شهرستان بهار

تغییر دهیار در روستا پس از 12 سال ، باعث ایجاد اختلاف بین اهالی شد

شناسه خبر: ۷۷۵۲
تغییر دهیار در روستا پس از 12 سال ، باعث ایجاد اختلاف بین اهالی شد

روستای حسین آباد عاشوری یکی از روستاهای بزرگ و پرجمعیت بخش مرکزی شهرستان بهار است که هم اکنون یک سال است، دهیار ندارد

به گزارش نشاط شهر، روستای حسین آباد عاشوری یکی از روستاهای بزرگ و پرجمعیت بخش مرکزی شهرستان بهار است که هم اکنون یک سال است، دهیار ندارد و با سرپرستی اداره می شود که همین مسئله در سه ماهه گذشته به اوج خود رسیده و باعث ایجاد مشکلات زیادی همچون عدم نظافت و عدم جمع آوری زباله ها در روستا و ایجاد اختلاف بین اهالی روستا شده است.
دهیار سابق این روستا مدت 12 سال عهده دار این سمت بود تا اینکه سال گذشته انتخابات شورای روستا برگزار شده و پس از چهار سال پنج نفر از معتمدین روستا به عنوان عضو شورای این روستا انتخاب شدند و در اولین تصمیم خود اقدام به انتخاب یک دهیار جدید کردند.
اسماعیل خلیلی رئیس شورای روستا در این مورد گفت: تغییر دهیار به خاطر پیشرفت و آبادانی روستا صورت گرفته و هدف ما استفاده از جوانان تحصیلکرده در اداره روستا بوده است.
خلیلی گفت: پس از انتخابات سال گذشته شورای روستا تصمیم به تغییر دهیار گرفت و تا زمان تائید دهیار جدید حکم سرپرستی برای دهیار سابق تا انتهای اسفند سال 96 زده شد و از آنجایی که فرد معرفی شده از سوی بخشداری تائید نشد و ما مجبور بودیم فرد دیگری را به عنوان دهیار انتخاب کنیم، طبق قانون مسئول امور مالی را به عنوان سرپرست تا خرداد 97 انتخاب کردیم که این موضوع باعث ایجاد شایعاتی در روستا شد.
خلیلی گفت: تغییر دهیار یک امر طبیعی بوده و در جهت رشد و آبادانی روستا و استفاده از افکار جوان روستا صورت گرفته است ، اما هم اکنون جوسازی هایی صورت گرفته که شورای روستا به دنبال انتخاب یک فرد غیر بومی به عنوان دهیار است که همین مسئله باعث ایجاد اختلاف بین اهالی و اعضای شورا شده است و حتی این مسئله به روستاهای اطراف نیز کشیده شده است.
وی همچنین گفت: هم اکنون ما در حال پیگیری کارهای انتخاب دهیار جدید هستیم و امیدواریم بخشداری با این فرد موافقت کند تا کارهای روستا سر و سامان پیدا کند و پس از وقفه یک ساله دهیار جدید در این روستا مستقر شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر