شهرستان بهار

در نشست خبری شورا و شهرداری مطرح شد :

شهرداری و شورای شهر از انتشار نشریه مکتوب در بهار حمایت می کنند

شناسه خبر: ۷۰۷۰
 شهرداری و شورای شهر از انتشار نشریه مکتوب در بهار حمایت می کنند

نشست خبری شورای شهر و شهردار بهار با حضور اصحاب رسانه شهر بهار برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر ، سید مجتبی حسینی ، رئیس شورای شهرچهارم با تبریک هفته خبرنگار قلم این قشر از جامعه را بسیار تاثیر گذار خواند و گفت: گاهی مطالب ، عکس ها و انتقاداتی که در کانالهای تلگرامی می بینیم به صحن شورا منتقل شده و در جلسات در مورد آن بحث و گفتگو می شود، چرا که این کانالهای تلگرامی کار ما را راحت کرده و ما بدون هیچ هزینه ای می توانیم بفهمیم که کجای شهر مشکل وجود دارد و راحت و سریع به حل مشکل می پردازیم.

حسینی ادامه داد: برای ساختن یک شهر خوب مردم باید کمک کرده و در ساخت آن مشارکت کنند تا بتوانیم سرمایه گذارانی به شهر دعوت کنیم تا در اینجا سرمایه گذاری کنند و یکی از راههای ایجاد نگرش اقتصادی در مردم شهر رسانه ها هستند.

وی ادامه داد: کانالهای تلگرامی دیدگاه اقتصادی ندارند. شما می توانید از کارشناسان اقتصادی دعوت کرده و با آنها مصاحبه کنید تا دیدگاه اقتصادی مردم را افزایش داده تا برای سرمایه گذاری در شهر ترغیب شوند.

حسینی گفت: شهرستان بهار قطب کشاورزی، گردشگری و حمل و نقل است. اینها فرصت هایی است که باید دیده شود و این وظیفه بر عهده شماست که این ظرفیت ها را به مردم بشناسانید و در آنها نهادینه کنید تا به این وسیله بتوان بر روی اقتصاد منطقه نیز تاثیرگذار بود.

در آخر حسینی از انعکاس اخبار چهار ساله شورای دوره چهارم تشکر کرد.

در ادامه حسن رمضانی شهردار بهار وجود خبرنگاران را برای پویایی شهر مهم خواند و گفت: اگر می خواهیم شهری پویا داشته باشیم باید دست به دامن خبرنگاران شویم، چرا که انعکاس عملکرد ما از طریق خبرنگاران و اصحاب رسانه انجام می شود.

وی ادامه داد: فعالیت ما در شهر رصد می شود و ما باید شهرمان را در رسانه ها برجسته کنیم . تحلیل های ارائه شده به وسیله شما مهم است و اصحاب رسانه می توانند بهترین راهنما برای برنامه ریزی باشند.

رمضانی ادامه داد: اگر انتقادی صورت می گیرد تنها از یک ارگان نباشد ، بلکه از همه ادارات و سازمان ها باشد. این وظیفه مطالبه گری بر عهده شماست که بروید و از ادارات مختلف بپرسید که در سالهای اخیر برای شهر ما چه کار کرده اند.

علی عطایی عضو شورای چهارم و منتخب شورای پنجم گفت: یکی از مطالبات شورا عدم وجود رسانه مکتوب در شهر بوده است که در ابتدای دوره چهارم اقداماتی از سوی شورا انجام شد و با رایزنی با سمن ها چند شماره به چاپ رسید اما این کار ادامه نیافت.

عطایی ادامه داد: خبرنگاران شهر می توانند تشکیل یک تیم داده و یک رسانه مکتوب را به صورت ماهنامه یا هفته نامه منتشر کنند و شورای شهر و شهرداری نیز قول حمایت های مالی برای انجام این کار را خواهد داد.

وی در ادامه به ارائه پیشنهاداتی برای کانالهای تلگرامی پرداخت و گفت: اکثر اخبار منتشر شده در آنها مشترک است . بهتر است با هم به اجماع برسید و بیشتر کارتان را تخصصی کنید و هر یک در یک حوزه فعالیت کنید.

عطایی ادامه داد: پیشنهاد می کنم مقالات را تیمی بنویسید تا از نظرات همه استفاده شود. منتظر نباشید که شورا از شما دعوت کند که به جلسات بیایید شما خودتان بیایید و از شورا و شهردار سوال کرده و از ما مطالبه کنید. ما با کمال میل پذیرای شما خبرنگاران هستیم.

در ادامه جلسه اعضای حاضر به سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ دادند و از زحمات خبرنگاران در انعکاس اخبار شهرداری و شورا تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر