شهرستان بهار

عضو شورای شهر بهار در دومین نشست خانه جوانان گفت :

شهر خوب، ساختنی است / یکی از امور مطالبه گری جوانان رسانه است

شناسه خبر: ۷۰۳۹
 شهر خوب، ساختنی است / یکی از امور مطالبه گری جوانان رسانه است

​دومین نشست خانه جوانان در کانون میعاد شهر در حالی برگزار شد که مهمان و سخنران این روز ، مجید قاسمی جمشید عضو فعلی شورای اسلامی و از فعالان اجتماعی و مدنی شهر بود.

به گزارش نشاط شهر، موضوع این روز «جوانان و توسعه شهری» بود که با این سوال نشست رسمیت پیدا کرد که آیا شهر خوب ساختنی است یا یافتنی ؟

مجید قاسمی جمشید در این باره گفت: شاید حدود یک درصد مردم برای یافتن شهر خوب تلاش کنند . اما شهر خوب ساختنی است و آن شهری هم که الان شهر خوبی است یک روز توسط خود مردمانش ساخته و پرداخته شده است که الان قابل یافتن است . در توسعه شهر دو مطلب عمده وجود دارد ، اول نقش دولت و دوم نقش مردم که هر کدام نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت شهر خواهد داشت . اما نقش مردمی پررنگتر و تاثیر گذارتر است تا دولت .

وی ادامه داد: در زمان قدیم زورخانه ها و بعد ها مساجد و پایگاه های مردمی ، اجتماعی حلال مشکلات بصورت کدخدا منشانه بودند و محل فعالیت های اینچنینی بحساب می آمدند . اما امروزه با تشکیل انجمن ها ، ngo ها و تشکلات در حوزه های مختلف به صورت تخصصی به مسائل جاری مانند اجتماعی و اقتصادی میپردازند .

وی همچنین گفت: منطقه ما در دو حوزه گردشگری و کشاورزی دارای پتانسیل هایی است که متاسفانه شناخت کمی در آن داریم و توانایی خوبی در حوزه گردشگری نداریم که جوانان باید در این حوزه بیشتر مطالعه و مطالبه گری داشته باشند.

قاسمی افزود: هم صدایی و هم افزایی یکی از بهترین شیوه های مطالبه گری است که میتواند در اکثر مواقع نتایج مثبت و خوبی را شامل شود .

وی یکی دیگر از امور مشارکت و مطالبه گری جوانان را رسانه عنوان کرد و گفت: رسانه هایی مانند صدا و سیما ، فضای مجازی و نشریات می توانند به ما کمک کنند که بیشتر مطالبه گر کاستی های شهر خود باشیم و این شهر را میتوان تنهاترین شهر بدون نشریه دائمی دانست .

قاسمی اظهار داشت: جوانان یکی از گزینه های مطالبه گری و توسعه هستند که میتوانند علاوه بر استفاده از رسانه از ابزار چهره به چهره و ارتباط با مدیران و مسئولان اقدام به مطالبه گری کنند .

این عضو شورای شهر ادامه داد: استفاده از جوان و فکر جوان ، بهره برداری از فکر ها و ایده های نو و خلاقه است . بهره وری بالا ، فرصت سازی ، فعالیت و مشارکت برای پرورش مدیران آینده و یا حتی پدران آینده خوب برای خانواده یکی از راههایی است که جوانان را میتوان در مشارکت ها دخیل کرد. وقتی جوانان وارد صحنه می شوند میتوانند خانواده های خود را وارد گود کنند و ظرفیت های بیشتری را نمایان کنند .

قاسمی گفت: جهت توسعه صرفا پول ملاک نیست ، استفاده از ظرفیت ها علمی ، توانایی و مهارت های جوانان میتواند یکی از بهترین راهکارهای توسعه و مطالبه گری باشد . متاسفانه ما نتوانستیم خودمان و ظرفیت هایی که داریم به دیگران خوب نشان دهیم و بشناسانیم . ما در بحث روابط گیری با دیگران جایگاه و دیدگاه خوبی نداریم

وی در پایان گفت: باید برای توسعه شهری و مشارکت جوانان آنچیزی که از توانمان بر می آید انجام دهیم و کاری که از توانش بر نمی آییم با استفاده از تجربه دیگران و همفکری بزرگان مطالبه کنیم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر