شهرستان بهار

بیوگرافی روح‌الله زم، از تولد تا دستگیری

شناسه خبر: ۸۹۵۹
بیوگرافی روح‌الله زم، از تولد تا دستگیری

سرشبکه سایت معاند آمدنیوز که مدت‌ها از طریق فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی تبلیغات انجام می‌داد توسط نیرو‌های سپاه پاسداران دستگیر شد.

به گزارش نشاط شهر، سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی امروز دوشنبه در بیانیهای اعلام کرد روح الله زم سرشبکه سایت ضد انقلاب موسوم به آمدنیوز طی عملیات پیچیده و حرفهای سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد.

در این بیانیه افزود : سازمان اطلاعات سپاه در این عملیات حرفهای، هوشمندانه و چند وجهی با به کارگیری روشهای نوین اطلاعاتی و شگردهای ابتکاری، سرویسهای بیگانه را مدیریت و فریب داد و سرشبکه این سایت ضدانقلاب را به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.

روحالله زم که بود؟

روحالله زم شهریور ماه سال ۱۳۵۲ در تهران و در در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد، پدر او محمدعلی زم یک روحانی، تهیه کننده و پژهشگر و مادرش خانه دار است؛ زم یک برادر بنام محمدامین و دو خواهر دیگر نیز دارد.

زم توانست مدرک دیپلم خود را اخذ کند و پس از آن با سواستفاده از جایگاه پدر فعالیت خود را به عنوان فیلمبردار خبری و مستندساز از سال ۸۱ در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران شروع کرد و به صورت همزمان در موسسه سینمایی و فیلمسازی پدرش نیز کار میکرد و مدتی در آتلیه محسن افشانی بازیگر بعنوان عکاس و فیلمبرداری حضور داشت.
او که بخاطر جایگاه پدر توانسته بود به برخی چهرهها در کشور نزدیک شود پس از مدتی و در ۸۴ راه خود را از پدرش جدا کرد و برای شروع فعالیتهای سیاسی عضو ستاد انتخابانی هاشمی رفسنجانی شد و به عنوان فعال خبری و رسانهای این گروه تا مدتها مشغول بود.
مدتی گذشت تا این که قائلههای پس از انتخابات ۸۸ رخ داد؛ روحالله زم که حضور فعال و میدانی فراوانی در اغتشاشات داشت در هفته اول تیر ماه در یک قرار خیابانی دستگیر و به زندان اوین فرستاده شد؛ زم پس از مدتی حضور در زندان با نقشه فرار از کشور درخواست مرخصی میکند و پس از خروج از زندان نقشه خود را عملی میکند، او ابتدا به مالزی و سپس توانست اقامت کشور فرانسه رو بگیرید و در پاریس ساکن شود، زم در همین زمان وارد فعالیت تبلیغاتی علیه نظام حمهوری اسلامی ایران در شبکههای اجتماعی شد
روحالله زم به شدت مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران بود و در جهت مخالفتش با نظام بسیار فعالیت کرده است، او پس از فرار تمام تلاش خود را بکار بست تا از سوژههای مختلف اهرم تبلیغاتی علیه نظام مقدس ایران بسازد؛ او در این جهت پیش رفت و مخاطبان خود را بدست آورد که این را میتوان از تمامی اخبار و موضوعاتی که وی در این مدت کار کرده است مشاهده کرد.
کانالی که زم را رسوا کرد

پس از مدتی زم با همکاری مجید نیکنام و بابک اجلالی در سال ۹۶ ابتدا سایت آمدنیوز را تاسیس و سپس با فراگیری تلگرام توانست کانال تلگرامی این سایت معاند را ایجاد کند تا از این طریق با حمایت ضد انقلاب خارجنشین و عوامل داخلی آنها به عنوان یکی از آبشخورهای محوری دشمن، عملیات روانی گستردهای برای اختلاف افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایرانهراسی، دروغپردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باورهای دینی و تبلیغ و فراهمسازی زمینههای اقدامات خشونت بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره کند.

این کانال تروریستی در دی ماه ۹۶ به خاطر آموزش ساخت بمبها خیابانی و دعوت به خشونت توسط تلگرام مسدود شد، اما این کانال با تغییر رویه صوری دوباره به تلگرام بازگشت؛ بازگشت این کانال به تلگرام با ریزش شدید مخاطبانش همراه بود، ریزشی که خود زم به طرز مضحکی سعی دارد آن را تکذیب کند
یکی از بیاساسترین کارهایی که زم عادت کرده با آن مخاطب را فریب بدهد منابع آگاهی هستند که او همواره به آنها استناد میکند، منابع آگاهی که وجود خارجی ندارند و تنها زاییده تخیلات روح الله زم و دوستانش هستند.

ارتباط زم و سرویسهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از دیگر مسائلی است که اگر روزهای نخست کسی نسبت به آن تردید داشت این روزها دیگر برایش تردیدی نمانده است؛ زم در هفتههای اخیر با انتشار فیلمهای خصوصی برخی شخصیتها سعی کرده به وسیله یک کار غیراخلاقی باز هم برای خود مخاطب جذب کند با این حال مدیر شبکه ضدایرانی آمدنیوز در تشخیص و تحلیل چگونگی مخاطبین خود اشتباه کرد چرا که پس از این اقدام نه تنها مخاطبین آمدنیوز افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش جدی مخاطب این روزها دغدغه آمدنیوزیها شد.

آمدنیوز خیلی وقت بود که دیگر مخاطبان سابق خود را نداشت چرا که اخبار متضاد با منافع این رسانه دروغ پرداز باعث شده تا بسیاری از مردم نسبت به خصومتهای این کانل معاند با منافع کشور اطمینان پیدا کنند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر