شهرستان بهار

پرداخت 39 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات در بخش کشاورزی شهرستان بهار

شناسه خبر: ۶۳۲۵
پرداخت 39 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات در بخش کشاورزی شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار گفت: 39 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات در بخش کشاورزی شهرستان بهار پرداخت شده است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس از بهار، هوشنگ کرمی پیش از ظهر امروز در کارگروه توسعه اقتصادی بخش کشاورزی گزارش کاملی از وضعیت کشاورزی شهرستان بهار ارائه کرد و اظهار داشت: طبق قانون، حق بیمه کشاورزی 30 درصد است که شامل 20 درصد معافیت کارفرمایی، هفت درصد سهم بیمه شده اصلی و سه درصد سهم کارفرماست.

وی گفت: از تعداد 11 هزار بهرهبردار در بخش کشاورزی حدود 10 هزار نفر بیمه هستند که سهم بیشتر این آمار متعلق به بیمه روستایی و عشایری است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار ادامه داد: سهم کمتری از این بیمه مربوط به تأمین اجتماعی است و رغبت کشاورزان به بیمه روستایی و عشایری باعث این اختلاف شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: در مصرف سوخت در سال جاری، به علت تغییر سوخت برخی از واحدها از گازوئیل به گاز 16 هزار لیتر معادل 13 درصد صرفهجویی صورت گرفته است.

کرمی اظهار داشت: متاسفانه بارندگی‎ها در شهرستان بسیار کم بوده و از ابتدای سال زراعی 4 میلیمتر گزارش شده در حالی که میانگین استان 9.5 میلیمتر بوده است.

وی به وضعیت تسهیلات ابلاغی به بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: در مجموع 39 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات در بخش کشاورزی به این شهرستان در قالب سرمایه درگردش به تولیدکنندگان بذر، محصولات زراعی و باغی، تسهیلات مکانیزاسیون، تسهیلات رونق تولید، وامهای مشاغل خانگی و اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار اظهار کرد: در سال جاری 45 هکتار از زمینها با استفاده از یارانه و یکهزار و 200 هکتار به صورت آزاد به سیستمهای آبیاری تحت فشار مجهز شدهاند و در مجموع در یکهزار و 245 هکتار از اراضی شهرستان این طرح اجرا شده است.

وی به اجرای سرشماری زنبورستانهای شهرستان در سال 95 اشاره کرد و گفت: طبق اطلاعات کسب شده در مجموع حومه، صالح آباد و لالجین تعداد کندوها 6 هزار و 745 فروند، عسل تولیدی 63 تن و متوسط عسل تولید شده در هر کندو 9.4 کیلوگرم است.

کرمی به پرداخت مطالبات کشاورزان ناشی از خرید تضمینی اشاره کرد و گفت: مبلغ گندم پرداخت شده به کشاورزان در شهرستان 33 میلیارد تومان و مبلغ جو پرداخت شده در شهرستان نیز 22 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه یارانه پرداخت شده برای جو به مبلغ 6 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است، از اجرای طرح تولید مرغ سایز با هدف حرکت در راستای توسعه صادرات خبر داد و گفت: در این طرح مرغها با حداکثر وزن یک‎هزار و 800 گرم و دوره پرورش 42 روزه رشد میکنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار به مزایای اجرای طرح مذکور در بخش تولید اشاره کرد و گفت: بهبود ضریب تبدیل غذایی (دان به گوشت مرغ)، کاهش هزینه های تولید در طول دوره پرورش، افزایش تعداد دفعات دوره جوجهریزی درطول سال و تراکم پرورش در سطح، رونق واحدهای پرورش مرغ مادر گوشتی، کاهش ریسک ابتلا به بیماری و تلفات آخر دوره، صرفه‎جویی ارزی به دلیل کاهش مصرف نهادههای وارداتی از مزایای طرح است.

کرمی افزود: عدم ذخیره بقایای دارویی در گوشت مرغ، عدم ذخیره چربی در لاشه مرغ، افزایش سلامت محصول، بهبود کیفیت گوشت مرغ و خوش خوراکی آن، افزایش قدرت خرید اقشار کم درآمد به دلیل کاهش قیمت تمام شده و عرضه مرغ با وزن کم و افزایش ماندگاری لاشه در سردخانه و یخچال (بواسطه کاهش چربی) از مزایای اجرای این طرح برای مصرفکننده است.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر