شهرستان بهار

خداحافظ امنیت اجتماعی...!

شناسه خبر: ۸۷۱۰
خداحافظ امنیت اجتماعی...!

امنیت و آرامش اجتماعی همواره دست آوردهای گرانقدری را برای مردم به همراه داشته است، در سایه امنیت عمومی اجتماع می توان نهاد خانواده را پایه گذاری کرد و بر مبنای اصول درست عقیدتی و انسانی این نهاد را اداره کرد.

به گزارش نشاط شهر، با امنیت موجود در جامعه می توان در هوای ابری قدم زد، زیر چتر باز در باران راه رفت، می توان خنده را به دیگران هدیه داد، در سایه امنیت می توان برای آینده ای روشن برنامه ریزی کرد، دست ها را درهم گره کرد و به سمت اقتدار و پیشرفت و خوشبختی پیش رفت.
به همین خاطر است که از اول انقلاب تا به حال پیر و جوان، زن و مرد جان گرانمایه خود را در کف دست گرفتند و به جنگ با دشمن رفتند تا امنیت را به کشور هدیه دهند، که دادند...!

اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که همین امنیت گاه گاهی مورد حمله قرار می گیرد. فرقی نمی کند دشمن خارجی است یا داخلی، دشمن دشمن است وقتی که هدفش، برنامه ریزی اش، هزینه کردنش برای زائل کردن امنیت کشور باشد پس باید با آن جنگید.

امنیت را چگونه تعریف کنیم؟

کاری به مصداق امنیت و تعاریف لفاظانه از آن ندارم.
میخواهم امنیت را از دیدگاه خودم و در منطقه زندگی خودم سنجش کنم.

در همین شهر بهار وقتی از خیابان ها عبور می کنم وسیله نقلیه ام از چاله به چاه و از دست انداز به تپه ماهورهای سرعت گیر می افتد. همه ذهنیت من در رانندگی معطوف به این است که در فلان چاله و دست انداز نیافتم و به همین خاطر از درک زیبایی های معابر شهر بی بهره هستم.

وقتی می خواهم با خانواده به تنها پارک تفریحی شهر برم تا بچه ام در زیر درخت های سرسبز آن از ذلت آپارتمان نشینی به لذت پارک و بازی برسد یاد چندین فقره قتل و چاقو کشی و عربده کشی چند جوان در چند ماه گذشته می افتم و از بی امنیتی این مکان عمومی به هراس می افتم، قیدش را می زنم و به خانه نشینی و تماشای برنامه های بی محتوای تلویزیون دل خوش می کنم، در واقع در حق خانواده ام ظلم می کنم.

وقتی در جامعه ای قدم بر می دارم که ورود بی برنامه و سیل آسای سرمایه و پول به این شهرستان تنها شکاف طبقاتی را در بهار رقم زده است و هجوم این سرمایه ها هیچ رونق اقتصادی و فرهنگی را در پی نداشته است، امنیت ذهن و روانم را از دست می دهم و نمی توانم خودم را متعلق به جامعه ای بدانم که همه شرافت های اجتماعی و انسانی در آن به سرمایه داری ختم می شود.
سرمایه و پول هایی که می آیند تا انصاف و ساده زیستی، درک متقابل، هم نوع گرایی و نوعدوستی، اصالت و زبان و فرهنگ را به باد فنا دهند.

سرمایه هایی که می آیند تا به جای ساختن شهر، زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و انسانی آن را از بین ببرند.
سرمایه هایی که می آیند تا بانک های بهره ای فربه تر شوند و هیچ بهره ای برای آبادی شهرستان نداشته باشند.

شاید شما هم خبر درگیری های خانوادگی چند روز پیش را که منتهی به قتل یک جوان شد را شنیده اید؛ من هم شنیدم و بسیار برای این قضیه تاسف خوردم.
چرا و چگونه این اتفاق رخ داد؟
این سوال را نمی شود به این راحتی پاسخ داد. فقط باید پرسید که چرا امنیت در خانواده ها چنان زائل شده است که یک اختلاف خانوادگی به جای حل شدن ختم به قتل می شود؟

کجایند نهادهای متولی کار فرهنگی؟ کجایند جامعه مذهبی بهار؟ که بیایند و بگویند که برای رشد فرهنگی بهار چه کار کرده اند...؟
چرا معاونت پیشگیری از جرائم نهادهای انتظامی و قضایی به صورت شفاف پاسخ نمی دهند؟ که دلیل وقوع هراز چند گاه قتل های با سلاح سرد.
چاقو چیست؟ و چرا این بزهکاری ها در بهار پایان ندارد.
تاکی باید از آینده ای که نیامده است بترسیم و از گذشته ای که بر این مردم شریف گذشته است تاسف بخوریم و از حال حاضری که در آن هستیم بترسیم که مبادا یک روز هم یکی از درگیری ها جان عزیز ما را نستاند.
چگونه اعتماد کنیم به جامعه ای که جهالت های فرهنگی و فردی و قومی در آن وجود دارد و ما باید این جامعه را برای زیستن فرزندانمان انتخاب کنیم...!خداحافظ ای کار درست فرهنگی
خداحافظ ای پیشرفت در بهار
خداحافظ ای امنیت روانی و شغلی و اقتصادی و خانوادگی.


نگارش: مهدی طراوتی توانا

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر