شهرستان بهار

استفاده از اسماء متبرکه در بروشورها و پوسترهای تبلیغاتی ممنوع

شناسه خبر: ۹۲۱۳
استفاده از اسماء متبرکه در بروشورها و پوسترهای تبلیغاتی ممنوع

با فرا رسیدن ایام انتخابات و دوره تبلیغات، شهر به یکباره تغییر می‌ کند و رقابت سختی بین نامزدها اتفاق خواهد افتاد و در عرض چند روز شاهد خواهیم بود زمین، در، دیوار و حتی درختان و تابلوهای برق و تلفن هم از دست پوسترهای تبلیغاتی در امان نخواهند بود.


به گزارش نشاط شهر، تبلیغات خیابانی یکی از روشهایی است که نامزدهای انتخاباتی برای رسیدن به کرسی مورد نظر خود به آن روی میآورند و هزینه های گزافی می پردازند تا به هدف خود دست پیدا کنند؛ البته با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی این تبلیغات کاغذی محدودتر شده و در حال حاضر برخی از نامزدهای انتخاباتی دست به دامان فعالان فضای مجازی شده تا خود را به مردم بشناسانند.

برخی از کاندیدها نیز طبق روال گذشته برای تبلیغات، میلیونها پوستر، بنر، تراکت، کارت و .. چاپ و در سطح شهرها و روستاها توزیع می کنند که با توجه به اوضاع بد اقتصادی زیاد به صرفه نیست و تبلیغات در رسانه های مجازی نتیجه مثبتی خواهد داشت و در سرنوشت انتخابات بی تاثیر نخواهد بود.


سرنوشت تلخ بروشورها و پوسترهای تبلیغاتی


عمر مفید این کارت یا برشور در دستان بسیاری از ما به چند دقیقه هم نمیرسد و پس از یک نگاه سطحی می خواهیم که از شر آن خلاص شده و دور بی اندازیم
برخی از شهروندان هم وقتی کارت تبلیغاتی که به آنان می دهند زیر لب غرلند می کنند و برشور یا کارت تبلیغاتی را به پیاده روها و خیابان ها و جوی آب میسپارند. تا اینجای کار یک رفتار ناپسند اجتماعی و فرهنگی رخ داده است که نیازمند فرهنگ سازی مستمر است.


اما چیزی که بسیار حائز اهمیت است و شاید بسیاری از مردم جامعه از آن غافل اند اینست که ما در کشوری زندگی میکنیم که مزین به نام اسلام عزیز است و در پشت بعضی از کارت های تبلیغاتی متاسفانه شاهد احادیث، اسما متبرکه، ذکر ایام هفته و.... هستیم که این هتک حرمت به اسماء الهیست و همه مراجع عظام تقلید در خصوص اسمای متبرکه بر این تاکید دارند که باید از هتک حرمت این اسما خودداری شود. برای مثال امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) در این خصوص میفرمایند : کسی که وضو ندارد حرام است اسم خداوند متعال را که به هر زبانی نوشته شده باشد، لمس نماید.


اما همانطور که طی سال های گذشته شاهد بودیم در این زمینه غفلت بزرگی رخ داده که شاید بخشی از آن نیز به عهده صدا و سیما، رسانه ها و ائمه جماعت بوده که درباره این موضوع یا سخنی تاثیر گذار نگفته یا اینکه اگر چیزی مطرح شده پر رنگ نبوده به همین دلیل بی تاثیر مانده.


سخن آخر من به تمامی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس اینست که یک بار برای همیشه لباس اتحاد و همدلی را بر تن کرده و از اینگونه تبلیغات که چیزی جز بی حرمتی به اسماء متبرکه است چشم پوشی کنند و برای تبلیغات از گزینه های دیگری استفاده کنند که این گونه تبلیغات از نظر شخص بنده نه تنها بی احترامیست بلکه نوعی سواستفاده و انقلابی نشان دادن خود به عموم مردم است؛ ولی این را نیز به خاطر داشته باشید مردم نیز بسیار آگاه تر از گذشته شده اند.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر