شهرستان بهار

فرماندار بهار خبر داد :

اختصاص اعتبارات ویژه برای تعمیر و بازسازی کتابخانه آیت الله بهاری

شناسه خبر: ۸۵۵۷
 اختصاص اعتبارات ویژه برای تعمیر و بازسازی کتابخانه آیت الله بهاری

فرماندار بهار از اختصاص اعتبارات ویژه برای تعمیر و بازسازی کتابخانه آیت الله بهاری این شهرستان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرنگار مهر، احسان قنبری ظهر پنج شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهار با اشاره به شاخص زیربنای کتابخانه های عمومی از اختصاص اعتبارات ویژه برای تعمیر و بازسازی کتابخانه آیت الله بهاری خبر داد.

وی احداث و ساخت کتابخانه در روستای آبرومند و توسعه کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) شهر مهاجران را نیز مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: امسال به توسعه فضاهای کتابخانه ای با توجه به برنامه ششم توسعه پرداخته میشود.

برگزاری نهمین دوره جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی

فرماندار بهار در ادامه به برگزاری نهمین دوره جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی اشاره کرد و خواستار حضور همه دستگاهها به خصوص دستگاههای مرتبط از جمله آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداریها در برگزاری مطلوب این جشنواره شد.

وی افزود: با توجه به اینکه در برخی روستاها کتابخانه های عمومی به عنوان مرکز فرهنگی مطرح است و مرکز دیگری در پاسخگویی به نیازهای فرهنگی و عرضه خدمات علمی آموزشی وجود ندارد، اداره کتابخانه ها باید به وضعیت کتابخانه های روستایی بیشتر توجه کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به فراخوان شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: اهداف جشنواره کتابخوانی رضوی اشاعه فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه کتابهای مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) است.

عاطفه زارعی گفت: در این جشنواره ۱۲ کتاب در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال و به دو صورت مکتوب و الکترونیک معرفی شده که مطالعه کتب معرفی شده در این جشنواره میتواند گامی مؤثر در راستای برقراری ارتباطی سازنده و عمیق بین مخاطبان و ائمه معصومین به ویژه کودکان باشد.

وی افزود: یکی از اهداف گرایش رفتاری جشنواره رضوی بر دانلود و ارسال الکترونیکی آثار است و مراجعه کنندگان با فضای مجازی بیشتر آشنا خواهند شد.

تعداد ۱۱ باب کتابخانه شامل ۴ کتاب خانه شهری و ۷ کتابخانه روستایی در شهرستان بهار وجود دارد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهار نیز با ارائه برنامه عملیاتی و اجرایی اداره کتابخانه های عمومی در سال ۹۸ افزود: تعداد ۱۱ باب کتابخانه شامل ۴ کتاب خانه شهری و ۷ کتابخانه روستایی در شهرستان بهار وجود دارد که تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۱۴ باب برسد.

معصومه فزونی ادامه داد: شاخص زیربنای کتابخانه های عمومی در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۴ متر مربع است که طبق برنامه ششم توسعه باید به ۳ هزار و ۶۳۵ متر مربع در سال جاری برسد.

فزونی افزود: در حوزه منابع کتابخانه های شهرستان بهار از رشد ۴.۳ درصدی و ۹۷ هزار و ۴۲۳ نسخه در سال گذشته برخوردار بوده که پیش بینی میشود امسال با جذب حداکثری شاهد رشد ۵ درصدی منابع باشیم.

وی افزود تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی ۶ هزار و ۳۰۲ نفر و درصد عضویت جمعیت شهرستان بهار بالاتر از میانگین استانی است.

وی اظهار داشت: امسال ساخت کتابخانه روستای گنج تپه، تعمیر و بازگشایی کتابخانه آیت الله بهاری شهر بهار، راه اندازی پیشخوان کتابخانه در روستای دینارآباد به عنوان اولین پیش خوان در استان و ساخت کتابخانه روستای آبرومند از پروژه نهاد کتابخانه های عمومی در شهرستان بهار است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر