شهرستان بهار

حجت الاسلام حاتم نیا :

انقلاب اسلامی ایران به دست یک عالم عامل رقم خورد

شناسه خبر: ۷۴۲۴
 انقلاب اسلامی ایران به دست یک عالم عامل رقم خورد

امام جمعه بهاربا بیان اینکه روحانیون باید هم در عمل و هم در مقام تفکر و روشنگری الگو باشند، گفت: باید بدانیم که امام خمینی(ره) پیش از آنکه یک سیاست مدار باشد و بیش از آنکه رهبر یک نهضت بزرگ باشد، یک عالم عامل است.

به گزارش نشاط شهر، حجتالاسلام حبیب اله حاتمنیا، امام جمعه بهار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان، اظهار کرد: دو دسته در ایران درصدد براندازی رژیم ستم شاهی فعالیت می کردند، نخست آزادی خواهان کمونیست، دوم نیروهای انقلابی که دین را جدای از سیاست نمی دانستند و این عقیده امام خمینی(ره) بود که عامل اصلی پیروزی انقلاب بود.

وی تصریح کرد: در ایام دهه فجر مسؤولان باید توجه کنند که امام خمینی(ره) مردم را ولی نعمت نظام جمهوری اسلامی دانستند و تأکید داشتند که مسؤولان باید قدر ملت ایران را به خوبی بدانند.

امام جمعه بهار تشریح کرد: یکی از موضوعات مهم در استمرار نظام جمهوری اسلامی این است که مردم و قشر روحانیت باید در کنار خداشناسی و خودشناسی به دشمنشناسی بپردازند و واقعیت اسلام را به جامعه ارائه دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به استقامت در راه حق تأکید کرد و گفت: مبارزه حق و باطل از زمان خلقت انسان بوده است و در تمام طول تاریخ این اتفاق مشهود بوده اما خداوند هیچ گاه جبهه حق را رها نخواهد کرد و همواره پیروزی را همراه جبهه حق میکند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از نمونههای برجسته و تمام عیار انقلاب در آخرین دهه های قرن بیستم میلادی با ویژگیهای خاص بود و نباید این امر مورد غفلت واقع شود.

حجتالاسلام حاتمنیا اضافه کرد: انقلاب اسلامی چالشی اساسی در نطقه و جهان ایجاد کرد و حرکت ایشان در زمینه مقاومت در برابر استکبار جهانی در جهان اسلام تحولی بزرگ به شمار می رود.

وی در ادامه روحانیون را مرزداران دین و دیانت عنوان کرد و ابراز داشت: روحانیون باید هم در عمل و هم در مقام تفکر و روشنگری الگو باشند و باید بدانند که به هر اندازه که به علم انسان اضافه میشود مسؤولیت او نسبت به جامعه بیشتر میشود.

حجت الاسلام حاتم نیا عنوان کرد: رسالت همیشگی روحانیان این است که در برابر ضایع شدن حق مظلومان و دفاع از آن هیچگاه سکوت نکنند و به همین دلیل است که خواستگاه انقلاب اسلامی حوزه علمیه است.

وی درباره شخصیت امام خمینی(ره)، تصریح کرد: امام خمینی(ره) رهبر یک نهضت بزرگ اسلامی است که در چند سده اخیر در دنیا رخ داده است و باید بدانیم که امام خمینی(ره) پیش از انکه یک سیاست مدار باشد و بیش از آنکه رهبر یک نهضت بزرگ باشد،یک عالم عامل است.

حجتالاسلام حاتمنیا در پایان گفت: نظام مطلوب امام خمینی(ره) نظام اسلامی بود و مدار این نظام حکومت اسلامی است از این رو استقرار حکومت اسلامی هدف نهایی امام خمینی(ره) بود که ایشان با آگاهی دادن به مردم و کشاندن مردم به صحنه توانستند این نهضت را به پیروزی برسانند
انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر