شهرستان بهار

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مطرح کرد :

برندسازی شهری در حوزه صنایع دستی

شناسه خبر: ۸۹۷۵
 برندسازی شهری در حوزه صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه در سالهای اخیر برندسازی شهری در عرصه صنایع دستی انجام شده است، گفت: این اتفاق باعث ایجاد شهرها و روستاهای جهانی و ملی در این حوزه شد که ایران به عنوان کشور اول دنیا در این زمینه شناخته شد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایسنا، علی مالمیر در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی استان همدان، اظهار کرد: نمایشگاههای صنایع دستی نقش مهمی در معرفی هنرمندان، امکان فروش محصولات تولیدی و آشنایی با بازارهای صنایع دستی دارند.

وی با تأکید بر لزوم عنصر خلاقیت در صنایعدستی، ادامه داد: هنرمندان این حوزه می توانند با خلاقیت، در راستای توسعه اقتصاد و اشتغال گام بردارند که این امر مستلزم پاسخگویی به نیازهای روز جامعه است.

مالمیر با توضیح اینکه در پانزدهمین نمایشگاه صنایع دستی استان همدان ۱۸۲ غرفه و ۲۹ استان حضور دارند، عنوان کرد: در استان همدان ۴۰ هزار نفر هنرمند صنایع دستی فعالیت دارند که ۷ درصد از جمعیت شاغل استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: شهر جهانی لالجین، شهر ملی مبل منبت ملایر و شهر ملی منبت گلریز تویسرکان از افتخارات استان همدان به شمار می آیند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز گفت: از ۲۹ مهرماه پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با ۱۸۲ غرفه در سه سالن ابن سینا، الوند و هگمتانه به متراژ ۲۵۰۰ مترمربع برگزار می شود.

هاشم مظاهری افزود: در این نمایشگاه ۱۳ غرفه شامل شهرها و روستاهای جهانی و ملی استانها همدان، اصفهان، خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری، زنجان، گلستان، یزد، سیستان و بلوچستان و لرستان خواهد بود.

وی اظهار کرد: ۸۲ رشته صنایع دستی فعال کشور در ۸۱ غرفه نیز شامل کلیه استانهای کشور در رشته های مصنوعات چرمی، مصنوعات فلزی، مصنوعات چوبی، رودوزی های سنتی، آبگینه و نقاشی روی شیشه، سفال و سرامیک صنایع دستی دریایی، قلم زنی، نمدمالی، تراش سنگهای قیمتی و ۱۰ها هنر صنایع دستی دیگر خواهد بود.

مظاهری تعداد غرفه های استان همدان را شامل همدان ۶۲ غرفه، ملایر ۱۰ غرفه، تویسرکان شش غرفه، نهاوند سه غرفه، اسدآباد چهار غرفه، بهار و لالجین هفت غرفه، کبودرآهنگ سه غرفه، رزن سه غرفه و امین دو غرفه اعلام کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه سوغات استان و کشور در ۴۵ غرفه، برگزاری جلسات تخصصی سفال و سرامیک و بسته بندی در محل نمایشگاه و اجرای زنده صنایع دستی در غرفه های شهر جهانی و ملی استان را از دیگر برنامه های این نمایشگاه اعلام کرد.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر