شهرستان بهار

گزارشی از وضعیت تاکسی ها در شهر بهار :

تک مسیر بودن تاکسی ها مشکل چند ساله ای که نیازمند تدبیر مسئولین است

شناسه خبر: ۷۳۲۱
 تک مسیر بودن تاکسی ها مشکل چند ساله ای که نیازمند تدبیر مسئولین است

تک مسیر بودن تاکسی های درون شهری بهار یکی از مشکلاتی است که سالها موضوع آن مطرح بوده و در دوره های مختلف انتخابات شورای شهر کاندیداها شعار تغییر وضعیت را داده و نتوانسته اند با آن مقابله کنند و این مشکل را حل کنند. در این باره گفتگویی با چند تن از شهروندان و مسئولین داشتیم.

به گزارش نشاط شهر، رحمانی یکی از شهروندان بهاری است و از شلوغی خیابان امام و پارک تاکسی های خطی در این خیابان و ازدحام به وجود آمده در این خیابان گلایه مند است. وی در این باره گفت: خیابان 17 شهریور یکی از خیابانهای اصلی شهر بهار و ایستگاه تاکسی های درون شهری است که گاهی شاهد صف طولانی این تاکسی ها در این خیابان هستیم و گاهی میبینیم که تعداد تاکسی ها در این منطقه آنقدر زیاد است که به صورت دوبله پارک کرده اند و باعث ترافیک و راهبندان برای سایر خودروها ایجاد کرده اند.

رحمانی همچنین گفت: متاسفانه این رانندگان ایستگاه مشخصی ندارند و بعد از پارک خودروی خود تا وقتی که نوبتشان شود در پیاده رو دور هم جمع شده و به گفتو و گاهی شوخی با یکدیگر می پردازند و این مساله برای شهر بهار و مردمش جالب نیست ؛ چرا که پیاده رو محل گذر خانواده ها و خانم هاست نه محل شوخی و خنده رانندگان تاکسی، باید شهرداری در ساماندهی این رانندگان تاکسی فکری کند تا کمتر باعث مزاحمت برای سایر شهروندان شوند.

ما هم مانند دیگر بهاری ها از حقوق شهروندی برخورداریم

نوری از دیگر شهروندان بهاری است و از تک مسیر بودن تاکسی ها گلایه مند است. وی در این باره به خبرنگار ما گفت: منزل ما در خیابان سید جمال الدین است و متاسفانه در این مسیر تاکسی تردد نمی کند و ما مجبوریم برای استفاده از تاکسی پیاده خود را به ایستگاه تاکسی برسانیم و یا در صورت ضرورت با آژانس در شهر تردد کنیم.

وی ادامه داد: من مادر پیری دارم که توان طی مسیر طولانی به صورت پیاده را ندارد و مجبوریم که هر بار با آژانس در شهر تردد کنیم.

نوری با گلایه از تک مسیر بودن تاکسی های درون شهری بهار گفت: ما هم مثل دیگر بهاری ها ساکن این شهریم و از حقوق شهروندی برخورداریم و از همه امکانات باید به یک میزان استفاده کنیم ، چرا این مشکل چند ساله شهر بهار تاکنون حل نشده و چرا تاکسی ها در سایر مسیرها تردد نمی کنند.

سلیمی یکی از بانوان ساکن در شهرک فرهنگیان است. وی نیز با گلایه از نبود تاکسی در داخل شهرک گفت: من یک بچه کوچک دارم و هر بار باید یک مسیر طولانی را در شهرک طی کنم تا به ایستگاه تاکسی برسم و این مسئله در زمستان و سرما ویخبندان بیشتر باعث اذیت ماست.

وی ادامه داد: چندین سال است که مشکل تاکسی ها و تک مسیر بودنشان مطرح است و متاسفانه هیچ کس نتوانسته این مشکل را حل کند و هر بار هم که از رانندگان تاکسی می خواهیم ما را تا انتهای شهرک برسانند چند برابر قیمت معمولی درخواست کرایه می کنند و این برای ما سنگین است.

مشکل ما تاکسی های برون شهری است

در ادامه گفتگویی با یکی از رانندگان تاکسی داشتیم و از مشکلات و خواسته های آنها جویا شدیم. این راننده تاکسی گفت: ما هر روز صبح از ساعت 6 یا 6 و نیم کار خود را شروع می کنیم و تا آخر شب داخل شهر هستیم و گاهی حدود یک ساعت در ایستگاه منتظر می مانیم تا نوبتمان شود. با کرایه 600 تومان این تعداد تاکسی برای ما کار مشکل شده است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما تاکسی های برون شهری است، قرار بود که در میدان آزادگان یک ترمینال برای این تاکسی های خطی درست کنند تا این ماشین ها وارد شهر نشوند ولی این کار انجام نشده و همین باعث شده که مسافر ما کمتر شود. از این سمت مسافر را تا داخل شهر می برند و از میدان امام نیز مسافران توشهری را سوار می کنند.

این راننده دیگر خواسته های راننده های تاکسی را ایجاد یک جایگاه برای رانندگان در ایستگاه برای محافظت از گرما و سرما بیان کرد و گفت: راننده های شخصی دیگر مشکل ماست و قبلا قرار بود که ورود به خیابان امام را در ساعاتی فقط برای تاکسی ها آزاد کنند و از ورود ماشین های شخصی جلوگیری کنند اما این کار هم انجام نشد.

مسیرهای جدید مسافر ندارند

وی در مورد تک مسیر بودن تاکسی ها در شهر گفت: مسیرهای دیگر مسافر ندارد و شاید هم جا نیفتاده که تاکسی ها در آن مسیرها تردد کنند. من خودم بارها پیش آمده که زن و بچه ای را در خیابان مدنی یا شهرک دیده ام و می خواستم حتی بدون کرایه سوارشان کنم اما خودشان سوار نشدند و فکر می کنند که می خواهیم کرایه اضافه از آنها بگیریم و شاید این هنوز در بین مردم جا نیفتاده است.

وی همچنین گفت: مسیرهای دیگر مسافر ندارد و برای راننده های تاکسی هم صرف نمی کند که وقتشان را در این مسیرها بگذرانند ، قبلا برای مسیرهای جدید نامنویسی کردند و قرار شد نوبتی در مسیرها بایستند اما چون مسیرها مسافر نداشت این مسئله هم منتفی شد.

تعداد 70 دستگاه تاکسی برای شهر کوچکی مثل بهار زیاد است

در ادامه گفتگویی با رئیس شورای شهر بهار داشتیم وی گفت: تعداد 70 دستگاه تاکسی در سطح شهر وجود دارد که برای شهر بهار با یک مسیر این تعداد زیاد است.

فیض اللهی در خصوص تغییر مسیرهای تاکسی در شهر گفت: در این باره در دوره سابق شورا تصمیماتی گرفته شده ، طرح هایی اجرا شد و مسیرهای جدید نیز تعریف شد اما موثر نبود و مردم از مسیرهای جدید استقبال نکردند.

وی ادامه داد: تعداد زیاد تاکسی ها در سطح شهر باعث شده که ایستگاه تاکسی در خیابان 17 شهریور شلوغ شود که ایجاد پارکینگ در این منطقه یا انتقال ایستگاه تاکسی به نقطه دیگری از شهر می تواند راهگشا باشد.

به گزارش خبرنگار نشاط شهر شهر بهار با گذشت چندین سال و گسترش مناطق مختلف شهری همچون شهرک فرهنگیان ، مسکن مهر و شهرک پاسداران زمینه لازم برای گسترش مسیرهای تاکسی در مناطق مختلف را داراست و تجربه نشان داده که استقبال از طرح های جدید در سطح شهر نیازمند زمان و اطلاع رسانی دقیق است و مسئولین شهری با مدیریت صحیح می توانند در جا انداختن طرح های این چنینی موفق شده و به انتظار و خواسته چند ساله مردم پایان دهند.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر