شهرستان بهار

فرماندار بهار :

در بهار ۸ مورد کرونایی داریم که یک نفر آن فوت شده است

شناسه خبر: ۹۳۱۹
 در بهار ۸ مورد کرونایی داریم که یک نفر آن فوت شده است

فرماندار شهرستان بهار وضعیت کنترل بیماری کرونا در شهرستان را قابل قبول توصیف کرد و از ابتلای ۸ نفر از مردم شهرستان بهار به این بیماری خبر داد که یک نفر از آنها فوت شده است.

فرماندار بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر گفت: در شهرستان بهار ۸ مورد مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است که یک نفر آنها که خواهر ۶۵ ساله اقای پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ می باشد فوت شده است.

احسان قنبری ادامه داد: از این ۸ مورد سه مورد در لالجین یک مورد در مهاجران دو مورد در بهار و دو مورد در صالح آباد است که یک مورد فوتی در لالجین است.

قنبری ادامه داد: بقیه موارد حالشان رو به بهبودی است و تعدادی در بیمارستان و تعدادی نیز در منزل می باشند.

وی همچنین در مورد وضعیت شهرستان بهار گفت: شهرستان بهار جزو شهرستان هایی در استان است که از وضعیت قابل قبولی برخوردار است.

فرماندار بهار در خصوص تصمیمات فرمانداری گفت: هر یکی دو روز جلساتی به صورت ویدئو کنفرانس با استاندار و رئیس علوم پزشکی همدان برگزار می کنیم و در آن تصمیمات لازم اتخاذ شده و به شهرستان ها اعلام می شود ما نیز با توجه به این تصمیمات و موارد را برای شهرستان اعمال می کنیم.

وی در خصوص اصناف و کسبه شهر گفت: ما در مورد اصناف و کسبه نمیتوانیم کسی را مجبور به بستن کسب و کارش کنیم. کنترل این بیماری به دست خود مردم است که باید هر چه بیشتر رعایت کند و کمتر از منزل خارج شوند و بهداشت خود را به طور کامل رعایت کنند.

وی در مورد چهارشنبه سوری یا همان آخرین چهار شنبه سال گفت: وقتی عیدی نداریم چهارشنبهسوری هم نداریم و در شهر با تجمعات افراد در یک مکان با همکاری نیروی انتظامی برخورد خواهد شد.

وی در مورد پنجشنبه آخر سال نیز گفت: مردم سعی کنند کمتر تردد کنند و امسال را در خانه بمانند، چرا که تجمع بر سر مزار ممکن است باعث انتشار ویروس شود.
وی در خصوص نانوایی ها گفت: در این مدت کار ما بیشتر نظارت شده و همه گونه نظارت بر کار واحدهای خدماتی دائماً صورت می گیرد همه نانواییها ملزم شده اند یک فرد مخصوص گرفتن پول بگذارند تا از انتشار ویروس جلوگیری کند، همچنین هیچ نانوایی سر خود بسته نخواهد بود و همه باید سرکار خود باشند تا مردم با کمبود مواجه نشوند.

قنبری ادامه داد: به مردم اعلام کرده ایم از برگزاری مراسم و عروسی ها اجتناب کنند و خیلی ها مراسم خود را برای این بیماری عقب انداختند برای خواهر آقای پورمختار نیز که بر اثر این بیماری فوت شده بود مراسم گرفته نشد.

وی در خصوص تعطیلی واحدهای خدماتی گفت: هیچ یک از واحدهای خدماتی من جمله نانوایی ها حق بستن نانوایی را ندارند و در صورت گزارش تعزیرات به آنها برخورد خواهد کرد.

وی در آخر از مردم خواست که در خانه بمانند و وضعیت کنونی را کنترل کنند تا قطع کننده این زنجیره باشند تا وضعیت به روال عادی برگردد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر