شهرستان بهار

ساخت کانال آب‌رسانی کشاورزی به طول 3450 متر در بهار

شناسه خبر: ۶۱۵۵
ساخت کانال آب‌رسانی کشاورزی به طول 3450 متر در بهار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از ساخت کانال آب‌رسانی کشاورزی به طول 3 هزار و 450 متر در اراضی کشاورزی روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبر نگار فارس، هوشنگ کرمی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: با پیگیریهای صورت گرفته و تصویب اعتبارات استانی سال گذشته برای ساخت کانال آبرسانی در شهرستان بهار قرارداد با پیمانکار منعقد شد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی کانالهای آبرسانی به طول 3 هزار و 450 متر است، افزود: این میزان کانال 3 هزار لیتر در ثانیه دبی آب خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه را افزون بر 3 هزار و 800 میلیون ریال دانست و افزود: کانالهای آبرسانی کشاورزی به صورت سنتی بودند که با اجرای این طرح از حالت سنتی خارج شدند.

وی با بیان اینکه با ساخت کانال آبرسانی در شهرستان بهار راندمان مصرف آب کشاورزی حداقل 30 درصد افزایش یافته است، بیان کرد: در چند سال گذشته، خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی موجب شد تا توسعه کانالهای آبیاری به منظور کاهش تلفات آب و افزایش راندمان آبیاری مورد توجه جدی سازمان جهاد کشاورزی قرار گیرد.

کرمی افزود: مدیریت صحیح منابع آب و خاک در حوزه کشاورزی از رویکردهای بسیار جهاد کشاورزی است که در چند سال اخیر با توجه به نیازها و کمبودهای کشور در شهرستان بهار به آن پرداخته میشود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر