شهرستان بهار

دعوت به پویش سبز مردمی؛ هر شهروند یک درخت

شناسه خبر: ۸۳۹۴
دعوت به پویش سبز مردمی؛ هر شهروند یک درخت

از رسوم زیبایی که در روزهای پایانی فصل زمستان بین مردم کشورمان رایج است، رسم درختکاری است. سنت حسنه ای که پیامبر اسلام نیز بر آن تأکید ویژه داشته و از آن به عنوان عملی صالح یاد میکرده اند.

به گزارش نشاط شهر، سمن بهار ثمین الوند به عنوان یک نهاد مردمی و حافظ منابع طبیعی و محیط زیست طی سالهای 95 و 96 با همکاری ادارات دولتی به ویژه فرمانداری، شهرداری ، شورای اسلامی شهر، اداره منابع طبیعی ، سمن ها ، فعالان اجتماعی ، هیات های مذهبی و گروه های ورزشی و اصحاب رسانه اقدام به اجرای طرح درختکاری در برخی محلات بهار نمود که خوشبختانه با استقبال گرم مردم ، این طرح با موفقیت به اجرا درآمد.

در طی دو سال گذشته حدود 4000 اصله نهال با حضور بیش از 40 گروه اداری و مردمی در بیش از 15 نقطه شهر با دستان گرم حدود 200 نفر از دوستداران طبیعت کاشته شد و امیدواریم امسال با حضور پرشورتر همراهان خوبمان بتوانیم قدمهای موثری تری در این زمینه برداریم که بزرگان گفته اند شهرخوب ساختنی است.البته کاستیهایی هم وجود داشت که بنا داریم امسال با کمک همه علاقمندان و همراهان پویش درختکاری ،آنها را رفع و یا به حداقل برسانیم.

بر این اساس، ضمن تشکر ویژه از مهندس رمضانی شهردار محترم و زحمتکش شهر بهار و آقای مهندس قره خانلو رییس محترم و مردمی اداره منابع طبیعی شهرستان بهار که هر ساله ما را در اجرای این طرح صمیمانه یاری نموده اند و به بهانه روز درختکاری همچون سالهای گذشته از مدیران محترم ارگانهای دولتی ، غیر دولتی و دوستداران طبیعت دعوت میکنیم که امسال نیز به این پویش سبز پیوسته و ما را در اجرای این کار نیک یاری دهند تا شاهد شهری سبز با هوایی پاک در آینده باشیم .

پیشنهادات و انتقادات خودتان را درپیام رسان تلگرام به آدرس @sun_pari24 و در پیام رسان سروش به آدرس b_admin@ با در میان بگذارید.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • قاسمی جمشید :
  در تاریخ ۱ اسفند ۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
  با تشکر از همه دوستداران طبیعت و همراهان پویش درختکاری،به نظرم درخت میوه کاشته بشه خوبه
 • شهروند :
  در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۷ ساعت ۰۸:۰۶
  درخت میوه با کیفیت و قیمت مناسب کسی سراغ داره؟آدرس؟
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر