شهرستان بهار

رئیس اداه آب و فاضلاب شهرستان بهار گفت :

تولید آب در بهار به دو سوم کاهش یافته است

شناسه خبر: ۵۷۱۴
 تولید آب در بهار به دو سوم کاهش یافته است

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان بهار در مورد قطعی آب در چند روز گذشته گفت: ما در این مدت قطعی آب نداشتیم و فقط برای مدیریت وضعیت آب موجود شب ها فشار آب را پایین می آوریم

به گزارش نشاط شهر، در روزهای گرم تابستان نیاز به مصرف آب در شهرها افزایش می یابد و این در صورتی است که در چند روز گذشته شاهد کم فشاری آب و حتی قطعی آب بوده ایم و همین مسئله موجب اعتراض شهروندان شده است . در خصوص این موضوع گفتگویی با مرتضی شریفی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان بهار داشتیم و علت را از وی جویا شدیم.

شریفی در مورد قطعی آب در روز گذشته گفت: دیروز در خیابان امام شکستگی در یکی از خطوط اصلی را داشتیم که از ساعت 9:30 تا 14 ظهر آب قطع بود که پس از وصل شدن آب نیز به دلیل حجم بالای استفاده مشترکین فشار آب پایین بود.

شریفی در مورد قطعی آب در چند روز گذشته گفت: ما در این مدت قطعی آب نداشتیم و فقط برای مدیریت وضعیت آب موجود شب ها فشار آب را پایین می آوریم؛ اما با توجه به اینکه شهر بهار در دشت بهار واقع شده و اختلاف ارتفاع چندانی در آن وجود ندارد ، فشار آب پایین است و نمی توان وضعیت اب بهار را با همدان مقایسه کرد؛ چرا که همدان در کوهپایه قرار گرفته و اختلاف ارتفاع زیادی در مناطق آن وجود دارد.

شریفی ادامه داد: در حال حاضر تولید آب در بهار به دو سوم کاهش یافته ، اما مصرف بالا رفته و حدودا 110 لیتر در ثانیه مصرف آب داریم و همین باعث افت فشار شده و اغلب در طبقات بالای منازل با کاهش فشار مواجهند که همین باعث نارضایتی شهروندان شده.

وی ادامه داد: در حال پیگیری هستیم که از منطقه غرق یکی از چاه های همدان را به سمت بهار هدایت کنیم تا مشکل کمبود آب حل شود و از فرمانداری نیز تاکید شده که سریعتر کار انجام شود. وسایل آن خریداری شده و در طی چند روز آینده آب این چاه ها به سمت بهار منتقل خواهد شد.

شریفی در پاسخ به سوال اینکه آیا این چاه های منطقه غرق در واقع همان چاه های بهار است یا خیر گفت: این چاه های در دشت بهار است که البته مالکیت آن در دست همدان است.

وی همچنین اضافه کرد: ما برای حل مشکل آب منطقه به سراغ کشاورزان رفته ایم تا با اجاره چاه های آب آنها بتوانیم مشکل کمبود آب را جبران کنیم که خود کشاورزان قبول نکرده اند چرا که خودشان هم برای کشاورزی و آبیاری محصولاتشان با مشکل مواجه هستند.

شریفی همچنین در مورد تغییر رنگ آب در مناطقی از شهر گفت: سه روز گذشته یک دستگاه فشارآب در یکی از خطوط نصب کردیم که همین باعث شد که یک لحظه فشار شبکه بالا برود و همین افزایش فشار باعث شد زنگ زدگی های داخل لوله های انتقال آب و رسوبات آن در اثر تلاطم ایجاد شده وارد آب شود و در شهرک فرهنگیان ، مسکن مهر و مناطقی دیگر تغییر رنگ آب را داشته باشیم که این کدری آب پس از یکی دو ساعت به حالت اولیه خود بازگشت.

شریفی در آخربا اشاره به پیغام های ارسالی شهروندان در کانال تلگرامی نشاط شهر گفت: تقاضایی که از مردم دارم این است که اینجا را با همدان مقایسه نکنند، چرا که اینجا دشت است ولی همدان منابع آب خود را از سد ها تامین می کند، اما مردم مطمئن باشند که با قطعی آب مواجه نخواهند شد. مشکل ما در این یک ماه و نیم است و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که مشکلی به وجود نیاید.

انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • کارشناس :
  در تاریخ ۲۸ تیر ۹۵ ساعت ۰۸:۴۱
  اقای شریفی وقتی نیروی تاسیساتی نداری وقتی یک لوله کشی ساده چند صد متری چند روز برای شما کار داره فکر می کنی مردم به به وچه چه میگن؟درحالی که همون کار رو یک کشاورز در عرض سه چهار ساعت انجام میده ؟اااباباجان برو ادم بردار بیارکار رو زود جمع کن ....
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر