شهرستان بهار

آزاد راه کربلا؛ اقتصاد استانهای غربی را متحول می‌کند

شناسه خبر: ۸۸۶۰
آزاد راه کربلا؛ اقتصاد استانهای غربی را متحول می‌کند

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان گفت: با بهره برداری کامل از آزاد راه کربلا زائران زیادی در آن تردد می کنند و راه برای سرمایه‌گذاری هموار و موجب تحول در اقتصاد چهار استان غربی کشور می شود.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایرنا، سید ناصر محمودی روز پنجشنبه در نشست تخصصی آمایشی منطقه سه کشور افزود: محصولات کشاورزی میتواند راهی برای توسعه چهار استان غرب کشور باشد.

وی اظهار داشت: حمایت از شهرک بنکداران غرب کشور در ورودی شهر همدان، اثربخش است و می تواند ترمینالی برای توزیع کالا در غرب کشور باشد.

محمودی با اشاره به اینکه گردشگری امروز حرف نخست را در دنیا می زند، عنوان کرد: استان همدان ظرفیت های زیادی در این حوزه دارد و با بیش از یک هزار و ۸۰۰ جاذبه گردشگری می تواند قطب گردشگری کشور باشد.

وی بیان کرد: ۲۶۴ واحد تولید سفال در شهرک سفال لالجین فعالیت دارند که می توانند منبعی برای ورود ارز به استان باشند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان افزود: فرش دستباف همدان اعتبار خاصی در غرب کشور دارد که برنامه داریم با حضور سرمایه گذاران، نقشه و طرح آن را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه درمان همدان ظرفیت بالایی دارد و می تواند منطقه ویژه ای برای درمان بیماران غرب کشور و کشورهای همسایه باشد گفت: ایجاد مرکز گیاهان دارویی در ایجاد اشتغال و توسعه، ساز و کار جدیدی تعریف کند.

محمودی اضافه کرد: ۲۰ هکتار زمین برای نمایشگاه بین المللی در همدان در نظر گرفته شده است که فضایی برای معرفی توانمندی های تولید کنندگان است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان با بیان اینکه ایجاد شهرک مشتقات دامی می تواند ما را در تنظیم بازار منطقه ای یاری کند گفت: منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد با یک هزار ۸۰۰ هکتار فضا می تواند به عنوان بندر خشک، مرکز تبادل کالا و حضور سرمایه گذاران باشد.

محمودی اظهار داشت: با راه اندازی مراکز گردشگری در مرز مشترک بین استان های همجوار، میتوان گردشگر را به استان دیگر هدایت کرد.

وی افزود: هفت نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری مستقیم شرکت های خارجی در همدان ساخته شده است.

وی تاکید کرد: فرصت های سرمایه گذاری در استان شناسایی شده و به سرمایه گذاران فرصت های سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و راه توصیه می شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر