شهرستان بهار

پارلمان قانونگذاری یاسرمایه گذاری برای بهره برداری؟

شناسه خبر: ۹۰۸۰
پارلمان قانونگذاری یاسرمایه گذاری برای بهره برداری؟

اجرای سناریوی پوپولیستی برخی کاندیداها برای سرمایه گذاری در فتح صندلی مجلس بین رقبا و در نهایت بهره برداری از بدنه مجلس نه صرفا قانون گذاری آغاز شده است.

به گزارش نشاط شهر، نگاه ابزاری، منفعت طلبان این مسند را برآن میدارد برخی کاندیداها بجای ارائه راهکارهای راهبردی برای توسعه اقتصاد واشتغال، حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی و همچنین حفاظت و حراست ارضی و سیاسی این شهرستان، صرفاً هزینه های میلیاردی بیش از جمع درآمدهای دریافتی این 4 سال را در مدت زمان کوتاه تبلیغات داشته باشند نه برنامه ای درخور و باچشم انداز بلند مدت و گیرا!
کاندیداهایی که با اندیشه هایی فراسوی تحقق تأمین معیشت مردم هستند، خیانتی به عنوان سرمایه گذاری برای بهره برداری در حق مردم می کنند.

در ثبت نام از داوطلبین نمایندگی مجلس بغیر از چهره های کارآمد و درک جبهه سیاسی با تعداد بسیاری از ثبت نام کنندگان کاندیداتوری مواجه شدیم،دریغ ازاینکه شاهدضمانت وبرنامه درخوری برای حفظ وحراست حریم وجبهه ارضی_سیاسی، منجمله اجرای برنامه های جامع در رابطه با طرح تفکیک حوزه بهار کبودراهنگ باشیم؛ چرا که باتفکیک این دوحوزه، هریک ازشهرستانها میتوانند مطالبه مجزای خود را داشته باشند و پیگیر توسعه شهرخود باشند نه اینگونه که درطرح کلی بودجه 99 سراسر استان، فقط شهر همدان و ملایر مستحق دریافت بودجه های عمرانی باشند و سایر شهرستانها به دلیل کم کاری های نماینده مشترک، به علت دنبال کردن منفعت شهری خود از این مزایا دور بمانند.

با این حجم از کمبودها در زمینه های مختلف در قیاس با شهرستانهای شمالی استان میتوان گفت مردم به کسی که به الفبای توسعه شهرستان آشناست و راه عملیاتی کردنش را با تمام مشقت وسنگ اندازی های اداری و دولتی میدانند، اعتمادمیکنند نه صرفاً جانبداری ازقشر جوان یا پیر!

چرا که مردم باطیف اندیشی و طیف پراکنی کاندیداها در دو قطبی سازی برای پیروزی در این میدان، بازهم ناکارآمدانی ازجنس لیبرال دموکراسی غربی درمجلس منتصب خواهد شد؛ چراکه مردم فارغ از توسعه و پیشرفت شهری، سازوکارهایی برای رونق پایدار جوانان، معیشت وزندگی درخور ولیاقتشان را خواهانند نه بی برنامگی اقتصادی و یا در بهترین حالت اقتصاد نئولیبرال باتفکر تکنوکراتی که مردم متوسط جامعه را زیر چرخ توسعه له کند.

حال با این تفاسیر انتظار میرود؛ فارغ از تعصبات قومی، زبانی ونژادی درانتخابات فرد منتخب را نسبت سقف صلاحیت ها انتخاب کنیم نه کف ملاک ها...!

شهرزاد عباسی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر