شهرستان بهار

طرح نقشه کاداستر اراضی شهرستان همدان انجام می شود

شناسه خبر: ۵۰۹۰
طرح نقشه کاداستر اراضی شهرستان همدان انجام می شود

معاون فرماندار همدان گفت: طرح تهیه نقشه کاداستر اراضی شهرستان همدان با نقشه برداری و حدنگاری از اراضی کشاورزی و باغات در سال جاری انجام میشود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، معاون فرماندار همدان اظهار کرد: اجرای قانون و تهیه نقشه کاداستر در روستاها بیشک نوید پیشرفت و توسعه باغداری و کشاورزی را به همراه خواهد داشت.

معاون عمرانی فرماندار همدان تصریح کرد: اجرای این طرح مورد تأکید استانداری و فرمانداری بوده است به طوری که با توجه به کمبود اعتبارات اعتبار لازم برای انجام کار تخصیص و پیشبینی شده است.

مدیر امور اراضی استان همدان نیز گفت: 30 درصد کل تعهد ریالی طرح تهیه نقشه کاداستر مربوط به شهرستان همدان است که در مرحله اول در چند روستای هدف اجرا خواهد شد.

رحیم برقی بیان داشت: به صورت پایلوت چهار روستا از اراضی شهرستان نهاوند در مساحتی بالغ بر 2 هزار و 300 هکتار مشخص شده تا کارشناسان طرح تهیه نقشه کاداستر را اجرا کنند.

وی عنوان کرد: 10 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح تهیه نقشه کاداستر در استان همدان پیشبینی شده است که در مرحله نخست یک میلیارد ریال تخصیص یافته است.

مدیر امور اراضی استان همدان اضافه کرد: پس از اجرای طرح خطنگاری آمار زمینها و باغهای زراعی مشخص و حد، مرز، مالکیت و معارض آنها نهایی خواهد شد.

برقی اظهار کرد: در روند اجرایی این طرح هر روستا باید یک معتمد را معرفی کرده تا کارشناسان بتوانند کار خود را با هماهنگی به راحتی انجام دهند.

وی در پایان تأکید کرد: پس از اجرای این طرح مشکلات حقوقی مالکان و مدعیان تا حدودی تعیین تکلیف خواهد شد.

بخشدار مرکزی شهرستان همدان نیز گفت: در مرحله نخست 18 روستا از بخش مرکزی شهرستان همدان با اولویتهای قانونی به عنوان پایلوت اجرای طرح تهیه نقشه کاداستر انتخاب شدند.

حمید عبدلی عنوان کرد: سنگستان، یلفان، تفریجان، ابرو، چشین، خاکو، دره مرادبیگ، انجلاس، آبشینه، چشمه ملک، سولان، ورکانه، علیآباد، شمس آباد، توئیجین، موئیجین و وفرجین از جمله روستاهای هدف اجرای طرح است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر