شهرستان بهار

از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شد :

«مهمان شام» شوید در دنیای کتاب

شناسه خبر: ۸۸۸۲
 «مهمان شام» شوید در دنیای کتاب

«مهمان شام» شامل خاطرات و زندگی‌نامه شهید مهندس سیدمیلاد مصطفوی، از شهدای مدافع حرم، از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی تدوین و منتشر شد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ شهید مصطفوی در عملیات مستشاری در سال ۹۴ در سوریه به دست تروریستهای تکفیری به شهادت رسید و پیکر پاکش در شهرستان بهار از توابع استان همدان به خاک سپرده شد. گفته میشود داعش بعد از شهادت شهید مصطفوی، پیکر او را با خود میبرد، اما بعد از مدتی خود شهید آدرس دقیق پیکر را در خواب به یکی از دوستانش میدهد.

«مهمان شام» مجموعهای از خاطرات همراهان و همرزمان شهید است که در هر کدام، بخشی از شخصیت و ویژگیهای اخلاقی شهید بیان میشود. در بخشهایی از این کتاب میخوانیم:

«از روی عادت هیئت نمیرفت. به قول یکی از شهدا که در خواب به سردار شهید علی چیتسازیان گفته بود: راهکار رسیدن به خدا و شهادت اشک میباشد، سید هم از این راهکار میخواست به شهدا برسد.

تو روضهها اشک امانش نمیداد، عاشق مناجات و روضه بود. گاهی اوقات حتی آهنگ زنگ موبایلش هم صدای حاج منصور و روضه حضرت رقیه بود. من در تمام عمرم کسی رو به اندازه سید عاشق اهل بیت ندیدم. خودم چندین مرتبه دیده بودم که در عزاداری بیهوش شد، چند بارش رو من براش روضه خوندم. رفتیم اروند کنار، اونجا آب رو که میدیدیدم، دلهامون هوای روضه میکرد. اون هم روضه مادر. سید گفت: شیخ بریم یه گوشه برای من روضه حضرت زهرا(س) بخون، اینجا عملیات با رمز مقدس یا فاطمه زهرا(س) بوده. بریم به عشق شهدا توسل داشته باشیم.

رفتیم گوشهای نشستیم. آب بود و غربت اروند. هنوز هم بوی شهدا رو به راحتی میشد از اون فضای معنوی حس کرد. بسم الله گفتم و روضه رو شروع کردم. روضه به اوج خودش که رسید سید از خود بیخود شد. حال خیلی منقلبی داشت. مثل عادت همیشگی که من دیده بودم، تو روضه دستش رو میگذاشت روی قلبش. آنجا هم داد میزد و میگفت: آخ مادر جان… خیلی جان سوز ناله میزد. مثل مار گزیدهها به دور خودش میپیچید. کمکم بیحال شد و افتاد. من روضه رو قطع کردم. سرش رو گذاشتم روی زانوهام مقداری از آب اروند روی صورتش پاشیدم تا کمی حالش بهتر شد».

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر