شهرستان بهار

گلایه یک کارآفرین از تحریم‌های داخلی/ تعویق 3 ماهه در صدور مجوز به بهانه خراب بودن سایت

شناسه خبر: ۹۰۷۹
گلایه یک کارآفرین از تحریم‌های داخلی/ تعویق 3 ماهه در صدور مجوز به بهانه خراب بودن سایت

کارآفرین چهارمحالی با انتقاد از ناهماهنگی در روند صدور مجوزهای کسب و کار گفت: برای صدور مجوز به دلیل اینکه یک سایت به مدت سه ماه مشکل داشت، کار بنده تا درست شدن این سایت به تعویق افتاد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد سالهاست اقتصاد کشور با مشکلات متعددی مواجه است که شاید مؤثرترین آن تحریم به مردم معرفی شده است؛ البته نقش تحریمهای کشورهای استعمارگر غیرقابل چشمپوشی است ولی طبق نظر کارشناسان در دولتهای گذشته، شرایط نامساعد اقتصادی صرفا به این دست تحریمها بر نمیگردد.

نوع دیگری از تحریم وجود دارد که منشا و عاملان آن داخلی هستند و مستقیم با اقتصاد کشور ارتباط دارند؛ قوانین دست و پا گیر، طولانی بودن روند بررسی مجوزها، عدم حمایت کافی برای ایجاد انگیزه در افراد و ... از جمله عواملی هستند که باعث شدند کسب و کارهایی که میتوانستند اقتصاد این کشور را متحول کنند هیچگاه سرپا نشوند.

در همین خصوص گفتوگویی انجام دادیم با سحر یداللهی که توانسته از این هفتخوان صدور مجوز و راهاندازی کارگاه مورد نظرش عبور کند؛ گزیدهای از این مصاحبه تقدیم میشود.

سحر یداللهی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه رفتوآمدهای زیاد و روند طولانی مراحل اخذ مجوز تولیدکننده را خسته و دلسرد میکند، گفت: بنده به عنوان یک تولیدکننده هیچگونه اطلاعی از پایگاه اطلاعرسانی مجوزهای کسب و کار ندارم اما پورتال وزارت امور اقتصادی و دارایی را قبلا دیدهام و باید بگویم در حال حاضر از دسترس خارج میباشد.

کارآفرین فارسانی با بیان اینکه بنده پروانه تولید سفال سنتی، لعابی و نقاشی زیرلعابی دارم و از زمان مراجعه اولیه تا صدور مجوز، حدود 5 ماه زمان سپری شد، ادامه داد: به دلیل اینکه در سالهای گذشته در شهر لالجین استان همدان همین مجوز را طی سالهای قبل گرفته بودم از مراحل اداری اطلاعات نسبتا خوبی داشتم.

وی ادامه داد: برای دریافت مجوز پروانه تولید به میراث فرهنگی شهرستان فارسان مراجعه کردم و پس از اعلام مدارک مورد نیاز جهت دریافت پروانه میبایست در سایتی مربوط به این سازمان ثبت نام اولیه را انجام میدادم که پس از تکمیل مدارک، صدور مجوز را بررسی و پاسخ بلامانع بودن را صادر کردند.

یداللهی با بیان اینکه به طور کلی فرآیند صدور مجوز در برخی از شهرها از جمله شهر فارسان به نظر ساده و بدون مشکل میرسد، توضیح داد: ولی متاسفانه برخی مشکلات باعث شده که این روند به ظاهرا ساده، زمان طولانی را از تولیدکننده بگیرد؛ مهمترین مشکلی که در روند صدور مجوز برای بنده وجود داشت این بود که به مدت 3 ماه سایتی که برای ثبتنام اعلام کرده بودند از دسترس خارج بود.

وی با بیان اینکه مشکل ثبت نام مختص سایت مربوط به اداره میراث فرهنگی شهرستان فارسان نبوده و مشکل به صورت کشوری وجود داشت عنوان کرد: هیچگونه پیشبینی در خصوص این موضوع صورت نگرفته بود و به همین راحتی سه ماه کار ما برای یک مسئله جزیی به تعویق افتاد.

این کارآفرین با اشاره به اینکه به دلیل اخذ مجوز در شهر لالجین استان همدان از مدارک و شرایط اطلاع داشتم، افزود: به دلیل تناقض در روند کاری اکثر ادارات برای اطلاع دقیقتر از مدارک اولیه به سازمان میراث فرهنگی مراجعه نمودم اما مدت زمان صدور مجوز با توجه به مجوزی که قبلا اخذ کرده بودم در زمان طولانیتری انجام شد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچگونه حمایتی از قبیل دریافت تسهیلات بانکی نداشتهام اضافه کرد: از نظر مالی توانایی توسعه کارگاه فعلی را ندارم و مجبور هستم در محیط بسیار کوچکی کار کنم.

یداللهی در پایان گفت: با توجه به سابقه فعالیتم در شهر لالجین میدانم که ظرفیت توسعه کسب و کار در سطح استان برای تولید سفال سنتی و لعابی و نقاشی زیرلعابی بسیار زیاد است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر