شهرستان بهار

فرماندار بهار :

آب دغدغه اصلی روستاها است

شناسه خبر: ۶۱۹۴
 آب دغدغه اصلی روستاها است

فرماندار بهار گفت: یکی ازدغدغه ها و مشکلات اصلی در برخی روستاها آب می باشد که کشاورزان باید به نحوه مصرف آن توجه جدی داشته باشند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا ، محسن مرادی پناه شامگاه پنجشنبه در بررسی مشکلات روستاهای روان – سنگ سفید و چوتاش از توابع بخش مرکزی شهرستان بهار افزود:
دولت برای مدیریت و مصرف بهینه آب بویژه در حوزه کشاورزی و روستاها خدمات و شرایط مناسبی همچون آبیاری تحت فشار برای رفاه حال کشاورزان قرار داده است.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح آبیاری تحت فشار، 85 درصد اعتبارات مورد نیاز را دولت به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت می کند و در این زمینه تاکنون در شهرستان بهار بیش از 30 میلیارد ریال جذب شده است.
وی گفت: دولت خدمات ارزنده ای را در سطح روستاها داشته و خدمات باید فراگیر و گسترده تر باشد تا رضایت مردم جلب شود و با عمران و آبادانی روستاها از مهاجرت روستاییان جلوگیری شود و مسئولان نیز باید منابع مالی را به صورت عادلانه توزیع کنند.
وی با بیان اینکه در راستای رشد و توسعه روستاها باید تلاش بیشتری شود و تحول بزرگ و ماندگاری را در روستاها ایجاد کرد افزود: اجرای نشدن کامل بهسازی در برخی از روستا ها، نبود آب لوله کشی و اجرا نشدن کامل بند انحرافی ، نبود پل بین مزارع ، لایروبی قنوات و نبود شانه خاکی تعویض شبکه انتقال آب ادر برخی روستا از مشکلات این شهرستان است.
مرادی پناه گفت: همچنین نبود سالن ورزشی ، جابجایی تیرهای برق و ضعف خدمات مخابراتی از دیگر مشکلات روستاییان است.
فرماندار بهار افزود: برای روستاها برنامه ریزی کوتاه، میان و بلند مدت پیش بینی شده و هدف اصلی توسعه روستاها می باشد تا از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.
وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید به روستاها توجه شده و تمامی 70 روستای شهرستان دارای برق، گاز، راه آسفالته و تلفن خانگی می باشد.
وی اضافه کرد: اساس توسعه مردم هستند که همه باید در راستای رفاه و آسایش مردم روستاها تلاش کرده و افزایش اشتغال و تامین حداقل نیازهای مردم سرلوحه کار قرار گیرد که دهیاران با همفکری شوراها برنامه های مطلوبی را تدوین کرده اند و براساس برنامه حرکت کنند.
فرماندار بهار تصریح کرد: مردم روستا از زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند و باید خدمات بیشتری به روستاها صورت گیرد چراکه با توسعه روستاها به توسعه کشور دست خواهیم یافت .

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر