شهرستان بهار

بسته خبری کرونا ویروس در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۹۲۸۹
بسته خبری کرونا ویروس در شهرستان بهار

مدتی است که کشور با مشکل شیوع بیماری ویروس کرونا مواجه شده و همه شهرها و روستاهای کشور را درگیر خود کرده است.

به گزارش نشاط شهر، همه سازمان ها و ارگان های مختلف عمومی، دولتی و مردمی به نحوی در جلوگیری از شیوع این بیماری در تلاشند و هر روز شاهد اقدامات گروه ها و نهادهای مختلف در این زمینه هستیم.در شهرستان بهار نیز این امر مشهود است. به طور خلاصه بخشی از این اقدامات را در یک روز گذشته مرور می کنیم.
بازدید مکرر سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار از باشگاه های ورزشی و بدنسازی در سطح شهرهای بهار و لالجینصبح دیروز سرپرست ورزش و جوانان شهرستان بهار به همراه کارشناسان و مسئول بخش لالجین از کلیه باشگاه های بدنسازی شهرهای بهار و لالجین بازدید نمودند که خوشبختانه تمامی باشگاه ها ورزشی در شیفت صبح که اغلب بانوان هستند تعطیل بودند.در راستای سلامت شهروندان این بازدید ها همچنان ادامه خواهد داشت و با باشگاههای متخلف برخورد خواهد شد.
نصب پوستر نه به دست دادن و تحویل ماسک به روستائیان در روستای حسین آباد عاشوری
دهیاری روستای حسین آباد عاشوری با همکاری اهالی ، در برنامه های پیشگیری از بیماری کرونا در سطح روستا با نصب پوستر های نه به دست دادن و تحویل تعدادی ماسک که توسط دهیاری تهیه شده بود به افراد مورد نیاز به مقابله با کرونا رفته اند.همچنیین سلسله جلساتی با بهورزان و پزشک مستقر در روستا برگزار شده و موارد پیشگیری تشریح و آموزش داده شده است.با توجه به حضور اکثر جوانان روستایی شاغل در تهران ،بانک اطلاعاتی تنظیم گردیده و بصورت منظم آموزش های لازم به افراد داده می شود
برگزاری جلسه پیشگیری از بیماری کرونا در مهاجرانروزگذشته جلسه پیشگیری از بیماری کرونا با حضور مسئولین این شهر در مهاجران برگزار شد و مصوباتی نیز در بر داشت.
در این جلسه مقرر شد:
شهرداری خیابانها و معابر را محلول پاشی و ضدعفونی نماید.
شهرداری با همکاری اداره بهداشت نسبت به تهیه بروشور هایی جهت اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی مردم تهیه و توزیع نماید.
اکیپی از طرف شهرداری ، اداره بهداشت و بسیج تشکیل می گردد که این اکیپ با مراجعه به مغازه ها ، نانوایی ها ، بانکها و سایر مراکز عمومی نحوه و چگونگی پیشگیری و اتخاذ تدابیر لازم جهت رعایت بهداشت در این محلها را به مالکین و متصدیان فوق آموزش خواهند داد.
توزیع مایع ضد عفونی با همکاری شرکت شوینده رایش در تمامی مساجد و سرویس هی بهداشتی شهر بهارمجمع خیرین سلامت شهرستان بهار با همکاری شرکت رایش و با کمک های اهدائی خیرین مایع ضدعفونی را در ۱۶ مسجد شهر بهار، مرقدآیت الله بهاری، مصلای امام خمینی(ره)، و سرویس های بهداشتی عمومی برای ضدعفونی و گندزدایی در سطح شهر توزیع کردند.
اجرای عملیات ضدعفونی و پاکسازی معابر و ورودی های مساجد شهر لالجین توسط نیروهای خدمات شهری شهرداری لالجینشهردارلالجین از تلاش این شهرداری در کنار سایر دستگاههای برای تامین سلامت و آرامش شهروندان و مقابله با ویروس کرونا خبر داد.حمید محبی افزود: در این راستا ساختمان اداری شهرداری ضدعفونی شده و این شهرداری اقدامات لازم در محیطهای عمومی شهر لالجین را برای پیشگیری از شیوع این بیماری در دستور کار قرارداده است.وی با بیان اینکه فضاهای عمومی شهری که افراد با آن در تماس هستند ضدعفونی و گند زدایی می شود از تمام شهروندان خواست با رعایت بهداشت عمومی ومراقبتهای شخصی، دستاندرکار را در پیشگیری از شیوع این بیماری یاری کنند. /ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر