شهرستان بهار

مشکل 18 ساله دفع ضایعات سفال لالجین رفع شد

شناسه خبر: ۵۵۶۷
مشکل 18 ساله دفع ضایعات سفال لالجین رفع شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از حل مشکل 18 ساله دفه ضایعات سفال لالجین در حاشیه رودخانه قوری چای خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمدرضا محمدی گفت: برایند برگزاری نشستهای مستمر کارگروه پسماند استان و شهرستان در نظر گرفتن زمینی در اراضی روستای دستجرد و نزدیک شهرک سفال لالجین برای تخلیه پسماند شهرک بوده است.

محمدی با بیان اینکه با پیش بینی مکان مناسب برای دفن پسماند شهرک سفال لالجین، مشکل 18 ساله این شهر رفع شد گفت: حاشیه رودخانه قوری چای نزدیک به شهرک سفال لاجین از سالها پیش به محله تخلیه زباله شهری و روستایی تبدیل شده بود.

وی با بیان اینکه شهرک سفال لاجین برای تجمیع و ساماندهی واحدهای سفالگری فعال در شهر لالجین ایجاد شد ادامه داد: با گذر زمان واحدهای سفالگری فعال در شهرک سفال لالجین حرفه خود را تغییر داده و به سمت تولید چینی آلات بهداشتی پیش رفت و این در حالی است که حجم پسماند چینی آلات بهداشتی ده ها برابر بیشتر از سفال است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه از قبل محل دفعی برای پسماندهای شهرک سفال پیش بینی نشده بود اضافه کرد: تغییر کاربری واحدهای تولیدی مستقر در شهرک سفال لالجین معضل جدیدی را برای این شهر رقم زد به طوری که افزایش پسماندهای حاشیه رودخانه قوری چای و رسیدن به طول بیش از 3 کیلومتر بهانه ای برای انتقال دیگر پسماندهای شهری و روستایی و نخاله های ساختمانی به این محدوده شده است.

وی با اشاره به برگزاری چندین کارگروه مدئیریت پسماند در مرکز استان و شهرستان بهار برای رفع این مشکل اظهار کرد: برایند برگزاری نشستهای مستمر کارگروه پسماند استان و شهرستان در نظر گرفتن زمینی در اراضی روستای دستجرد و نزدیک شهرک سفال لالجین برای تخلیه پسماند شهرک بود.

محمدی توضیح داد: از مدت ها پیش از خاکهای اطراف روستای دستجرد به عنوان معدن خاک سفال استفاده می شد و این امر موجب به وجود آمدن گودالی به مساحت پنج هکتار شده بود که طبق مصوبه این مکان برای تخلیه پسماند شهرک سفال لالجین در نظر گرفته شد و پیمانکاری این طرح نیز به مالکان این زمین سپرده شد.

وی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای رودخانه قوری چای طی 18 سال اخیر بیان کرد: برای ساماندهی رودخانه قوری چای درصدد ملزم کردن اداره آب منطقه ای برای انتقال پسماند و ضایعات موجود در این محدوده به محل دفن جدید هستیم
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر