شهرستان بهار

در روز شهید انجام شد :

رونمایی از مستند شهید مدافع حرم سید میلاد مصطفوی و زندگینامه غلامرضا بهاری

شناسه خبر: ۸۴۴۲
 رونمایی از مستند شهید مدافع حرم سید میلاد مصطفوی و زندگینامه غلامرضا بهاری

همزمان با روز شهید از دو مستند شاهد بهار و بر فراز خلسه که زندگینامه شهید مدافع حرم سید میلاد مصطفوی و زندگینامه شاعر بهاری غلامرضا بهاری را بازگو می کند در فرهنگسرای آیت الله بهاری رونمایی شد.

به گزارش نشاط شهر، در این مراسم ائمه جماعات صالح آباد و بهار و برخی مسئولین شهرستانی و استانی و همچنین سردار فرجی جانشین فرمانده سپاه انصار الحسین و همچنین رئیس صدا و سیمای مرکز همدان و جمعی از مردم بهار شرکت داشتند.
فرماندار بهار در این مراسم ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز همدان برای تهیه این دو مستند فاخر گفت: قرار بود از این دو مستند در دهه فجر امسال رونمایی شود که متاسفانه برای آن زمان مهیا نشد و ما زمان خاصی را برای رونمایی از این دو مستند در نظر نگرفته بودیم و این روز که به نام شهدا در تقویم ما ثبت شده بدون برنامه ریزی انجام شد و اینگونه شد که قلم در کنار خون شهید قرار گیرد و این اتفاق مبارک در این روز رقم بخورد.
احسان قنبری در ادامه با اشاره به فضایل شهدا خصوصا شهید ترابی کمال گفت: تقاضای ما این است که در آینده مستند زندگینامه شهید مرتضی ترابی کمال نیز ساخته شود تا ما بتوانیم حق مطلب را در مورد شهدای مدافع حرم شهرستان ادا کرده و شرمنده آنها نشویم.
در ادامه امام جمعه شهرستان بهار نیز با تحسین این کار به بیان خصلت های جوانان شهید پرداخت و گفت: امروز می بینیم که روسای کشور ما با چه عزت و احترامی به کشور عراق سفر کرده و مورد استقبال قرار می گیرند ولی رئیس جمهور امریکا با چه وضعیت خجالت آوری به این کشور سفر می کند. این عزت و عظمت همه به برکت خون همین شهدا خصوصا شهدای مدافع حرم ماست و ما نیز طبق گفته رهبری باید امروز بیش از هر زمان شهدا را گرامی بداریم و به مردم معرفی کینم.
مهدی دهقان نیری رئیس صدا و سیمای مرکز همدان نیز در این مراسم گفت: برنامه صدا و سیمای مرکز همدان مبتنی بر استان است و تلاش ما این است که تمام استان را پوشش دهیم و رونمایی از این دو مستند نیز در همین راستاست و امیدواریم که در سال آینده نیز تعداد این گونه برنامه ها بیشتر شود.
دهقان نیری رونمایی این دو مستند در روز شهدا را بدون برنامه ریزی قبلی دانست و گفت: روز شهید به مناسبت شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس نامگذاری شده و رونمایی از مستند شهید مدافع حرم سید میلاد مصطفوی در این روز اتفاق مبارکی است که نشان دهنده پیوند بین شهدای مدافع حرم و شهدای انقلاب و دفاع مقدس است.
سردار مهدی فرجی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین نیز در این مراسم به بازگویی خاطراتی از رزمندگان در دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم پرداخت و گفت: دشمن ما در دوران دفاع مقدس عراق نبود بلکه امریکا و متحدانش بود.
سردار فرجی با گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم بهار گفت: در این شهر هم شهید دهه اولی دارید و هم دهه چهارمی و خون شهید دهه چهارمی کاری کرد که دهه اولی غیرتی شد و خونش به جوش آمد شهید ترابی را به ارمغان آورد.
سردار فرجی شهید سید میلاد مصطفوی را یک حججی گمنام خواند و به ماجرای تحویل پیکر شهید سید میلاد مصطفوی اشاره کرد و گفت: پیکر شهید سی روز پس از اعلام خبر شهادتش وارد کشور شد و این در صورتی بود که تنها نیم تنه ای از شهید داشتیم و خجالت زده نمی دانستیم چطور این را به خانواده وی اطلاع دهیم، چرا که رسم بر این است که پیکر هر یک از شهدا را به خانوده اش نشان می دادند تا آن خانواده آرام گیرد ، اما پدر شهید مصطفوی به خودش و خانواده اش اجازه نداد که پیکر شهید را نگاه کنند.
وی ادامه داد: هم اکنون که مسئولین ما به راحتی و با عزت و احترام در کشورهای همسایه تردد می کنند باید بدانند که این احترام به خاطر سایه مذاکره و دیپلماسی التماس نیست بلکه تنها به خاطر خون همین شهداست .
در آخر قسمت هایی از دو مستند شاهد بهار به کارگردانی مهدی دزفولی که به زندگینامه و شهادت شهید مدافع حرم سید میلاد مصطفوی می پرداخت و همچنین مستند برفراز خلسه به کارگردانی فاطمه خلوصی که به زندگینامه شاعر نامی شهر بهار ، غلامرضا بهاری پرداخته بود، به نمایش درآمد.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر