شهرستان بهار

موزه سفال در لالجین احداث می شود

شناسه خبر: ۵۹۴۳
موزه سفال در لالجین احداث می شود

لالجین اکنون شهره جهانی بوده و باید زیرساخت های لازم برای گردشگران فراهم کند، گفت: لالجین باید از امروز جهانی فکر و عمل کند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری شبستان از همدان، مسعود سلطانی فر، رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شب گذشته(4 شهریور) در مراسم جشن جهانی شدن لالهجین گفت: لاله جین یک شهر کوچک با مردمان دارای قلبی بزرگ و اندیشه بلند هستند و به عنوان شهر جهانی انتخاب شده است.

وی افزود: شهرهای دیگری که در دنیا و در ایران به عنوان شهرهای جهانی انتخاب شدند به لحاظ تاریخ، وسعت، جمعیت و تعداد هنرمندان بزرگتر بودند .

وی تصریح کرد: میراث فرهنگی با استفاده از ظرفیتهای قانونی خود در فرآیند توسعه فرهنگی و تاریخی و تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی رهبری قدمهای اساسی برمی دارد .

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابراز کرد: از بدو روی کار آمدن دولت دکتر روحانی پیگیری حل مشکلات فوری مردم در حل مسائل اقتصادی و تامین معیشت در دستور کار قرار گرفت.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: انتظار به حق مردم از دولت از ابتدای تصدگری این دولت در کشور حل مشکلات فوری و فوتی مردم که عمدتا پیرامون مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است، بوده که دولت هم درک صحیحی از آن داشته و با وجود همه مشکلات و محدودیتهایی که پیشرو داشته، زیرساختهای لازم را برای رشد و توسعه کشور فراهم کرده است.

وی بیان کرد: امروز دوران تزلزل و بیثباتی اقتصادی که به خاطر کاهش درآمدهای ملی رخ داده بود خاتمه یافته و رشد اقتصادی منفی 6 درصدی تمام شده است.

وی افزود: مشکلاتی که طی چندین سال تحریم به وجود آمده در مدت چند ماه حل نخواهد شد و ایران آینده بسیار روشنی دارد و اقتصاد به دوران رونق و شکوفایی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشورمان به برکت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به دوران شکوفایی و رونق خواهد رسید، گفت: همچنین هدف دولت ایجاد نشاط و انگیزه در بین مردم و رشد و تعالی جوانان در مسیر سازندگی است .

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ایجاد اشتغال ضربتی تا دو سال آینده خبر داد و تصریح کرد: در راستای تححقق اقتصاد مقاومتی از چند ماه گذشته به دنبال اشتغال ضربتی هستیم تا زمینه اشتغال 140 هزار نفر را در خلال دو سال آینده ایجاد کنیم.

سلطانی فر ابراز داشت: در نظر داریم ظرف امسال و سال 96 با بهرهگیری از تسهیلات اندک بانکی 70 هزار شغل در حوزه گردشگری و 70 هزار شغل در حوزه صنایع دستی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در نمایشگاهی که در مجارستان ایجاد خواهد شد، هنرمندان لاله جین نماینده ایران در نمایشگاه صنایع دستی کشور مجارستان خواهند بود.

وی با بیان اینکه لالجین اکنون شهره جهانی بوده و باید زیرساخت های لازم برای گردشگران فراهم کند، گفت: لالجین باید از امروز جهانی فکر و عمل کند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر