شهرستان بهار

به همت موسسه ایکوم صورت می گیرد :

مراسم گرامیداشت ناصر هوشمند وزیری در نقش جهان

شناسه خبر: ۸۷۶۵
 مراسم گرامیداشت ناصر هوشمند وزیری در نقش جهان

مراسم گرامیداشت زنده‌یاد ناصر هوشمند وزیری، هنرمند مجمسه‌ساز، به مناسبت چهلمین روز درگذشت این هنرمند، به همت موسسه ایکوم، 19 مرداد 1398، در مجموعه هنرپژوهی نقش‌جهانِ فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از گیتی آنلاین مراسم گرامیداشت زندهیاد ناصر هوشمند وزیری، هنرمند مجمسهساز باسابقه که به علت عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت، روز شنبه، 19 مرداد 1398، از ساعت 16 برگزار میشود.
علاقهمندان برای شرکت در این مراسم میتوانند به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان شهید بهشتی، ضلع جنوبغربی بوستان ساعی، شماره 2169 مراجعه کنند.
ناصر هوشمند وزیری در سال 1345 در شهر همدان متولد شد. او نخستین مجسمهساز ایرانی بود که در سال ۱۳۴۵ از طرف یک مهندس ایتالیایی_ایرانی با فایبرگلاس آشنا شد و مجسمههای بسیاری با فایبرگلاس ساخت. از او بیش از ۳۰۰ مجسمه به جا مانده که ۵۰ مجسمه آن در پارک جمشیدیه تهران برپا شده است.
از مجسمههای ناصر هوشمند وزیری میتوان به مجسمه سفالگر در لالجین همدان، مجسمه سردار جنگل در اهواز، و مجسمه بوعلی سینا در ماهشهر اشاره کرد. مجسمههای هوشمند وزیری در پارک ساعی تهران، پارک باراجین قزوین، قلعه فلکالافلاک لرستان و موزه رختشویخانه زنجان نیز دیده میشوند.
هوشمند وزیری به همت خود در منطقه لواسانات موزهای ایجاد کرد. این باغموزه در زمینی به مساحت هزار متر از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد. این موزه اولین باغموزه خصوصی در ایران است. آثار طراحیشده در این باغموزه از داستانهای شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل و سنتی ایرانی برگرفته شده است.
زندهیاد هوشمندوزیری با استفاده از وسایل دورریختنی و با نمایش آثار و مجسمههای خود، این موزه را ساخته بود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر