 25 سال قرار گرفتند.

معاون استاندار همدان تصریح کرد: در مجموع در استان همدان 151 نفر در رقابتهای انتخاباتی به عنوان کاندیدا حضور داشتند که تا پیش از ساعت رأیگیری 68 نفر انصراف خود را اعلام کردند.

وی در تشریح وضعیت انتخابات خبرگان رهبری نیز گفت: 845 هزار و 253 رأی در خبرگان رهبری در صندوقها ریخته شد که از این تعداد آیتالله سیدمصطفی موسوی‎فراز با 441 هزار و 321 رأی و آیت‎الله غیاثالدین طهمحمدی با 319 هزار و 656 رأی به عنوان منتخبان مردم استان همدان در مجلس خبرگان رهبری شناخته شدند.

الهیتبار با بیان اینکه رقابت حساسی در مجلس خبرگان رهبری وجود داشت، اظهار کرد: علی رازینی با 239 هزار و 628 رأی و حبیبالله شعبانی با 181 هزار و 741 رأی نیز نفرات بعدی شدند که از راهیابی به مجلس خبرگان بازماندند.

وی با بیان اینکه کاندیداها در صورت اعتراض، باید تا 48 ساعت پس از اعلام نتایج، اعتراض خود را به فرمانداری حوزههای انتخابیه اعلام کنند، افزود: هیأتهای اجرایی و اعضای نظارت حوزههای اصلی شهرستانی‎ شکایات را بررسی میکنند و نتیجه را به شورای نگهبان اعلام میکنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان با بیان اینکه همه اقشار و طبقات جامعه در انتخابات حضور یافتند، تصریح کرد: پدیده مبارکی که در این انتخابات رخ داد، این بود که همه جریانات سیاسی به دنبال این بودند که برنامه‏ریزیها و خواستههای خود را در پای صندوق رأی رقم بزنند.

وی ادامه داد: برخی از افراد هر چند کاندیداهای مطلوبشان نیز در صحنه حضور نداشتند اما افرادی را انتخاب کردند که نزدیک به آنان بود و هیچ فردی به دنبال تحریم انتخابات نرفت.

الهیتبار با بیان اینکه همه، مردم را تشویق کردند تا در انتخابات شرکت کنند، خاطر نشان کرد: تجربه کشورهای دیگر نشان میدهد که کشور باید به سمت تشکل‎های مجوزدار و قانون برود تا ضمن اینکه با شناسنامه حرکت کنند، همواره به مردم نیز پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه بارقههای رسیدن به مسئله فوق در این انتخابات دیده شد، گفت: با هر بضاعتی که بود مردم در صحنه حاضر شدند و با وجود گلایه‎مندیها، صحنه را ترک نکردند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان اظهار کرد: فرمانداریها به خوبی با تخلفات برخورد کردند و محیط سالم و با نشاطی برای انتخابات ایجاد شد./فارس

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر