شهرستان بهار

​شهردار بهار در پاسخ به انتقادات :

ما خود نیز قبول داریم که در ایام نوروز در زیباسازی شهری کاری صورت نگرفت

شناسه خبر: ۵۰۹۴
 ما خود نیز قبول داریم که در ایام نوروز در زیباسازی شهری کاری صورت نگرفت

در پی انتقادات موجود از سوی مردم در ایام نوروز در بحث زیباسازی شهری و عدم نصب المانهایی متناسب با این ایام گفتگویی با شهردار بهار داشتیم .

علی اصغر خلیلی در ابتدا ضمن تبریک سال نو و حلول ماه رجب ، اهم فعالیتها و عملکرد ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری در سال 95 را 21 مورد خواند که مهمترین آنها را تعمير،اصلاح و تعويض روشنايي معابر و فضاهاي عمومي، اصلاح و كاشت فضاي سبز معابر،ميادين و پاركها، آماده سازي سرويسهاي بهداشتي در سطح شهر، رنگ آميزي حوضچه های آب میادین و پارک ها، آذين بندي و تزيين شهر، شستشو،تنظيف و پاكسازي معابر سطح شهر، خط كشي خيابانها و معابر، جمع آوري نخاله ها و زباله هاي حاشيه شهر، آماده سازي نمازخانه هاي ورودي و خروجي شهر، نصب بنرهاي ستاد تسهيلات نوروزي در سطح شهر، آماده سازي محل اسكان موقت مسافرين نوروزي در ورودي و خروجي شهر و همچنين در پاركها، تهيه گل و شيريني جهت مراسم استقبال از اولين مسافرين نوروزي، تعويض بنرهاي بيلبرد ورودي شهر، تهيه و نصب بنرهاي خوش آمد گويي در ورودي هاي شهر می توان بر شمرد.

سپس وی به انتقادات مطرح شده در زمینه زیباسازی شهری پاسخ داد و گفت: ما نیز خود قبول داریم که در این ایام کار قابل توجهی در زمینه زیباسازی در شهر صورت نگرفت و این یک ضعف شهرداری بهار است که مدتهاست به دنبال رفع این مشکل در مجموعه هستیم.

خلیلی ادامه داد: در شهرداری های بزرگتر سازمان زیباسازی وجود دارد که کار زیباسازی شهر را بر عهده دارد اما در شهرداری بهار این وظیفه بر عهده واحد فضای سبز گذاشته شده است و زیباسازی شهر نیز یک کار خلاقانه و سلیقه ای است.

شهردار بهار اضافه کرد: برای رفع این مشکل امسال در واحد خدمات شهری برنامه ای برای جذب یک فرد با سلیقه در حرفه جوشکاری هستیم که بتواند با ضایعات و اعمال سلیقه طرح های متنوع ایجاد کند و در میادین و معابر از آنها استفاده کنیم.

وی با اشاره به طرح ها و المان های شهرهای دیگر گفت: اگر بخواهیم این المان ها را خریداری کنیم برای شهرداری هزینه زیادی خواهد داشت لذا به دنبال جذب یک نیروی خلاق و مبتکر در این زمینه هستیم که تمام وقت و در طول سال بتواند کار کند و نیز اگر لازم باشد فراخوانی در این باره اعلام خواهیم کرد.

خلیلی ادامه داد: زیباسازی یک کار سلیقه ای است برای نمونه ما امسال گل کاری زیادی داشتیم اما شخص من نیز نمی توانم بروم و بالای سر باغبان و کارگرها بایستم و به آنها طرح بدهم که چگونه و با چه طرحی گل ها را بکارند این دیگر به ابتکار و ذوق مسئول کار بستگی دارد که چگونه طرح بدهد تا گل ها زیباتر به چشم بیایند.

شهردار ادامه داد: در یک ماه پایانی سال گذشته بیشترین دغدغه ما گذراندن سال مالی و تامین حقوق کارکنان بود و نتوانستیم به شکل مطلوب در زمینه زیباسازی کار کنیم و این ضعف را خود قبول داریم و در صدد جبران آن در آتی هستیم.

وی همچنین از فراخوانی برای المان میادین امام و بهار خبر داد و گفت: شهروندان هر طرح و نظری دارند به ما ارائه دهند ما از همه طرح ها و نظرات استقبال می کنیم و طرح هایی نیز داریم که به زودی آنها را عملی خواهیم کرد که فراخوان المان میدان امام و میدان بهار نیز یکی از آنهاست.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شهروند بهاری :
  در تاریخ ۲۳ فروردین ۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
  آقای شهردار برای زیبا سازی شهر یه فکری اساسی بکنید
  بنظر بنده هر کس کوتاهی کنه مدیونه و ...
 • یوسف :
  در تاریخ ۲۳ فروردین ۹۵ ساعت ۲۳:۱۲

  آقای شهردار اعتراف بعد از اتمام ایام نوروز به چه درد مردم میخورد لطفاً ....................................

 • شهروند :
  در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۵ ساعت ۰۸:۲۵
  شهردار جان حالا که خودت هم قبول داری ضعف دارید وکم کاری شده بسم الله ببینیم برای پارکها وفضاهای سبز شهر میخوای چیکار کنی.....
 • دلسوز ملت :
  در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۵ ساعت ۰۷:۲۵
  با توجه به خشکسالی در سال 1394 انتظاری هم از فضای سبز نمی رفت اما زیبا سازی و به طور کل کارهای عمرانی در شهرداری ، جسارت و توانمندی خاصی می خواد که با شعار تنها به هدف نمیرسین .
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر